Zgrabna Sylwetka: 2011-02-13

sobota, 19 lutego 2011

Na czym polega trening spalający tkankę tłuszczową.

Autorem artykułu jest Ewelina JakubiakProblem polega na tym że większość osób które chcą rozpocząć treningi w celu schudnięcia, nie ma pojęcia w jaki sposób ćwiczyć żeby schudnąć. Zazwyczaj uważają że wystarczy jakikolwiek trening aby się odchudzić niestety jednak tak nie jest. Jedynym treningiem spalającym tkankę tłuszczową jest trening aerobowy.
BNa czym polega trening aerobowy?/B

Jest to jedyna forma treningu spalająca tkankę tłuszczową. Polega na podniesieniu Twojego tętna do odpowiedniej wysokości i utrzymywaniu go przez około 50-60minut. Spalanie tkanki tłuszczowej następuje dopiero po 35 minutach. Podczas treningu aerobowego tętno powinno być utrzymywane na poziomie 60-65% tętna maksymalnego.
Trzy główne zasady treningu aerobowego:
1)Minimalny czas treningu to 50 minut.
2)Przez cały trening należy utrzymywać to samo tempo.
3)Tętno powinno być na poziomie 60-65% tętna maksymalnego.
Rodzaje treningu aerobowego:
Przy wyborze danego treningu aerobowego najlepiej skorzystać
ze sprzętów które zostały specjalnie w tym celu stworzone czyli:
Rowerek Stacjonarny, orbitrek, bieżnia, stepper.
Treningiem aerobowym może być również ale uwaga nie w każdym przypadku:
Pływanie, skakanie na skakance, spacer, bieganie, nordic walking.
Polecam jednak przy wyborze treningu aerobowego skorzystać ze sprzętów, dlaczego:
Ponieważ sprzęty te zostały tak zaprojektowane że nie musisz się uczyć treningu na nich, więc od razu pracujesz na swoje efekty. Przede wszystkim bez problemu możesz monitorować tempo treningu, które przez cały trening musi być takie samo oraz tętno na którym powinnaś wykonywać trening.
Jeśli w celu redukcji tkanki tłuszczowej chcesz zapisać się na basen a pływając nie czujesz się jak ryba w wodzie
to jakim cudem chcesz pływać 50 minut bez zatrzymania nie mówiąc już o tym że powinnaś pływać na odpowiednim tętnie.
---

Ewelina Jakubiak Trener Osobisty. Odwiedź moją stronę http://www.e-sylwetka.pl/ Znajdziesz tam wiele ciekawych informacji.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Spaceruj z kijkami!

Autorem artykułu jest Ewelina SzczecińskaCzy obiło Ci się już o uszy hasło "nordic walking"? To dyscyplina sportowa, która narodziła się w Norwegii, a ostatnimi czasy również w Polsce zaczyna zdobywać rzesze miłośników.
Na czym polega nordic walking? Mówiąc najprościej - na spacerowaniu z odpowiednio przygotowanymi kijkami, które ułatwiają zachowanie odpowiedniej postawy maszerującego i są niezbędne do uprawiania tego sportu. Właśnie do marszu sprowadza się bowiem istota nordic walking.

Co jeszcze będzie nam potrzebne do uprawiania "nordyckich wędrówek"? Wygodne ubranie (w tym także buty!) i... własne chęci. To wszystko co jest nam niezbędne do rozpoczęcia przygody z nordic walking.

Dla kogo nordic walking?

Choć może wydać się to nieprawdopodobne to nordic walking jest sportem, który uprawiać może właściwie każdy - bez względu na płeć czy wiek (bez problemów radzą w nim sobie nawet seniorzy!). Może być wręcz zalecany dla niektórych osób, ze względu na bardzo dobry wpływ na organizm. Ćwiczenia poprawiają pracę układu krążenia, wzmacniają kondycję i ułatwiają redukcję zbędnych kilogramów.

Nic zatem dziwnego, że jak grzyby po deszczu wyrastają w Polsce kluby zrzeszające miłośników nordic walking. Klubowicze regularnie spotykają się na wspólnych spacerach, organizują wyjazdy w najpiękniejsze zakątki naszego kraju i dzielnie trenują. Podobno kto raz spróbuje swoich sił w "spacerach z kijkami", ten na długie lata zwiąże się z tym sportem. Podkreślają to zwłaszcza te osoby, które wcześniej nie potrafiły znaleźć dla siebie odpowiedniej dyscypliny. Może więc warto zamienić klawiaturę komputera lub pilota do tv na kijki..? Spróbować warto, przecież każda aktywność ruchowa jest na wagę złota.
---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

czwartek, 17 lutego 2011

Nordic Walking.

Autorem artykułu jest Dominika KołodziejskaNordic Walking, sport dla wszystkich.
Wróciła moda na jogging. Coraz częściej widujemy biegających w miejskich parkach lub na ścieżkach rowerowych. Samych rowerzystów również przybywa z roku na rok, co jest równie pozytywnym zjawiskiem. Wydawałoby się, że nic nas już nie zaskoczy, gdy nagle w środku lata pojawia się spacerowicz z kijkami od nart, maszerujący żwawym krokiem. Nieliczni wiedzą, że za taką aktywnością nie kryje się desperacja w oczekiwaniu na pierwszy śnieg i sezon narciarski, dyscyplina ta nosi nazwę „Nordic walking”.

Nordic walking to nic innego jak marsz, troszkę inny niż tradycyjny, polegający na odpychaniu się od podłoża specjalnie zaprojektowanymi kijkami. Jako forma sportu Nordic walking wymyślony został w Finlandii w latach 20tych XX wieku, był to pomysł na całoroczny (bez śniegu) trening dla narciarzy biegowych. Tak naprawdę jednak, historia sięga już czasów starożytnych, kiedy to pasterze i pielgrzymi używali kijów do podpierania się podczas marszu w trudnym terenie.

Współcześnie, w przypadku Nordic walking, kijków używa się nie tylko po to, by ułatwić sobie spacer, pozwalają zwiększyć intensywność marszu w różnorodny sposób. Sylwetka automatycznie staje się bardziej wyprostowana, przy czym górna część tułowia powinna być nieco pochylona do przodu, a w ten sposób uruchomione mięśnie grzbietu i obręczy barkowej, zwiększają wsparcie dla pleców. Dzięki specjalnym uchwytom kijków, następuje odciążenie zarówno stawów kolanowych jak i samego kręgosłupa, gdyż zwiększa się jego ruchomość. Oprócz tego, że Nordic walking usprawnia różne mięśnie kończyn dolnych, wzmacnia mięśnie górnej części tułowia, ramion a także rozluźnia okolice barków. Wykorzystanie kijków nadaje rytm marszu oraz wydłuża i przyspiesza krok.

Znamienną korzyścią z treningów jest również możliwość spalenia większej ilości kalorii niż podczas tradycyjnego chodzenia czy biegania. Tak czy owak, dzięki tym specjalnie dobranym kijkom idzie się znacznie łatwiej, jest to najbardziej naturalna aktywność ruchowa, a bezpieczeństwo które zapewnia, umożliwia uczestnictwo w niej osób w różnym wieku i o różnej kondycji fizycznej, każdy może bowiem znaleźć odpowiadające mu tempo marszu. Technika chodzenia jest połączeniem marszu tradycyjnego lub chodu sportowego z techniką jazdy na nartach biegowych. Nie wymaga więc specjalnej nauki kroków, czy też funduszy na drogi sprzęt. Poza chęcią wyjścia, ruszenia się z domu, potrzebne jest wygodne obuwie dostosowane do warunków atmosferycznych i pory roku, wygodne ubranie do marszu oraz para kijów do Nordic Walking.

Dobrze jest rozpocząć uprawianie Nordic Walking pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije.

---

Dominika Kołodziejska
www.dlaurody.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Zgrabna Sylwetka: Innowacyjne diety.

Zgrabna Sylwetka: Innowacyjne diety.: "Innowacyjne dietyOtyłość w XXI wieku powinna już dawno przejść do lamusa. W czasach, gdy możemy korzystać z basenów, saun , fitness clubów, ..."

środa, 16 lutego 2011

Dieta wysokobiałkowa.

Dieta wysokobiałkowa nie jest zwykłą dietą, ale kompleksowym planem żywienia, dzięki któremu nie tylko stracimy na wadze, ale również nie naruszymy równowagi naszego organizmu. Jak sama nazwa wskazuje, polega ona na dostarczaniu organizmowi dużej ilości białek.

Dieta wysokobiałkowa składa się z czterech etapów:


I etap to faza ataku


Trwa przez 5 dni, zakłada spożywanie produktów z dużą ilością protein. Należy jeść wtedy chude mięso, najlepiej pieczone w piekarniku, można również jeść chudą szynkę, owoce morza, ryby oraz jajka. Nie wolno zapominać o dostarczaniu organizmowi odpowiedniej ilości płynów (przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie).


II etap to faza naprzemienna


Nie ma określonego czasu trwania. Kończy się z osiągnięciem wymarzonej wagi. Na tym etapie łączy się pokarmy z fazy ataku z warzywami takimi jak pomidory, ogórki, szpinak, szparagi, ale również wieloma innymi. Istotnym elementem tej części diety jest pamiętanie o naprzemiennym jedzeniu. Przede wszystkim chodzi o to, by jednego dnia jeść potrawy z warzywami a innego dnia - bez.


III etap to faza utrwalania zdobytej wagi


Czas trwania zależy od utraconej wagi: na zgubiony 1kg przypada 10 dni. W tym okresie mamy dążyć do stabilizacji wagi i uniknięcia niepotrzebnego, a nawet niezdrowego dla organizmu efektu jo-jo. Należy być szczególnie ostrożnym i pamiętać, by chociaż raz w tygodniu jeść zgodnie z zaleceniami fazy ataku. Można wzbogacić nasze menu o żółty ser oraz owoce (z wyjątkiem winogron, bananów i czereśni).


IV etap to faza definitywnego ustabilizowania wagi


Na tym etapie powraca się do dawnych nawyków żywieniowych i tylko raz w tygodniu stosuje się zalecenia diety wysokobiałkowej. Należy również codziennie jeść trzy łyżeczki otrąb owsianych.


--
Stopka


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

wtorek, 15 lutego 2011

Innowacyjne diety.

Innowacyjne diety

Otyłość w XXI wieku powinna już dawno przejść do lamusa. W czasach, gdy możemy korzystać z basenów, saun , fitness clubów, siłowni itp. Otyłość mimo to jest zjawiskiem powszechnym. W dobie Internetu, gdzie w każdej chwili możemy zasięgnąć informacji o różnorakich dietach, otyłość wiąże się najczęściej po prostu z lenistwem!

Osobą takim po prostu nie chce się wyjść na spacer, na basen czy do siłowni. Wolą biernie spędzać swój wolny czas- najczęściej przed telewizorem, komputerem; zajadając się przy tym kalorycznymi przekąskami i popijając zakąski wysokosłodzonymi, gazowanymi napojami. Ich żołądek to śmietnik.

Ale przedsiębiorczy dietetycy wychodzą i takim osobą na przeciw. Ostatnio coraz modna staje się dieta, która sama zapuka do drzwi. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google np. dieta warszawa i na odpowiedniej stronie wypełnić formularz, który pomoże nam wybrać odpowiednią dietę. Potem zadzwoni do nas konsultant i ustali z nami wszelkie potrzebne szczegóły np. okres trwania diety i zarazem współpracy z portalem dietetycznym. Kolejne kroki to zamówienie diety. Po krótkim czasie dostawca zapuka do naszych drzwi i poda do rąk gotowe produkty czy potrawy adekwatne do diety. Taka dieta składa się pięciu posiłków, które dostarczane są raz dziennie (rano). Cena tych posiłków nie jest bardzo wygórowana. Wszystko zależy od długości jej trwania. W diecie miesięcznej kontakt dniowy wynosi 46 zł. Dowóz na terenie miasta, w którym taka firma ma siedzibę jest przeważnie bezpłatny.

Taki sposób sprzedaży swojej oferty, a w szczególności diet jest z pewnością innowacyjny. Jest to na pewno święta alternatywa dla wspomnianych otyłych osób, które myślą o ty by w końcu poddać się diecie. To także dobre wyjście dla tych, którzy nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków. Być może dzięki takiemu systemowi oferowania diet Fast-foody nie będą oznaczać tylko niezdrowego i kalorycznego jedzenia w barach i restauracjach szybkiej obsługi ale też "fast-diety".

--
Stopka

Magdalena Hojnor

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Odchudzanie w biegu - wskazówki dla początkujących.

Bieganie to podobno jest najlepszy sposób, aby zrzucić trochę kilogramów. To sport dostępny prawie dla każdego i nie wymaga dużych inwestycji, oprócz czasu przeznaczonego na trening. No i chęci do regularnego treningu. No to zaczynamy! Najlepiej jednak byłoby dowiedzieć się trochę, jak i ile trenować, w jaki sprzęt się zaopatrzyć, aby wyniki w zrzucaniu niepotrzebnych kilogramów przyszły jak najszybciej.

Dobór sprzętu do biegania

Jak w każdym sporcie, tak i w bieganiu bardzo ważny jest dobór odpowiedniego sprzętu. Na szczęście jest to sport, który nie wymaga wielkich wydatków. Najważniejszą częścią ekwipunku biegacza są niewątpliwie buty i tu nie powinniśmy raczej oszczędzać. Najlepszą opcją, byłoby zakupić od razu dwie pary (aby uniknąć stałych przeciążeń które, powodują źle dobrane obuwie) oraz pozwolić dobrać sobie buty w profesjonalnym sklepie dla biegaczy. Jednym ze skuteczniejszych sposobów jest tzw. analiza stóp na ruchomej bieżni, gdzie kamery nagrywają nasz bieg boso i w butach, co pozwala później dopasować odpowiednie obuwie, w zależności od typu stopy biegacza. Kto będzie później biegał po asfalcie czy betonie, albo kto ma nadwagę, doceni to szybko oraz będzie oczywiście mniej narażony na kontuzje.


Niebezpieczeństwa czyhające na biegacza


Część ciała, która jest szczególnie narażona na kontuzje, to kolana. Przeciążeń można unikać dobierając odpowiednie buty sportowe, stosując odpowiednio dobrane ćwiczenia siłowe przeznaczone dla biegaczy, wzmacniające mięśnie nóg oraz zapewniając organizmowi odpowiednią dawkę odpoczynku pomiędzy treningami. Nie wolno zapominać też o odnowie biologicznej - raz w tygodniu należy iść do sauny, na morsowanie czy też raz, dwa razy do roku seria zabiegów w komorze kriogenicznej - to doskonałe uzupełnienie treningów. Poza tym bardzo ważna jest rozgrzewka przed treningiem, szczególnie zimą powinniśmy dłużej się rozgrzewać.

Dzienniczek treningowy

Prowadźmy regularnie dzienniczek treningowy i zapisujmy w nim wszystkie odbyte treningi. Można wykorzystać do tego dzienniczek internetowy na portalu www.sportics.pl, który umożliwia manualne, półautomatyczne i automatyczne notowanie przebiegniętego dystansu, spalonych kalorii, wskazań pulsometru, czasu treningu, ciężaru ciała, wskaźnika tkanki tłuszczowej itd.


Spalanie tłuszczu

Jedna godzina biegania pozwala spalić ok. 500-600 kcal, w zależności od specyfiki organizmu oraz intensywności wysiłku. A więc biegając codziennie godzinę, można spalić 4200 kcal tygodniowo. 1 g tłuszczu to 9 kcal. A więc w teaorii jeżeli organizm czerpałby energię wyłącznie z tłuszczu to 1 kilogram można spalić już po dwóch tygodniach - potrzeba do tego osiągnąć ok. 9000 kcal deficytu. W praktyce trwa to oczywiście trochę dłużej. Aby ograniczyć pobieranie energii przez organizm z węglowodanów, można zastosować następujący sposób: nie spożywać węglowodanów na godzinę przed treningiem oraz do 2 godzin po. Nie dotyczy to oczywiście sportowców, którzy obowiązkowo powinni dostarczyć organizmowi węglowodany i białko do 30 minut po zakończeniu treningu, wykorzystując tzw. okno anaboliczne.

Aby znacząco przyspieszyć spalanie tłuszczu oraz uzyskać efekt potreningowego przyspieszenia przemiany materii można stosować tzw. interwały. Polegają one bieganiu poszczególnych odcinków z różną prędkością i intensywnością np. 5 minut biegu ciągłego w wolnym tempie, potem biegniemy 1 minutę z dużą intensywnością oraz następną minutę w wolnym tempie. Powtarzamy to kilka do kilkunastu razy. Następnie znów biegniemy w wolnym tempie kilka minut do końca treningu, przyspieszając regenerację organizmu.

Dosyć rozpowszechniony jest pogląd, jakoby organizm spalał tłuszcz dopiero po 30 minutach ciągłego wysiłku. Każda nawet krótka aktywność, prowadząca do podwyższenia pulsu ponad wartość spoczynkową, spowoduje spalanie tłuszczów i węglowodanów. Nie ma od tego wyjątku! A więc nawet w domu lub w biurze najlepiej zrezygnować z windy i iść piechotą po schodach, spalając przy tym tłuszcz!

Biegając w zakresie 60-75% pulsu maksymalnego (można go obliczyć orientacyjnie stosując prostą regułę: 220 - wiek) czyli w strefie tzw. spalania tłuszczu spalamy tłuszcz i węglowodany (w stosunku 50 do 50%). Organizm, aby spalić tłuszcz potrzebuje do tego stosunkowo dużą ilość tlenu, trzeba też podkreślić, że spalanie tłuszczu następuje wolniej niż węglowodanów. Dlatego też, trenowanie w wyższym zakresie treningowym (powyżej 75% procent pulsu maksymalnego) skutkuje o wiele szybszym spalaniem węglowodanów niż tłuszczów. Jeżeli tempo biegu dalej wzrasta to osiągniemy w końcu taki punkt, że nie będziemy już spalać tłuszczu, z powodu niewystarczającej ilości tlenu.

Podsumowując, decydujące dla spalania tłuszczu (i oczywiście dla odchudzania) jest uzyskanie tzw. negatywnego bilansu energetycznego przez DŁUŻSZY CZAS. Zużycie energii poprzez ruch, aktywność sportową oraz ilość energii potrzebnej na utrzymanie funkcji życiowych organizmu musi być większe niż ilość energii, która dostarczamy z pożywieniem. Inaczej mówiąc, jeżeli ktoś za dużo je, to bieganie w tzw. strefie spalania tłuszczu zapewne poprawi jego kondycję, ale niewiele pomoże w odchudzaniu. Rozwiązania są dwa: trenować dłużej lub bardziej intensywnie, albo ograniczyć spożycie kalorii. Najskuteczniejsze jest oczywiście połączenie obu wariantów.

--
Stopka

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim odchudzającym się: Andrzej Wajngips - morsowanie.info

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

poniedziałek, 14 lutego 2011

Zgrabna Sylwetka: Ćwiczenia a dieta Dukana.

Zgrabna Sylwetka: Ćwiczenia a dieta Dukana.: "Autorem artykułu jest Jolka Każdemu wiadomo ze ćwicząc spalamy kalorie, oczywiście ma to również zastosowanie w diecie Dukana. Ćwiczenia maj..."

Zgrabna Sylwetka: Zmierzając ku wiosennej metamorfozie.

Zgrabna Sylwetka: Zmierzając ku wiosennej metamorfozie.: "Autorem artykułu jest asiaq Ile razy dokonywałaś w swoim życiu prawdziwej rewolucji? Mówiłaś sobie, że od tej pory wszystko się zmieni, że T..."

Zgrabna Sylwetka: Danie na „piątkę z plusem”.

Zgrabna Sylwetka: Danie na „piątkę z plusem”.: "Autorem artykułu jest 5tka_PR - Studencki żywot nie jest łatwy ze względu na egzaminy, wykłady i ciągły brak pieniędzy . Na poprawę humoru ..."