Zgrabna Sylwetka: 2011-01-23

sobota, 29 stycznia 2011

Rozstępy i cellulit


O rozstępach i cellulicie kobiety zaczynają myśleć dopiero wtedy, gdy zbliża się lato. Wówczas trzeba przywdziać skąpe stroje kąpielowe, a co oznacza odsłonięcie swojego ciała. Większość pań krępuje się wtedy swoich mankamentów w postaci prążków i skórki pomarańczowej. Ubolewają i „plują sobie w brodę”, że mogły dużo wcześniej wziąć się za usuwanie defektów skóry. Co zrobić, by nie popełnić błędów sprzed lat? Odpowiedź jest prosta – należy już po lecie zająć się ich redukcją.
Zanim jednak dowiemy się, w jaki sposób można tego dokonać, warto poznać przyczyny powstawania defektów. Rozstępy i cellulit choć wydają się podobnymi mankamentami, mają różne przyczyny powstawania.

Cellulit – przyczyny powstawania
Cellulit to defekt skórny, który – ogólnie rzecz ujmując – polega na osłabieniu tkanki łącznej. Skórka pomarańczowa powstaje na skutek działalności estrogenów. Zbyt duża ich ilość (w okresie dojrzewania, ciąży, okresie menopauzy, na skutek stosowania tabletek antykoncepcyjnych) sprawia, że naczynia krwionośne i limfatyczne zwiększają swoją przepuszczalność. W rezultacie dochodzi do powstawania obrzęków, które wpływają na powstawanie grudek i nierówności. Gdy do tego dodamy jeszcze niewłaściwy sposób odżywiania się oraz brak aktywności fizycznej, cellulit będzie murowany.

Przyczyny powstawania rozstępów

Rozstępy powstają na skutek wzmożonej produkcji hormonu stresu – kortyzolu. Naukowcy są zdania, że to właśnie ten hormon powoduje niekorzystne oddziaływanie na fibroblastów. W rezultacie komórki białkowe nie są w stanie produkować „zdrowych” włókien białkowych. Konsekwencją tego faktu jest to, że skóra nie jest w stanie wytrzymać gwałtownych rozciągnięć, powyżej granic swoich możliwości. Dochodzi wówczas do jej pękania na powierzchni, dając nieestetyczne, rzucające się w oczy prążki.

Rozstępy mogą dotyczyć szerokiego grona osób. Na prążki mogą być narażone młode dziewczyny w wieku dojrzewania, kobiety w ciąży, a nawet mężczyźni. Rozstępy związane są także z gwałtownymi wahaniami masy ciała. Nie warto więc szybko chudnąć lub drastycznie przybierać na wadze.

Jak zlikwidować cellulit?
Choć cellulit powstaje bardzo szybko i łatwo, wcale nie pozbędziemy się go szybko. Walka ze skórką pomarańczową jest bowiem wyczerpująca i może trwać nawet kilka miesięcy (jeśli nie dłużej). Ważne jest, żeby nie ograniczać się do stosowania wyłącznie jednej metody. Walka z cellulitem musi być prowadzona na kilku płaszczyznach jednocześnie. Dzięki temu redukcja skórki pomarańczowej będzie efektywniejsza.

Pierwszym krokiem w walce z cellulitem powinny być masaże skóry. Do ich wykonania wcale nie potrzebujemy specjalnych aparatów czy urządzeń. W zupełności wystarczy dobry olejek antycellulitowy i rękawica sizalowa. Masaż powinien trwać kilkanaście minut, dzięki czemu przygotujemy skórę na kolejny krok – kosmetyki na cellulit.

Kremy do redukcji cellulitu powinny zawierać kilka substancji o różnym działaniu. Warto pamiętać, by w składzie znalazły się substancje przyspieszające proces spalania tkanki tłuszczowej, wzmacniające i uszczelniające naczynia krwionośne i limfatyczne, usprawniające mikrokrążenie. Warto więc zwracać uwagę na etykietę produktu. Na liście substancji antycellulitowych powinny znaleźć się między innymi: L-kartniyna, kofeina, wyciąg z bluszczu, wyciąg z nostrzyka, rutyna, ekstrakt z arniki, wyciąg z centella asiatica, algi morskie.

Ważna jest również aktywność fizyczna. Ruch przyczynia się nie tylko do poprawy krążenia, ale również spalania tłuszczu i poprawy metabolizmu. Wraz z potem pozbywamy się wszelkich toksyn, które gromadzą się w tkankach. Nieważny jest rodzaj aktywności. Najważniejsza jest jakość ćwiczeń oraz czas ich trwania. Warto pamiętać, że należy ćwiczyć co drugi dzień przez około 40 minut.

Sposoby na rozstępy

Walkę z rozstępami najlepiej zacząć, gdy prążki znajdują się w fazie zapalnej. Wówczas są one bardziej podatne na działanie dobroczynnych substancji zawartych w kremach na rozstępy. Skuteczne specyfiki powinny w swoim składzie zawierać takie składniki, które będą pobudzały produkcję kolagenu – muszą więc stymulować ich powstawanie. Taką rolę spełniają między innymi: silanole (związki krzemu), wyciąg z centella asiatica, glikoproteiny czy wyciąg z soi. Ważna jest również obecność witamin, które wykazują działanie przeciwutleniające oraz regenerujące skórę. W walce z rozstępami efekty przyniosą także preparaty zawierające w swoim składzie mocznik.

Na białe rozstępy, znajdujące się w fazie bliznowacenia stosowanie kosmetyków raczej nie pomoże. Taką kurację można wspomóc zabiegami przeprowadzanymi w salonie kosmetycznym bądź gabinetach dermatologicznych. Spośród tańszych kuracji można wymienić mikrodermabrazję oraz bezigłową mezoterapię. Natomiast w salonach dermatologii estetycznej można skorzystać z zabiegów wykorzystujących kwasy (peeling chemiczne z kwasem glikolowym lub trójchlorooctowym).

Dla najbardziej zdesperowanych kobiet i mężczyzn polecane są zabiegi dermabrazji i dermabrazji laserowej. Zabiegi te skutecznie pozbywają się rozstępów. Jednak należy liczyć się z tym, że koszt zabiegów jest wysoki – nierzadko sięga kilku tysięcy złotych – w zależności od rozległości rozstępów.

Źródło: Rozstępy i cellulit - izabela

Rozstępy u nastolatek

Rozstępy stanowią bardzo przykrą dolegliwość, która pojawia się nagle i bardzo trudno jest ją usunąć. W okresie dojrzewania ciało młodej kobiety ulega gruntownej przebudowie i przemodelowaniu. Pamiętajmy, że do prawidłowej funkcji jajników niezbędne jest w ciele kobiety 20% tłuszczu. Tkanka tłuszczowa ma bardzo silne działanie hormonalne i regulacyjne. Tylko w obecności tych hormonów możliwe jest pełne działanie estrogenów na układ rozrodczy. Widzimy, więc jak potrzebna jest dziewczynie tkanka tłuszczowa, aby ją zdobyć organizm zwiększa łaknienie. Wilcze napady głodu mogą spowodować przejściowy, dość znaczny wzrost masy ciała. Gwałtowny rozrost tkanki podskórnej sprawia, że pojawiają rozstępy u nastolatek.


Spokojnie to tylko fizjologia
Rozstępy w młodym wieku charakteryzują się pewnymi cechami szczególnymi. Występują one tylko w miejscach wzmożonego przyrosty tkanek podskórnych. Zaliczają się do nich okolica brzucha, ramion, pośladków, okolica biustu oraz ud. Rozstępy u nastolatek mają charakter małych, białawych podłużnych pęknięć w miejscach największych naprężeń. Co istotne zmiany te ustępują samoistnie niezależnie od stanu masy ciała. Informacje te są bardzo istotne ponieważ pozwalają na odróżnienie fizjologicznych zmian od rozstępów występujących w bardzo niebezpiecznej jednostce chorobowej jakom jest zespół Cushinga. W zespole tym dochodzi do nadmiaru kortykosteroidów w organizmie. Jednym z wielu objawów jest tworzenie się rozstępów na skórze. Ich wygląd jest zupełnie odmienny. Duże, czerwone, o kształcie półksiężycowatym umiejscowione na powłokach brzusznych to ich podstawowe cechy. Ponadto wraz z trwaniem choroby pogarsza się ich stan. Jedyna szansa na ustąpienie zmian to podjęcie leczenia choroby podstawowej.

Przyczyny rozstępów u nastolatek
W ciele młodej kobiety brakuje estrogenów, które odpowiadają między innymi za elastyczność skóry. Pobudzają one syntezę białka elastyny, które tworzy połączenia pomiędzy poszczególnymi elementami naszej skóry. Wzrost masy tłuszczowej to tylko jeden z elementów przebudowy ciała. Dorosła kobieta potrzebuje dla normalnej aktywności odpowiednio ukształtowanego szkieletu. Rozrost kości miednicy dodatkowo potęguje rozpieranie skóry. Co ciekawe w okresie dojrzewania chłopcy również mogą zaobserwować pojawianie się rozstępów. Mężczyźni zaobserwują je w okolicach najsilniejszego rozrostu mięśni.

Rozpierana od środka skóra pęka. Nie jest to jednak pęknięcie całkowite. Dla porównania można użyć płóciennego prześcieradła, które rozrywane z małą siłą porozdziela się na włókna. Taki sam proces zachodzi w skórze. Skóra właściwa (najważniejsza warstwa) rozchodzi się niczym to prześcieradło, a przez powstałe otwory zaczyna prześwitywać biel powięzi pokrywającej tkankę podskórną.

Metody radzenia sobie z tym problemem
Generalnie rozstępu u nastolatek nie wymagają szczególnych leczniczych działań. Oczywiście są one szpecące, jednak bądźmy świadomi, że najczęściej pojawiają się u nastolatek młodszych, które spokojnie ukryją je pod ubraniem. Po okresie około roku, przy braku dalszego przyboru masy ciała same znikną. Najważniejsze dla zapobiegania rozstępów jest ograniczenie tycia. Oczywiście nie oznacza to, że należy wprowadzać dorastającemu dziecku specjalne diety. Istotne jest wpojeniu zdrowych nawyków żywieniowych opartych na racjonalnych i regularnych posiłkach z unikaniem pustych kalorii. Sport jest szczególnie polecany. Pływanie ma doskonały wpływ na tego typu problemy. Chłodne działanie wody powoduje obkurczanie i ściąganie rozstępów. Dodatkowo wysoki wydatek energetyczny pozwoli ograniczyć tycie. Jeżeli nastolatka nie ma przeciwwskazań do uprawiania pływactwa takich jak np. uczulenie na chlor należy prawi, że siłą zaciągnąć ją na pływalnie.

Kosmetyki stosowane przeciwko rozstępom mają małą skuteczność w tym wieku. Skóra jest młoda i posiada pełny potencjał obronny dlatego nie warto tracić pieniędzy na preparaty o nieudowodnionej skuteczności. Pamiętajmy zmiany ustąpią same, bez pozostawienia żadnych śladów. Najlepszym lekarstwem jest czas i aktywność ruchowa.

Źródło: Rozstępy u nastolatek - izabela

Zgrabna Sylwetka: Tajemnicza moc magnesu

Zgrabna Sylwetka: Tajemnicza moc magnesu: "Autorem artykułu jest Agnieszka Wołowiec Dobroczynna moc pola magnetycznego znana była już w starożytności. Korzystano z niej wiedząc, że ..."

Tajemnicza moc magnesu

Autorem artykułu jest Agnieszka WołowiecDobroczynna moc pola magnetycznego znana była już w starożytności. Korzystano z niej wiedząc, że pobudza samoregulację komórek oraz pozytywnie wpływa na stan zdrowia i samopoczucia. Dziś odkrywa się ją na nowo dzięki wykorzystaniu właściwości magnesu w alternatywnych metodach leczenia.

Historia leczniczego magnesu

Magiczna moc magnesów od starożytności wzbudzała ciekawość. Była wykorzystywana do wyrobu biżuterii, pasów i talizmanów, które pełniły rolę ochronnych artefaktów. Większość kultur i cywilizacji wykorzystywała pole magnetyczne do także celów leczniczych. Medycyna dalekiego wschodu przeszło dwa tysiące lat temu uznała moc naturalnych magnesów, nazywając je kamieniami zdrowotnymi. Leczono nimi praktycznie wszystkie choroby: bóle wewnętrzne, złamania, obrzęki, urazy skórne i kostne. W starożytnym Egipcie magnes miał również zwolenników. W jego magiczną moc wierzyła Kleopatra, nosiła go bowiem na czole jako amulet, aby zachować urodę i zdrowie. W III w. p.n.e. Arystoteles potwierdził terapeutyczne właściwości magnesu. Odtąd często i chętnie używano go w praktykach lekarskich w Europie. Współcześnie działanie pół magnetycznych wykorzystuje się regularnie w diagnozowaniu, profilaktyce i leczeniu.

Jak to działa?


Władysław Fedejko, zarządzający marką HoMedics Polska: Terapia magnetyczna klasyfikowana jest jako leczenie niekonwencjonalne, mające główne zastosowanie w zwalczaniu bólu. Poprawia także krążenie krwi, odporność organizmu, uspokaja i relaksuje. Warto jednak podkreślić, że same magnesy nie leczą. Stymulują jednak organizm do przywrócenia równowagi, wzmacniają układ immunologiczny, co wzmacnia organizm. Magnes wpływa na cząsteczki żelaza we krwi, przyśpiesza transport tlenu i oczyszcza komórki. Terapia magnetyczna stosowana jest w profilaktyce i leczeniu takich schorzeń, jak: zaburzenia układu nerwowego, stres, problemy związane z krążeniem, infekcje i stany zapalne oraz różnego rodzaju bóle. To doskonałe uzupełnienie tradycyjnych technik leczenia.

Urządzenia magnetyczne

Aby na co dzień korzystać z terapeutycznego działania pola magnetycznego można wypróbować artykuły magnetyczne różnego typu: od eleganckiej biżuterii po terapeutyczne pasy z wkładkami żelowymi. Dzięki nim możemy poddawać się terapii w każdej chwili, w domowych warunkach. Biżuteria magnetyczna (np. bransoletka), będąc elegancką ozdobą, nie traci na swoim leczniczym działaniu. Reguluje bowiem bioelektromagnetyczną równowagę organizmu. Istnieje terapeutyczna seria opasek i pasów magnetycznych, które poza właściwościami wynikającymi z działania magnesu, wzbogacone są o wkładki żelowe do terapii ciepłem lub zimnem - informuje Władysław Fedejko. Termoterapia dodatkowo wspomaga leczenie i jest uzupełnieniem rehabilitacji i rekonwalescencji pourazowej. Wysoka skuteczność terapii magnetycznej kwalifikuje ją jako bezpieczną formę wspomagania zdrowia, nie powodując skutków ubocznych czy uzależnienia.


Terapia magnetyczna od wieków korzystnie wpływa na ludzki organizm, stymuluje jego pracę i poprawia zdrowie. Warto korzystać z dobroczynnego działania magnesów codziennie, by tak jak Kleopatra cieszyć się zdrowiem i urodą na długi czas.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Zgrabna Sylwetka: Jak schudnąć po ciąży?

Zgrabna Sylwetka: Jak schudnąć po ciąży?: "Autorem artykułu jest Tombek Jak schudnąć po ciąży? W ciąży nie można sobie niczego odmawiać. Należy jeść wszystko, na co tylko mamy ochot..."

Zgrabna Sylwetka: Jestem piękna! A co? Może ja tak lubię...

Zgrabna Sylwetka: Jestem piękna! A co? Może ja tak lubię...: "Autorem artykułu jest Lobo Fitness kluby pękają w szwach, a do salonów urody ustawiają się długie kolejki. Nikt nie chce zostać z tyłu. Art..."

Zgrabna Sylwetka: Odzyskać utraconą formę

Zgrabna Sylwetka: Odzyskać utraconą formę: "Autorem artykułu jest Adam Topor Brakuje ci energii? Utraciłeś/łaś dawną kondycję i dobry humor? Pewnie wydaje ci się że już przepadłeś/łaś?..."

Odzyskać utraconą formę

Autorem artykułu jest Adam ToporBrakuje ci energii? Utraciłeś/łaś dawną kondycję i dobry humor? Pewnie wydaje ci się że już przepadłeś/łaś? Głowa do góry istnieje coś dzięki czemu pomimo niesprzyjającej aury, możesz wrócić do dawnej równowagi zachowując niezachwianą harmonię.
Gimnastyka oddechowa + trening + zdrowa dieta (nie zapominajmy, że chińska forma potraw ma swój mocny fundament w tradycyjnej metodzie profilaktyki medycznej) = równowaga i harmonia pozytywnej energii.

Tak mniej więcej przedstawiałoby się równanie najkrócej jak się da opisujące to, co niesie ze sobą profilaktyka form ruchowo-oddechowych tak powszechnie stosowana w niemal całej Azji Wschodniej. Pełen przyjemności plan inwestycji we własne zdrowie i dobre samopoczucie. Wyłącznie naturalne formy terapii i zabiegów, po których człowiek nabiera nowych już dawno wyczerpanych sił witalnych i zapomina o złym samopoczuciu.

Podstawą programu Chińskich form Qigong`owych są ćwiczenia oddechowe, ponieważ to powietrze jest najlepszym źródłem energii. Sam trening uczy cię oddychać naturalnie, głęboko i co najważniejsze świadomie, ponieważ do tej pory (nie boję się tego powiedzieć) oddychałeś/łaś zbyt płytko, nienaturalnie lub zapominałaś/łeś oddychać.

Ćwiczenia te są niezbędnym elementem całego programu profilaktycznego. Po za tym każdy dzień jest inny i możesz każdego dnia wybrać inną formę aktywności w profilaktyce. Rozpoczynasz np. swoją wielką odnowę od ćwiczeń relaksu i odprężenia i poprzez wzmocnienie, ześrodkowanie i zrównoważenie dochodzisz do etapu kiedy twój organizm już tak często się nie buntuje i nie domaga się swoich praw.

Każdego dnia możesz mieć inne zadanie do wykonania. Przykładowo: rozpoczynasz tydzień od oczyszczenia organizmu, w kolejnym dniu fundujesz mu masaż i stymulację akupunkturową, następny dzień poświęcasz na rozgrzewanie i wzmocnienie lub minitrening umysłu. Możesz również rozpieszczać zmysły stosując metodę muzykoterapii.

Zapoznaj się z rozmaitymi technikami dzięki którym przekonasz swój umysł o tym, że choć w około szaro i nudno TY możesz tryskać wigorem, optymizmem i szczerze cieszyć się pogodnym nastrojem. Dzięki temu dowiesz się jak medytować i poznasz wiele innych praktycznych technik. Na każdy dzień możesz sobie przygotować danie które pomoże wrócić do równowagi zachowa zdrową energię organizmu i przede wszystkim cię nie utuczy. Spróbuj!

Chińczycy codziennie ćwiczą w miejskich parkach i skwerach. Obok licznych zabiegów akupresury jest też masaż po drobnych kamieniach którymi są usypane parkowe ścieżki. Wyjdź więc z domu by zaczerpnąć energii od matki natury. Znajdź park, zagajnik lub inne miejsce dotleń płuca i umysł i wróć uśmiechnięta/ty.
---

ShuDian the China Ebooks i nie potrzebujesz dodatkowych źródeł... ShuDian the China Ebooks Library


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Jestem piękna! A co? Może ja tak lubię...

Autorem artykułu jest LoboFitness kluby pękają w szwach, a do salonów urody ustawiają się długie kolejki. Nikt nie chce zostać z tyłu. Artykuł opisuje dostępne na rynku recepty na Twoje piękno.

XXI wiek to czas piękna i młodości. Wygląd jest jedną jak i nie najważniejszą rzeczą. Osobą pięknym żyje się po prostu lepiej. Łatwiej im znaleźć dobrą pracę, posiadają większy szacunek, no i oczywiście zainteresowanie płci przeciwnej. W telewizji lub kolorowych magazynach nie sposób już znaleźć osoby o nie modelowej sylwetce i pięknej cerze.

Moda na piękny i zdrowy wizerunek przyszła z zachodu wraz z zagranicznymi stajami telewizyjnymi jak np. MTV
gdzie nie tylko promowana jest uroda, lecz wręcz piętnowany jej brak. Wszystko to sprawia, że już nie tylko klasa najbogatsza, ale również średnia i biedniejsza zaczynają myśleć o poprawie swojego wyglądu, a co za tym idzie również ogólnego wizerunku. Fitness kluby pękają w szwach, a do salonów urody ustawiają się długie kolejki. Nikt nie chce zostać z tyłu.

Metod na poprawę wyglądu jest dużo: ćwiczenia, sauna, zdrowe odżywianie, no i oczywiście wszystko to, co oferują salony piękności, a jest tego sporo. Pedicure i manicure to już podstawa. Salony kuszą coraz bardziej wyszukaną ofertą:

Mikrodermabarazja – zabieg polegający na ścieraniu zewnętrznych warstw skóry przy pomocy CuO2 w postaci krystalicznej. Przy pomocy takiego zabiegu można poprawić wygląd skóry, usuwając częściowo jej niedoskonałości jak np. przebarwienia.

Neoderma – zabieg polegający na okładach z roślin i ziołach . Działa kojąco na skórę, redukuje blizny i przetłuszczenie skóry.

Są też oczywiście bardziej znane zabiegi jak depilacja laserowa, przedłużanie włosów czy makijaż permanentny. Żaden dobry salon nie może się obejść bez usług fryzjerskich. Nawet najbardziej skomplikowane fryzury nie są problemem dla świetnie wyszkolonych fryzjerów.

Jednymi z najbardziej popularnych salonów stały się La Femme, mieszczące się w samym centrum Krakowa. Urządzone w renesansowym stylu, jest miejscem niezwykłym.
Nowoczesne urządzenia kosmetyczne wraz ze stylowymi meblami i obrazami sprawiają że La Femme jest salonem
przeznaczonym dla klientów o wysokich wymaganiach ceniących sobie luksus i królewskie traktowanie. Salony te cieszą się również wielkim uznaniem wśród biznesmenów odwiedzających nasze miasto. Możliwość zadbania o wspaniały wygląd łączy się z dozą relaksu w gustownie urządzonym miejscu, co z pewności sprzyja udanym interesom.

Salony takie jak te zyskują sobie coraz więcej zwolenników, dla których nie cena jest najważniejsza a wygoda i gwarancja najwyższej jakości.

---

La Femme


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

piątek, 28 stycznia 2011

Jak schudnąć po ciąży?

Autorem artykułu jest Tombek

Jak schudnąć po ciąży?

W ciąży nie można sobie niczego odmawiać. Należy jeść wszystko, na co tylko mamy ochotę. Takie przeświadczenie panuje wśród bardzo wielu kobiet znajdujących się w błogosławionym stanie. Dlatego, też średnia ilość kilogramów, jakie uzyskują Polki w trakcie ciąży jest tak duża i wynosi od jedenastu do szesnastu kilogramów. Rodzi się, więc pytanie jak skutecznie się ich pozbyć?


Wbrew pozorom pierwszym etapem pozbycia się niechcianego tłuszczu jest moment porodu gdzie kobiety tracą od pięciu do siedmiu kilo. Pozostaje, więc zaległe od pięciu do dziesięciu kilogramów. I wówczas jest to bardzo znaczący problem. Można oczywiście całą sytuację pozostawić naturze i czekać aż to ona sama przywróci nasze ciało do normalności. Może to jednak potrwać bardzo długo a co gorsza może się nie spełnić. Trzeba, zatem dopomóc naturze i przyśpieszyć samo odchudzanie.Zatem jak szybko schudnąć po ciąży? Przede wszystkim kobieta po urodzeniu dziecka powinna być aktywna i jeść w miarę normalnie. Oczywiście w ramach możliwości, na jakie pozwala jej dieta z powodu karmienia piersią. Ona sama pozwoli nam zrzucić część zbędnych dla nas dodatkowych kilogramów. W tym aspekcie jednym z najważniejszym etapów jest wstrzymanie się z dietą. Przez co najmniej pierwsze trzy miesiące nie wolno stosować jakieś drastycznej diety. Nawet w przypadku, kiedy kobieta praktycznie od razu decyduje się na porzucenie karmienia piersią. Musimy, bowiem pozwolić uspokoić się organizmowi, który do tej pory był bardzo mocno pobudzony z powodu ciąży. W tym czasie kobieta powinna skoncentrować się na zdrowym i stałym jedzeniu o stałych porach. Takie unormowanie przyniesie odpowiednie efekty. Po tym etapie należy jasno postawić cel, jaki chcemy uzyskać. Jako kobieta musimy dokładnie określić, do jakiej wagi chcemy powrócić i jak ma być wymodelowane nasze ciało. Tutaj trzeba przede wszystkim zagwarantować realność celu. Trzeba mieć, bowiem świadomość, że cały proces będzie trwał bardzo długo. Przewidywany czas to od ośmiu do nawet dwunastu miesięcy. W tym czasie powinniśmy skoncentrować się na zdrowym jedzeniu, które przyśpieszy i wesprze wszystkie inne działania. A tymi innymi działaniami będą przede wszystkim ćwiczenia fizyczne. Na początku należy je stosować, przez co najmniej 30 minut dziennie. Później należy ten czas stopniowo zwiększa aczkolwiek tak, aby nie przekroczył on jednej godziny czasu. Tak, aby nie przeciążyć swojego organizmu a efekty były szybkie i zadowalające. Z resztą przed rozpoczęciem jakichkolwiek ćwiczeń należy skontaktować się ze swoim lekarzem czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań zdrowotnych, które mogą spowodować problemy z wykonywaniem zaplanowanych przez siebie ćwiczeń. Chodzi, bowiem oto, aby schudnąć a nie zrobić sobie przy okazji krzywdy. Po za tym jedynie dobrze zaplanowane ćwiczenia dają pewność tego, że po ciąży nie będziemy mieli efektu jojo i nasze kilogramy nie powrócą znacznie szybciej niż się ich pozbyliśmy.

---

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

Cellulit-współczesne sposoby leczenia. Co wybrać?

Autorem artykułu jest Mitrydat

Cellulit-współczesne sposoby leczenia. Co wybrać?

Cellulit to zagadnienie, obecnie bardzo popularne, któremu na łamach wielu czasopism jak i w internecie poświęca się wiele uwagi. Pomimo tego pojęcie cellulitu nadal nazbyt często mylone jest z pojęciem cellulitis (choroba skóry - zapalenie tkanki łącznej). Tak więc na wstępie należy sobie wyjaśnić co to jest cellulit.


CELLULIT - jest to nierównomiernie rozmieszczona tkanka tłuszczowa występująca głównie na udach, brzuchu, ramionach i pośladkach. Potocznie nazywany jest pomarańczową skórką i opisuje się go jako nieestetyczną przypadłość skórną która objawia się występowaniem na ciele gródek i wypukłości. Jakie są przyczyny powstawania cellulitu? Cellulit może być uwarunkowany genetycznie. Jednak gdy taki przypadek nie zachodzi wówczas za przyczynę najczęściej przyjmuje się estrogeny które powodują zawirowania hormonalne. Jako następny czynnik winny za ten stan rzeczy wymienia się kortyzol - hormon który sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej. (Uwaga: spożywanie kawy nie jest wskazane gdyż kawa podnosi poziom kortyzolu w organiźmie). Ostatnią z głównych przyczyn jest nieodpowiednia dieta i brak ćwiczeń sportowych. Współczesne sposoby walki. Aktualnie z cellulitem walczy się wieloma sposobami. Dzieje się to zarówno w domowym zaciszu jak i w gabinetach kosmetycznych z pośród których coraz więcej zaczyna się specjalizować w tym zakresie. Obecnie najczęściej stosowanymi sposobami na cellulit są : masaż, długofalowa dieta i ćwiczenia sportowe, liposukcja, różnego rodzaju napary i herbatki ziołowe, peeling, mezoterapie, specjalne tabletki, zabiegi chirurgiczne, różnego rodzaju kosmetyki oraz antybiotyki. Jednakże najczęściej pozbycie się tej przypadłości a zwłaszcza dalsza profilaktyka wymagają dużego, długotrwałego samozaparcia i samodyscypliny podczas pracy nad sobą. Cellulit, w zależności od tego gdzie się udamy i jaką metodę na jego pozbycie się nam się zaoferuje, uważany jest za chorobę bądź też usłyszymy stwierdzenie że jest on jedynie nieestetycznie wyglądającą dolegliwością natury kosmetycznej. Obecnie wiele ze sposobów stosowanych w celu pozbycia się cellulitu jest skuteczne. Przeważnie więc o wyborze metody decyduje wielkość nakładu finansowego jaki gotowi jesteśmy na ten cel poświęcić. Nie ma jednak pewności że problem ten ponownie w przyszłości do nas nie powróci. Logiczny wniosek. Dlatego jedyny wniosek, który sam się nasuwa, to ciągła praca nad sobą. Stosowanie odpowiedniej diety i uprawianie ćwiczeń sportowych. Niestety drogie Panie (Panowie też - choć w o wiele mniejszym zakresie) trzeba zmienić swoje przyzwyczajenia. Jeżeli chcecie pozbyć się cellulitu i mieć stosunkowo duże prawdopodobieństwo że problem ten rychło do Was nie powróci to musicie się poświęcić i przeorganizować. Musicie zmienić swój styl życia na zdrowy- składający się z ćwiczeń sportowych i innej niż dotychczas diety. Jak to się mówi - coś za coś.

---

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

Zgrabna Sylwetka: Rolletic - alternatywa dla osób nielubiących ruchu...

Zgrabna Sylwetka: Rolletic - alternatywa dla osób nielubiących ruchu...: "Autorem artykułu jest Laurencja Dzikowska Czytając gazety, oglądając zdjęcia znanych osób, oglądając galerie na popularnych portalach inte..."

Zgrabna Sylwetka: Brzegowe wartości wskaźnika BMI

Zgrabna Sylwetka: Brzegowe wartości wskaźnika BMI: "Autorem artykułu jest Łuk Marzenie Dla osób odchudzających się, albo często kontrolujących swoją wagę, miarodajnym współczynnikiem masy cia..."

Zgrabna Sylwetka: Zdrowy trening i ruch dla twojego ciała.

Zgrabna Sylwetka: Zdrowy trening i ruch dla twojego ciała.: "Autorem artykułu jest marcel Jednym z najważniejszych czynników zatrzymujących upływ czasu jest aktywność fizyczna. Biologiczny proces zwy..."

Zgrabna Sylwetka: Zdrowe trawienie.

Zgrabna Sylwetka: Zdrowe trawienie.: "Autorem artykułu jest elka 74 Dlaczego układ trwaienny jest tak cenny? Co zrobić, żeby utrzymać zdrowy układ trawienny? Co zrobić , by zwiek..."

czwartek, 27 stycznia 2011

Zdrowe trawienie.

Autorem artykułu jest elka 74Dlaczego układ trwaienny jest tak cenny? Co zrobić, żeby utrzymać zdrowy układ trawienny? Co zrobić , by zwiekszyc spozycie błonnika i jak sie to ma do naszego samopoczucia?

Większośc osób juz z pwnością doświadcza problemów z trawieniem. Nasz przewód trawienny u przeciętnej dorosłej osoby ma długość około 9 metrów. Pokarm przez żołądek i jelito cienkie przechodzi średnio od 6 do 8 godzin. W naszych czasach w pożywieniu nie ma wystarczającej ilości składników odżywczych, takich jak błonnik, który jest niezbedny dla dobrego funkcjonowania układu trawiennego. Większośc z nas spożywa jedynie połowę zalecanej ilości błonnika około 14 gram, zamiast 30-40 gramów.Trawienie wpływa także na inne obszary naszego zdrowia- wagę, energię, skórę i system immunologiczny. Złe trawienie to problemy z niestrawnością- zgaga, nudności,odbijanie,wzdecia. Zdrowe trawienie jest powiazane z naszym ogólnym dobrym samopoczuciem.

Żeby utrzymać zdrowy układ trawienny, trzeba zwiększyć spożycie błonnika. Zachecam, by codziennie spozywać conajmniej 5 porcji owoców (średnie jabłko -4 gr. błonnika) i warzyw (gotowana marchewka- 1 kubek-5 gr.),częściej używać pieczywo i produkty pełnoziarniste, płatki owsiane i otręby (1 łyżka- 7 gr. ). Przy obecnym stylu życia, może to być problem, dlatego zalecam stosowanie suplementów diety ( Błonnik i Zioła firmy Herbalife ).

Wiekszośc wrzodów spowodowana jest infekcjami bakteryjnymi w ściankach żołądka. Prawidłowo funkcjonujący układ trawienny pomaga organizmowi na lepsze wchłanianie składników odżywczych oraz eliminowanie toksyn. Stosowany regularnie błonnik, daje nam uczucie sytości na dłuzej w żoładku, co poprawia skutecznośc programów do kontroli wagi.

wwwodchudzanieipielegnacjaskory.blogspot.com

---

wwwodchudzanieipielegnacjaskory.blogspot.com

www.elka.studiozdrowia.com


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Zdrowy trening i ruch dla twojego ciała.

Autorem artykułu jest marcelJednym z najważniejszych czynników zatrzymujących upływ czasu jest aktywność fizyczna. Biologiczny proces zwyczajnego starzenia się określają czynniki genetyczne zmodyfikowane przez współistniejące choroby, styl życia oraz wpływ środowiska.

Zmiana trzech ostatnich czynników umożliwi ci tzw. pomyślne starzenie się. Jednym słowem aktywny styl życia oznacza wydłużenie okresu sprawności organizmu, i jak udowodnili naukowcy, powstrzymuje starość. Ostatnie badania potwierdzają, że wysiłek fizyczny może powstrzymać śmierć komórki zwaną apoptozą. Sensowny wysiłek fizyczny musi uwzgledniać trzy podstawowe elementy sprawności fizycznej dla twojego zdrowia: zwiększać wydolność tlenową, wzmacniać siłę mięśni oraz poprawiać gibkość, równowagę i koordynację ruchów. Dobór aktywności ruchowej powinien być indywidualny, ale uwzględniać trzy elementy: trennig wytrzymałościowy, siłowy oraz rozciągający.

Ćwiczenia aerobowe (wytrzymałościowe), czyli marsz, bieg, pływanie, jazda na rowerze, taniec, powinny być wykonywane dwa razy w tygodniu po co najmniej 30. minut. Intensywność trenningu ma byc taka, aby ćwiczenia odbywały się na poziomie 40 - 60 proc. częstości skurczów serca.
Siłowe (oporowe) najlepiej wykonać 2 razy w tygodniu po 20 minut ( 1 zestaw obejmujący 8 - 10 ćwiczeń angażujących najważniejsze grupy mięśniowe: nogi, ramiona, plecy, brzuch).
Sprawność organizmu najskuteczniej poprawia trening siłowy.


Liczne badania i testy przeprowadzone wśród ludzi w wieku od 40. do 90. roku życia, dowiodły że trening siłowy hamuje oznaki starzenia poprzez zwiększenie sily i masy mięsni, zwiększa też wytrzymałość i ruchomość stawów, zmniejsza ryzyko osteoporozy, raka jelita grubego i cukrzycy, ułatwia redukcję i kontrolę wagi, zwiększa spoczynkową przemiane materii, łagodzi depresję i poprawia sen. Długofalowe oraz przekrojowe badania dowodzą że siła mięśni obniża się mniej więcej 1 proc. (po 35. roku życia), co jest wynikiem zmniejszenia się masy mięsniowej. Odpowiednie dawkowanie ogólnej aktywności fizycznej, a w szczególności ćwiczeń oporowych, ma ogromne znaczenie w utrzymaniu jakości życia osób w starszym wieku. Obecnie proponuje się różnego rodzaju ćwiczenia izometryczne, oporowe z wykorzystaniem różnych przyrządów po 6 - 12 powtórzeń 3 - 4 razy w czasie zajęć treningowych na każdą grupę mięśniową, z częstotliwością 2 - 5 razy w tygodniu, z intensywnością 40 - 90 proc. siły maksymalnej. Ten typ treningu powoduje przyrost siły oraz masy mięśniowej i zwiększa syntezę białek mięsniowych co pozwala na zwiększenie prędkości chodu czy mocy podczas wchodzenia na schody. Częściowe odwrócenie związanego z wiekiem obniżenia masy i siły mięśni powoduje zwiększenie możliwości wysiłkowych i niezależności w czynnościach życia codziennego.

---

www.sport-marcel.blogspot.com


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

wtorek, 25 stycznia 2011

Brzegowe wartości wskaźnika BMI

Autorem artykułu jest Łuk MarzenieDla osób odchudzających się, albo często kontrolujących swoją wagę, miarodajnym współczynnikiem masy ciała jest wskaźnik BMI, czyli Body Mass Index. Jest to najpopularniejszy sposób na sprawdzenie czy nasza waga jest prawidłowa.

Wskaźnik BMI jest wyliczany jako iloraz wagi do kwadratu wzrostu danej osoby, przy czym waga zawsze podawana jest w kilogramach, natomiast wzrost w metrach. Indeks ten stosowany jest nawet przez lekarzy w celu określenia prawdopodobieństwa zapadnięcia danej osoby na takie choroby jak cukrzyca czy miażdżyca.

Współczynnikiem BMI bardzo często operują także dietetycy, którzy najwięcej mają wspólnego z utrzymywaniem właściwej wagi przez ich pacjentów. Wyniki otrzymane przy wyliczaniu wskaźnika bmi wskazują na różne stany ludzkiego organizmu. Jeśli wskaźnik ten jest niższy niż 16, wówczas dana osoba jest po prostu wygłodzona. Można powiedzieć, że niedaleka droga stąd do anoreksji czy innych zaburzeń łaknienia. Taką osobę należy leczyć i zmusić do tego, aby przytyła. W innym przypadku anoreksja wyniszczy jej organizm.

Wynik w przedziale od 16-17 jest jednoznaczny z wychudzeniem, spowodowanym wyczerpującym stanem chorobowym bądź anoreksją. Wskaźnik BMI w przedziale od 17 do 18,5 to niedowaga. Najlepiej by było, aby BMI mieścił się w granicach od 18,5 do 25, ponieważ jest to wartość prawidłowa. Im wyższy wskaźnik, tym większa nadwaga i otyłość.

Otyłość skrajna jest diagnozowana w momencie, gdy wskaźnik BMI przekracza 40. W dzisiejszych czasach coraz częściej ludzie chorują na otyłość, bowiem jest ona uważana za chorobę cywilizacyjną. Nie można jej lekceważyć, ponieważ jest nader obciążająca dla całego organizmu ludzkiego. Po stwierdzeniu, że nasze BMI jest zbyt niskie lub zbyt wysokie należy udać się do lekarza i rozpocząć leczenie.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Odpowiednie żywienie.

Autorem artykułu jest Michał CieślaW swym artykule zwracam uwagę na czynniki, które niekorzystnie wpływają na naszą sylwetkę. Przestrzegam także przed stosowaniem diet, które dają szybki, ale bardzo często krótkotrwały efekt.

Wielu z nas dąży do osiągnięcia, lub też utrzymania smukłej, estetycznej sylwetki. Nie jest to dla większości z nas zadanie proste, bowiem w natłoku różnych istotnych dla nas spraw, często brakuje nam czasu, aby zatroszczyć się o siebie i swoją figurę. Ciągły pośpiech powoduje, iż żywimy się produktami przygotowanymi „na szybko” , które niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Dodając do tego niską aktywność fizyczną uzyskujemy zwykle wynik w postaci – eufemistycznie rzecz ujmując” rubensowskich kształtów”. Z reguły moment zmiany nawyków żywieniowych – naszej diety przypada na czas, w którym orientujemy się, że dotychczas noszone przez nas ubrania stają się zbyt małe i zmuszeni jesteśmy zaopatrzyć się w nowe (to akurat jest przyjemny aspekt – szczególnie dla kobiet ;)), ale niestety większe ciuchy.

Obecnie zarówno w Internecie jak i prasie kolorowej jesteśmy bombardowani różnego rodzaju cudownymi dietami, które pomogą nam w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że większość z nich jest skuteczna – po zastosowaniu danej diety nasza waga spada. Można by zatem stwierdzić, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, bowiem cel, którym była utrata wagi został osiągnięty. Niestety utrzymanie szczupłej sylwetki jest procesem ciągłym, a poddawanie organizmu różnym eksperymentom w postaci „diety cud” okazać się może szkodliwe dla naszego organizmu, nie wspominając już o często występującym efekcie „jojo” (szybkim powrocie wagi).

warzywka

Dlatego też najlepszym rozwiązaniem na utrzymanie odpowiedniej figury jest zdrowa dieta. Pozwala ona dostarczać naszemu organizmowi odpowiednie ilości dobrej jakości składników odżywczych, które są niezbędne do naszego prawidłowego funkcjonowania. Dobrze dobrana, zdrowa dieta pozwoli nam utrzymać dobrą sylwetkę i samopoczucie długookresowo, bez konieczności stosowania szkodliwych i nierzadko katorżniczych diet wyczerpujących nasz organizm.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

poniedziałek, 24 stycznia 2011

Młodość, zdrowie, uroda czyli jak żyć dłużej, stosować dietę i odżywianie.

Autorem artykułu jest marcelZatrzymaj i cofnij czas, to marzenie wielu osób. Wystarczy odpowiednio zadbać o dietę, aktywność fizyczną i wypoczynek. Oczywiście wiek metrykalny nie ulegnie zmianie, ale ten realny da sie obniżyć. Zacznij młodnieć już od dziś.

CO JEŚĆ
Jeśli chcecie wyglądać młodo to tajną broń masz tuż pod swoim nosem. Są eksperci którzy twierdzą, że można ją znaleźć w każdym sklepie spożywczym - w owocach, warzywach, zielonej herbacie. Jeśli oprócz diety zmodyfikujesz także tryb życia, masz szanse dożyć w zdrowiu nawet 120lat, o czym świadczą badania najdłużej żyjących nacji.

Wiek niejedno ma imię
Oznaki starzenia to nie tylko zmarszczki, wiotka skóra, dodatkowe kilogramy, ale także utrata pamięci, osłabienie funkcji mózgu oraz wzrost ryzyka pojawienia się chorób przewlekłych takich jak dolegliwości serca, osteoporoza, nowotwory. Aby je powstrzymać, wystarczy przyjąć założenia zdrowego stylu życia, do których należą: regularna aktywność fizyczna, odpowiednia dieta i dawka odpoczynku w postaci snu, atakze porzucenie nałogów, zwłaszcza palenia tytoniu. Wybory żywieniowe mają decydujące znaczenie dla opóżnienia starzenia i chorób związanych z wiekiem, a im szybciej zaczniesz ich dokonywać tym większa korzyść. Niektóre rodzaje żywności i napojów zawierają substancje zdolne do przedłużenia życia, są to przeciwutleniacze niszczące wolne rodniki które sprzyjają nie tylko powstawaniu zmarszczek lecz także chorób degeneracyjnych, takich jak: rak,osteoporoza, choroba Alzheeimera. Im dłużej wystawiasz się na działanie stresu oksydacyjnego (w organiźmie znajduje sie zbyt wiele wolnych rodników), tym bardziej nasila się stan zapalny na poziomie komórkowym. Wszystkie produkty żywnościowe dzielą sie na trzy kategorie: prozapalne, neutralne i przeciwzapalne. Dzięki nim można zwolnić starzenie na poziomie komórkowym przez wybór żywności działającej przeciwzapalnie i bogatej w antyoksydanty. Do niej zaliczają się kwasy omega-3 pochodzące z ryb morskich, warzywa i owoce oraz woda. Chociaż korzyści zdrowotnych dobrze zbilansowanego jadłospisu jest wiele, nie tylko on wpływa na proces starzenia się, ale także należy unikać stresu, żywności zawierającej duzo pestycytów i hormonów, promieniowania ultrafioletowego, aby nie osłabiać układu odpornościowego.

Zdrowe produkty odejmujące lat
To potężny przeciwzapalny czynnik. Jedz je częściej niż trzy razy w tygodniu.

Owoce i warzywa
Są siłą napędową przeciwutleniaczy. Ciesz się co najmniej pięcioma porcjami dziennie.

Produkty pełnoziarniste
To porcja błonnika obniżającego poziom cholesterolu, a także związków biologicznie czynnych (np. lignanów w razowych produktach) obniżających poziom cholesterolu lub chroniących organizm przed rozwojem raka. Zalecana dawka: minimum trzy porcje dziennie.

Rośliny strączkowe
Są niedocenianym sojusznikiem młodości. Zawierają minerały, witaminy i lekkostrawne białka. Dodawaj je do swojej diety 3,4 razy w tygodniu.

Jogurt
Ma wszystkie zalety produktów mlecznych, ale zawiera też probiotyki, które sprzyjają rozwojowi zdrowych bakterii w jelitach. Jedz jogurt z aktywnymi kulturami jako jedna z trzech porcji produktów mlecznych w ciągu dnia.

Orzechy
Doskonałe źródło witamin z grupy B, dobrych dla serca io mózgu. Zdrowe tłuszcze w orzechach przyczyniaja się do utrzymania sprężystości elestyny i kolagenu odpowiedzialnych za młody wygląd skóry. Orzechy są wysokokaloryczne, wystarczy więc jedna porcja dziennie.

Woda
Jest niezbędna do nawilżania skóry, mięśni, właściwego krążenia i usprawiania pracy wszystkich narzadów. 3,4 szklanki czystej wody dziennie to sprawnie pracujący organizm w kazdym wieku.

Zatrzymaj i cofnij czas dla swojego organizmu!

---

www.sport-marcel.blogspot.com


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Metabolizm i przemiana materii.

Autorem artykułu jest elka 74Co to jest metabolizm ? Prawda i mity o metaboliźmie. Co możemy zrobić , żeby zwiększyć przemianę materii ? Kilka wskazówek na utrzymanie szybkiego metabolizmu.

Metabolizmem nazywamy wszystkie procesy zachodzące w naszym organiźmie, które mają na celu utrzymanie życia - pozwalające nam oddychać, pompować krew, myśleć... Przemiana materii to ilość kalorii, którą spalamy każdego dnia - jest bezpośrednio związana ze składem ciała. Nasze ciało składa sie z tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej (kości , płyny, tkanki, mięsnie). Każdy kilogram masy beztłuszczowej spala około 28 kalorii dziennie. Tkankę beztłuszczową buduje między innymi tkanka mięśniowa. Masa mięśniowa spala kalorie i nagromadzoną tkankę tłuszczową, zamieniając je na energię. Trening siłowy i spożywanie dużej ilości białek dziennie jest istotne do utrzymania masy mięśniowej, a tym samym dobrego stanu zdrowia i efektywnej kontroli wagi.

Prawdą jest, że metabolizm ulega spowolnieniu wraz z wiekiem. Gdy robimy sie starsi mamy tendencję do uprawiania mniej sportu lub robimy to mniej intensywnie, a to oznacza mniej spalonych kalorii. Kiedy spada nasza aktywność może pojawić się problem spadku masy mięśniowej. Co z kolei prowadzi do obniżenia szybkości przemiany materii. Ćwiczenia pomogą zachować lub odbudować masę mięśniową, co pozwoli opanować przybieranie na wadze.

Wszyscy znamy osoby , które jedzą co chcą i nigdy nie tyją. Osoby takie, najprawdopodobniej dokonują zdrowych, względnie niskokalorycznych wyborów w sposób całkiem naturalny. Wiele z tych osób po prostu dużo się rusza w ciągu dnia, częściej chodzą , wstają od biurka, żeby rozprostować nogi.....Możemy zauważyć, że osoby tęższe siedzą spokojnie i prawie się nie ruszają, a osoby szczupłe często gestykulują lub chociażby machają nogą.

Mitem jest, że jedzenie grejpfruta przyśpieszy metabolizm. Czasem zaleca się jedzenie grejpfruta z każdym posiłkiem. Jest to po prostu niskokaloryczne pożywienie, które wypełnia żołądek. Może pomóc schudnąć, ale nie przyśpieszy metabolizmu.

Żeby utrzymać szybki metabolizm: - Ćwicz codziennie 30 minut - Nie jedz mniej niż 1200 kalorii dziennie - Nigdy nie rezygnuj ze śniadania - Miej pod ręką zdrową przekąskę białkową

---

www.elka.studiozdrowia.com


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

niedziela, 23 stycznia 2011

13 dni diety i zgubisz kilka zbędnych kilogramów!

Autorem artykułu jest AtaDieta kopenhaska jest świetnym rozwiązaniem dla osób o silnej motywacji i dużej cierpliwości. Jednak wytrwałość będzie nagrodzona i nawet najbardziej oporny na diety organizm pozbędzie się paru kilogramów.

Popularna aktualnie dieta kopenhaska to jest bardzo efektywna, dzięki niej osiągamy szybkie rezultaty. Jej efekty są widoczne z dnia na dzień. Jednak wymusza ona bardzo silną motywację i duże samozaparcie. Dieta kopenhaska zwana jest dietą 13-dniową, czyli jak sama nazwa sugeruje stosuje się ją przez 13 dni, podczas których absolutnie nie dopuszcza się nawet zmiany godzin posiłków, nie wspominając już o jadłospisie. Godziny posiłków odnoszą się do śniadania, obiadu a przede wszystkim do kolacji. Pierwszy posiłek nie ma konkretnej godziny, ale obiad należy spożywać pomiędzy 14 – 16, a kolację nie później niż o godzinie 18. Oczywiście, nie są to odbiegające od standardów godziny posiłków, więc ich przestrzeganie nie powinno nikomu dezorganizować dnia. Bardziej kłopotliwe może być samo menu. Dania w jadłospisie są raczej skąpe, ale nie głodowe. Należy tylko dokładnie przestrzegać się jadłospisu.

W okresie stosowania diety należy wypijać minimum 2 litry wody dziennie lub ewentualnie zielonej herbaty. Absolutnie nie wolno nic podjadać, ani wypijać dodatkowych napojów zawierających cukier lub zatruwających organizm np. kofeiną. Nie wolno nawet żuć gumy. W diecie 13-dniowej spożywamy rożne produkty, w tym warzywa np. marchewkę, sałatę z olejem i cytryną; mięso i ryby pieczone, gotowane lub grillowane oraz jajka na twardo. Na śniadanie zazwyczaj w menu jest kawa lub herbata z cukrem. To niezbyt wyszukany posiłek, zwłaszcza dla kogoś, kto przed zastosowaniem diety jadł na śniadanie jajecznicę z kilku jajek z boczkiem smażonym, a dodatkowo tosty z masłem. Dlatego jeśli zdecydujemy się na dietę 13-dniową to trzeba być bardzo zdeterminowanym.

Dietę kopenhaską najwygodniej jest rozpocząć w poniedziałek, gdyż siódmy dzień tej diety jest bardzo trudny, dlatego jeśli jest to możliwe to lepiej tego dnia pozostać w domu. Możemy również trochę oszukiwać nasz organizm i przed każdym posiłkiem wypijać szklankę wody, dzięki temu łatwiej osiągniemy uczucie sytości. Dietę 13-dniową można stosować tylko raz na dwa lata, czyli należy przyłożyć się do niej wszystkimi siłami, aby osiągnąć zamierzony cel i nie wolno oszukiwać, gdyż tylko sobie robimy krzywdę.

Dieta kopenhaska nie jest łatwa, zwłaszcza dla osób, które przed jej zastosowaniem opychały się i mają rozepchany żołądek, jednak wysiłek zostanie nagrodzony bardzo szybko, bo już po 13 dniach.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Rolletic - alternatywa dla osób nielubiących ruchu

Autorem artykułu jest Laurencja Dzikowska


Czytając gazety, oglądając zdjęcia znanych osób, oglądając galerie na popularnych portalach internetowych, zastanawiamy się jak zrzucić nadmierne kilogramy i wyglądać jak znane osoby, co zrobić z obwisłą skórą po ciąży?
Odpowiedź jest łatwa, prosta i przyjemna - rolletic.
W gabinetach odnowy biologicznej, klubach fitness oraz studiach kosmetycznych, coraz częściej możemy spotkać się z urządzeniem rolletic. Co to jest rolletic? Rolletic jest to urządzenie masujące, mające działanie antycellulitowe, ujędrniające, poprawiające krążenie krwi i limfy przez naczynia. Dzięki rolleticowi skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.
Maszyna posiada drewniane walce, pokryte wypustkami, które obracając się, masują poszczególne partie ciała. Pozycji jest 14: zaczyna się od stóp, kolejno łydki, zewnętrzna strona uda (prawa i lewa noga), wewnętrzna strona uda (prawa i lewa noga), tylna strona uda, przednia strona uda, pośladki, bok lewy, bok prawy, brzuch, ręka prawa, ręka lewa. Zabieg trwa godzinę. Jedynie co jest nam niezbędne na zabieg, to strój gimnastyczny. W zależności od ilości urządzeń w poszczególnych studiach lub klubach, warto zapisać się z koleżanką na zabieg. Godzina minie błyskawicznie, a przy okazji spędzimy je w towarzystwie. Jeżeli wolimy odprężyć się same, spokojnie można poczytać książkę lub ulubiony magazyn.
Największą zaletą urządzenia rolletic jest brak aktywności ruchowej na zabiegu. Pozycje wykonuje się siedząc, stojąc lub klękając. Dlatego poleca się go w szczególności osobom nie lubiącym przemęczać się lub starszym, a chcącym skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu czy obrzęków. Podczas zabiegu odczuwa się miły masaż, a nawet łaskotki (pozycja stopy). Następnego dnia występują lekkie „zakwasy", świadczące o właściwym działaniu zabiegu. Jednakże z kolejnymi spotkaniami objawy te ustępują.
Dlaczego więc przemęczać się na popularnych siłowniach, forsować ciało już i tak po męczącym dniu pracy? Lepiej zorientować się w okolicy, lub zapytać koleżanki o najbliższe studio proponujące zabiegi na urządzeniu rolletic, przyjść i przekonać się o skuteczności zabiegu.
---
Studio Laura

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl