Zgrabna Sylwetka: Szczupła sylwetka - Odchudzanie

piątek, 21 stycznia 2011

Szczupła sylwetka - Odchudzanie
Żyjemy w takich czasach, gdzie szczupła sylwetka jest najbardziej pożądana. Dlatego też wiele osób, zwłaszcza kobiet pragnie za wszelką cenę stracić zbędne kilogramy, żeby dorównać wychudzonym modelkom z wybiegu lub z okładek czasopism.

Ale czasem warto zrzucić nadmiar tłuszczyku, bo niestety otyłość i nadwaga nie są stanami korzystnymi dla naszego zdrowia. Trzeba to jednak robić mądrze i „z głową”, ponieważ niewłaściwe odchudzanie może przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych.
Diety odchudzające
Chcąc stracić zbędne kilogramy, bardzo ważne jest, żeby wybrać odpowiednią dla siebie dietę. Najlepiej wybrać się do dietetyka, który dobierze odpowiedni jadłospis, dzięki któremu łatwiej będzie nam uzyskać wymarzoną sylwetkę i to w bezpieczniejszy sposób.

Oczywiście można stosować diety na własną rękę. Na stronach internetowych oraz we wszelakich czasopismach znajdziemy wiele takich jadłospisów, które pomogą skutecznie zrzucić zbędne kilogramy. Oto kilka przykładów najczęściej stosowanych diet odchudzających.

Dieta 1000 kalorii
Dieta 1000 kalorii jest jedną z najbardziej popularnych diet odchudzających. Jak sama nazwa wskazuje – dieta 1000 kalorii zapewnia właśnie taką ilość kalorii. Jest tak dobrana, żeby zawierała wszystkie składniki, które są niezbędne do prawidłowego działania naszego organizmu. Jak powinien wyglądać jadłospis, można znaleźć w czasopisach bądź Internecie. Ja skupię się na tym, że nasze dzienne menu powinno składać się z pięciu posiłków. Śniadanie powinno zawierać około 250 kalorii, natomiast drugie śniadanie około 100 kalorii. Na obiad powinniśmy przygotować taką potrawę, której wartość energetyczna nie przekroczy 350 kcal. Dieta 1000 kalorii przewiduje również podwieczorek, który powinien mieć 100 kcal. Na zakończenie dnia można zaserwować sobie kolację o wartości energetycznej 200 kalorii.

Dietę tego typu można stosować tylko przez miesiąc. Jeśli ktoś zamierza dłużej odchudzać się w ten sposób, wówczas swoją decyzję musi skonsultować z lekarzem.

Dieta śródziemnomorska
Innym rodzajem diety jest dieta śródziemnomorska. Uchodzi ona za jedną z najbezpieczniejszych oraz najzdrowszych diet. Jest to dieta, którą można stosować przez całe życie bez obaw o jakiekolwiek negatyw konsekwencje zdrowotne.

O co chodzi w tej diecie? A otóż o to, żeby nie dopuścić do gwałtownego wzrostu stężenia glukozy we krwi. Chodzi więc o to, żeby spożywać potrawy, których indeks glikemiczny nie przekracza 55.

Jakie produkty są spożywane przy stosowaniu diety śródziemnomorskiej? Przede wszystkim je się duże ilości owoców i warzyw, makarony, kasze, owoce morza, czy pełnoziarniste pieczywo. Jadając tego typu produkty dostarczamy organizmowi przede wszystkim błonnik oraz mikro- i makroelementy.

Najlepiej spożywać pięć posiłków dziennie, których wartość energetyczna nie przekroczy 1200 kcal. Za sprawą diety śródziemnomorskiej można schudnąć nawet do czterech kilogramów w ciągu miesiąca. Najszybsze rezultaty można zauważyć u osób, których nadwaga i otyłość były spowodowane zamiłowaniem do słodyczy.

Bez ćwiczeń ani rusz!
Jak wiadomo, najlepsze efekty odchudzania osiągniemy wtedy, gdy do zmienionych nawyków żywieniowych dołożymy jeszcze ćwiczenia fizyczne. Na początek można zacząć od zwykłego spacerowania czy jazdy na rowerze. Pamiętajmy, że tłuszcz w tkankach zaczyna spalać się po około trzydziestu minutach wysiłku fizycznego. Dlatego też zamiast siedzieć przed telewizorem można pospacerować albo zakupić rower stacjonarny i pedałować, jednocześnie oglądając ulubiony serial czy wiadomości.

Jeżeli mamy więcej czasu i funduszy, wówczas możemy zafundować sobie wizyty w fitness klubie. W towarzystwie innych osób łatwiej zmotywować się do ćwiczeń. A i mamy dodatkowo świadomość, że za to zapłaciliśmy, więc szkoda wyrzucać pieniędzy w błoto.

Tabletki wspomagające odchudzanie
Jeżeli do diety i ćwiczeń fizycznych dołączymy spożywanie tabletek wspomagających odchudzanie, wówczas szybciej osiągniemy idealną sylwetkę. Tabletki odchudzające stanowią suplement diety. Wśród najbardziej popularnych tabletek są supresanty, tabletki zawierające L-karnitynę oraz tak zwane fat-burnery, czyli „spalacze tłuszczu”.

Trzeba jednak pamiętać, że tabletki wspomagające odchudzanie są skuteczne w przypadku stosowania diety oraz wysiłku fizycznego. W innym wypadku nawet nie ma się co łudzić, że zażywanie tego typu preparatów na coś się zda.

Tego typu preparaty najlepiej zakupić w aptece, bądź w sprawdzonych sklepach internetowych. Warto szerokim łukiem omijać aukcje internetowe, na których mogą pojawiać się podrobione produkty niewiadomego pochodzenia.

Źródło: Odchudzanie - izabela

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza