Zgrabna Sylwetka: 2011-01-30

piątek, 4 lutego 2011

Zgrabna Sylwetka: Nawyki żywieniowe.

Zgrabna Sylwetka: Nawyki żywieniowe.: "Nawyki żywienioweAutorem artykułu jest Kamil Udręka Podstawa odchudzania są zdrowe nawyki żywieniowe, dzięki którym możemy całkowicie zmie..."

Zgrabna Sylwetka: Wiara a rezultaty w odchudzaniu.

Zgrabna Sylwetka: Wiara a rezultaty w odchudzaniu.: "Autorem artykułu jest Natalia Orkisz Obecne coraz więcej osob poświęca wiele przyjemności dla zguienia zbędnych kilogramów. Jest jednak jedn..."

Zgrabna Sylwetka: Dieta kopenhaska: co musisz o niej wiedzieć?

Zgrabna Sylwetka: Dieta kopenhaska: co musisz o niej wiedzieć?: "Autorem artykułu jest JBmedia Dieta kopenhaska przez jednych uznawana jest za najlepszy sposób na utratę zbędnych kilogramów, przez innych –..."

czwartek, 3 lutego 2011

Dieta kopenhaska: co musisz o niej wiedzieć?

Autorem artykułu jest JBmediaDieta kopenhaska przez jednych uznawana jest za najlepszy sposób na utratę zbędnych kilogramów, przez innych – za przyczynę problemów zdrowotnych i długo utrzymującej się nadwagi. Poznaj prawdę o tym kontrowersyjnym sposobie odchudzania.

Dieta kopenhaska znana jest też jako dieta szwedzka lub dieta trzynastodniowa. Rzeczywiście, trwa trzynaście dni, podczas których nalezy odżywiać się ściśle według zaprojektowanego przez twórców diety planu. Co to oznacza? Na każdy dzień przewidziane są określone potrawy, nie wolno zamieniać miejscami np. dnia pierwszego i piątego, bo dieta nie przyniesie rezultatów. Każdy dzień diety to trzy posiłki: śniadanie, obiad i kolacja. Ważne są pory ich jedzenia. Śniadanie nalezą zjeść od razu po wstaniu z łóżka, obiad między godziną dwunastą i czternastą, a kolację nie później niż o osiemnastej. Wolno natomiast zamieniać miejscami dania z obiadu i kolacji.

Co jeść podczas diety kopenhaskiej?

Zanim przejdziesz na dietę kopenhaską, musisz zaopatrzyć się w jej plan, bo nie wystarczy liczyć kalorii lub ograniczyć niektórych grup produktów – liczą się konkretne posiłki. Jakie? Zwykle na śniadanie wypijasz tylko czarną kawę z jedną kostką cukru. W niektóre dni diety zjadasz też lekką surówkę z marchewki lub małą grzankę razową. Obiad to najczęściej produkt białkowy: ryba, befsztyk lub jajka albo twaróg oraz – jako dodatek – owoc lub warzywo. Podobna kombinacja występuje na kolację. Jak łatwo można zauważyć, jest to dieta monotonna i niskokaloryczna. Nie wolno w czasie jej trwania jeść niczego spoza planu posiłków. Co to oznacza? Absolutnie zabronione są przede wszystkim słodycze i alkohol, a także wszystkie produkty, które podnoszą poziom cukru we krwi – na przykład... guma do żucia.

Dieta kopenhaska – tylko dla wytrwałych

Co się stanie, jesli podczas diety kopenhaskiej sięgniesz po gumę do żucia? Oznacza to przerwanie diety. Jeśli taka „wpadka” zdarzy ci się podczas pierwszych sześciu dni diety, po trzech miesiącach możesz podjąć kolejną próbę odchudzania tą metodą. Jeśli jednak chwila słabości nadejdzie później, dietę możesz powtórzyć dopiero po upływie roku. Także osoby, które z sukcesem zakończyły trzynastodniowy cykl, nie mogą go od razu powtórzyć. Na dietę kopenhaską można ponownie przejść dopiero po upływie dwóch lat.

Dla kogo dieta kopenhaska?

Z diety kopenhaskiej mogą korzystać wyłącznie osoby zdrowe i o dobrej kondycji. Absolutnie nie nadaje się ona dla dorastającej młodzieży, osób starszych, kobiet w ciąży i osób, które wykonują ciężką i fizyczną pracę – dieta dostarcza za mało energii. Najlepiej sprawdza się u ludzi, którzy mają siedzący tryb życia i średnią nadwagę – dieta daje szybkie efekty, co działa bardzo motywująco. Aby odnieść sukces na diecie, warto przeprowadzać ją w czasie, gdy możemy pozwolić sobie na częste odpoczywanie i długi sen, bo pierwsze dni diety mogą skutkować osłabieniem i bólem głowy. Na pewno dieta kopenhaska to metoda odchudzania dla osób zdyscyplinowanych, o silnej motywacji.

Wady diety kopenhaskiej

Jest to dieta, która dostarcza bardzo mało kalorii, co może prowadzić do zaburzenia przemiany materii i pojawienia się efektu jo jo. Poza tym jest to dieta, która dostarcza organizmowi niewiele cennych składników, dlatego warto wspomagać ją suplementacją witamin i minerałów, także po skończeniu diety, by nie dopuścić do powstania niedoborów. Poza tym dieta ta – zdaniem wielu dietetyków – stoi w sprzeczności z wieloma fundamentalnymi zasadami zdrowego i racjonalnego żywienia. Sprzeciw środowiska medycznego budzi na przykład zalecanie czarnej kawy jako śniadania – uważa się, że pierwszy posiłek powinien być stosunkowo obfity i energetyczny, natomiast picie kawy „na pusty żołądek” może prowadzić do wielu schorzeń. Wątpliwości pojawiają się też przy liczbie posiłków – zwykle podczas odchudzania proponuje się jedzenie często, ale niewielkich porcji i zakłada się, że przerwa pomiędzy posiłkami nie powinna przekraczać trzech – czterech godzin, bo długie przerwy między posiłkami spowalniają metabolizm.

---

Artykuł może być przedrukowywany jedynie w niezmienionej postaci z zachowaniem aktywnych linków.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Wiara a rezultaty w odchudzaniu.

Autorem artykułu jest Natalia OrkiszObecne coraz więcej osob poświęca wiele przyjemności dla zguienia zbędnych kilogramów. Jest jednak jedna rzecz bez, której sukcesu nie bedzie, a mianowicie waiara. Trzeba wierzyć, że sie uda ...

Jak wynika z wielu badań wiara to połowa sukcesu. Tzw. Placebo (Placebo - substancja lub działanie (np. zabieg chirurgiczny) obojętne, nie mające wpływu na stan zdrowia pacjenta, podawane choremu jako terapia. Chory nie wie, że to, co zastosowano nie jest prawdziwym leczeniem, zaś wszystko (dla leku głównie: wygląd, zapach, smak, konsystencja), oprócz leczniczych właściwości placebo jest takie samo, jak rzeczywistej terapii. jest podstawa w odchudzaniu. Nie wystarczy tylko djets i cwiczenia, gdy osoba odchudzajaca się nie wierzy, że wykonana przez nia praca może przynieść jakiekolwiek ezultaty.Przeprowadzono badania , w których brały udział dwie grupy osób. Grupy te zostały poinformowane, że zostanz poddane działaniu pewnego srodka wspomagajacego odchudzanie.

1 osoby, którym podawano środki wspomagajace odchudzanie

2 osoby, którym podawano witaminy żekomo będące środkami wspomagającymi odchudzanie

Osoby te zostały zwarzone przed i po zakończeniu eksperymentu.

Osoby z pierwszej gupy niejednokrotnie otrzymywały gorsze wyniki niz osoby z grupy drugiej. Jest to przedewszystkim spowodowane nastawieniem umysłu. Jeżeli nasz umysł jest dokładnie "poinformowany" o tym co się dokładnie dzieje z organizmem zaczyna się przystosowywać do nowej sytuacji, a efekty, które osiagamy są krótkotrwałe. Jednak to zachowanie ludzkiej psychiki nie jest dokładnie zbadan.

Podobnych badań przeprowadzono bardzo wiele i prawie za każdym razem wyniki były podobne.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

środa, 2 lutego 2011

Nawyki żywieniowe.

Nawyki żywieniowe

Autorem artykułu jest Kamil UdrękaPodstawa odchudzania są zdrowe nawyki żywieniowe, dzięki którym możemy całkowicie zmienić nasze samopoczucie i wygląd, a duży wpływ na to może mieć wizyta u dietetyka. Czasami mylnie myślimy, że odchudzanie polega na katowaniu się bardzo rygorystycznymi dietami, a to nieprawda.

Złe nawyki żywieniowe szybko owocują zbędnymi kilogramami i złym samopoczuciem.

Każdy dietetyk powie nam, że właściwe odchudzanie i żywienie w ogóle powinno się zacząć od zmiany złych nawyków żywieniowych na te zdrowe i odpowiednie. Jeśli zmienimy nasze upodobania i styl odżywiania się, dobre samopoczucie i wspaniały wygląd pojawią się naturalnie i bez poświęceń. Oczywiście bardzo trudno czasem pozbyć się starych, zakorzenionych nawyków, które pielęgnowaliśmy przez lata i nagle zmienić zupełnie sposób odżywiania. Jeśli nie mamy pojęcia jak to zrobić, powinniśmy się udać do dietetyka, który udzieli nam profesjonalnych porad i opracuje dla nas indywidualny program żywienia.

Dietetyk diagnozę i program odchudzania poprzedzi cyklem badań, które określą stan naszego organizmu i możliwości ingerencji w jego funkcjonowanie. Poprzez uzyskanie takich wiadomości dietetyk będzie wiedział, jaki sposób odżywiania powinien wprowadzić i jaką dietę powinniśmy rozpocząć. Dla osoby chcącej skutecznie zmienić nawyki żywieniowe ważne jest uzbrojenie się w cierpliwość, gdyż taki proces jest długotrwały. Musimy stopniowo i powoli zmieniać nasze stare nawyki, tak aby te nowe i zdrowe na trwałe zagościły w naszym codziennym odżywianiu. Dietetyk pomoże nam właściwie zaplanować program odchudzania i zmiany nawyków żywieniowych, proporcjonalny nie tylko do stanu naszego organizmu, ale także przyzwyczajeń i charakteru.

Podczas konsultacji u dietetyka możemy zupełnie indywidualnie dopasować program odżywiania do naszej osoby, naszych nawyków, stylu życia, wieku itd. Dzięki temu możemy osiągnąć trwałe i dobre efekty, które nie tylko wpłyną dobrze na nasze zdrowie i samopoczucie, ale mogą także sprawić, że schudniemy i będziemy się lepiej czuć w naszym ciele.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Czy odchudzanie zawsze jest zdrowe?

Autorem artykułu jest Mariusz WodelOdchudzanie wrosło w naszą kulturę z niezwykłą siłą. Jest ono nie tyle kwestią zdrowotną co obyczajową. Okazuje się bowiem, że ważniejsza w tej kwestii jest dla nas estetyka niż zdrowie. I to własnie kwestiami wyglądu kieruje się większość odchudzających.

Bez względu na to, czy preferują oni wczasy odchudzające, czy samodzielne próby zmagania się a nadwagą łączy ich wspólna chęć poprawienia własnego wyglądu. Takie podejście nie wydaje się słuszne, co więcej może okazać się szkodliwe. Najważniejsze bowiem jest zdrowie, podczas gdy wygląd powinien być zawsze stawiany na drugim miejscu. Wszystkim, którzy sądzą inaczej wytknąć można pewnego rodzaju niedojrzałość, która sprawia iż zanadto przejmujemy się rzeczami mniej ważnymi.

Kwestie zdrowotne często są poruszane w przypadku osób starających się o zmniejszenie własnej wagi, jednak pozostają na drugim miejscu za względami estetyczynymi. Niestety to nasze własne społeczeństwo wymusza ruchy tak radykalne, jak dieta 1000 kalorii, która nieodpowiednio stosowana może okazać się niebezpieczna dla osoby starającej się zrzucić zbędne kilogramy. Pamiętać należy bowiem o fakcie, że dieta diecie nierówna - różne są sposoby zrzucania nadmiaru wagi, jednakże niektóre mogą być nieco niebezpieczne dla zdrowia. Szczególnie skrajne przypadki głodzenia się faktycznie nie są żadnego rodzaju dietą, ale zahaczają wręcz o patologię wywołaną ciśnieniem pochodzącym od społeczeństwa. Dla niektórych ludzi dieta to wszystko to, co sprawia, że chudną. Tymczasem prawdziwa dieta jest jedynie usystematyzowanym zespołem żywienia odpowiedniego dla danego organizmu w danych warunkach - nie można jej traktować wyłącznie w kategoriach instrumentalnych, co prowadzić może do tragedii.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

wtorek, 1 lutego 2011

Dieta ciasteczkowa i inne wynalazki.

Autorem artykułu jest Anna RosłaniecZ punktu widzenia łasucha już sama nazwa diety nastraja optymistycznie. Oczywistym wydaje się fakt, iż dieta ciasteczkowa opiera się na ciasteczkach. Niestety nie chodzi o zwykłe ciastka, a ciastka dietetyczne, które na dodatek ze zdrowym jedzeniem mają tak naprawdę niewiele wspólnego.

Trudno powiedzieć, czy z czymkolwiek mają coś wspólnego, bo ciastka są mieszanką specjalnie wyselekcjonowanych aminokwasów, witamin i minerałów, ale najważniejsze jest przecież to, że na diecie ciasteczkowej się chudnie, a że potem waga rośnie i to kilkakrotnie ponad poziom sprzed diety jest już jakby mniejszym problemem. To taki typowy dopisek drobnym druczkiem pod bardzo ważną umową.

W każdą dietę podobną do wynalazku pod tytułem "dieta ciasteczkowa" jest bowiem wkomponowany efekt jojo i efektu jojo, w tym konkretnym przypadku, wyeliminować nie sposób. Redukcyjne wynalazki Gdybyśmy potrafili być wobec siebie szczerzy diety zakładające bardzo dużą redukcję kaloryczności posiłków już dawno nazwalibyśmy dietami na przytycie. Na razie jednak wciąż udajemy i oszukujemy sami siebie zwąc je odchudzającymi. Żadna z nich nie odchudza jednak w sposób trwały, ani tym bardziej bezpieczny czy zdrowy.

W trakcie takich diet organizm się broni. Jak? Spowolnieniem metabolizmu, który po zakończeniu odchudzania wcale nie przyspiesza. Dalej jest wolny, a organizm panicznie gromadzi kalorie zmieniając je w tkankę tłuszczową, bo wie, że może mu się trafić okres głodu, tj. okres takich niedoborów kalorycznych, że bez zapasów w tkance tłuszczowej nie sposób będzie przetrwać, o normalnym funkcjonowaniu nie wspominając.

Skąd pomysł na dietę z ciasteczek?

Dieta ta powstała na fali zachwytów plastikiem, a właściwie różnymi syntetykami. Ludzkość zachłysnęła się nimi w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku i trend ten utrzymał się przez dwa dziesięciolecia. Prekursorem syntetycznego odchudzania był Robert Linn (lekarz), który osobom odchudzającym się zalecał spożywanie płynu o nazwie Prolinn, składającego się głównie z protein pochodzących z (uwaga!): produktów ubocznych uboju zwierząt ze skórami i ścięgnami włącznie. Smak napoju wzbogacono słodzikiem i sztucznym aromatem. Dieta odchudzająca zgodnie z zaleceniami Linna powinna składać się wyłącznie z tego płynu. Wyobraźcie sobie jak kończyło się takie odchudzanie!

Dieta ciasteczkowa Sanforda Siegala jest nieco mniej rygorystyczna, bo przewiduje zjadanie sześciu syntetycznych ciasteczek dziennie (to aminokwasy, witaminy i minerały - pozyskiwane z czego? trudno powiedzieć) oraz jednego, normalnego, pełnowartościowego posiłku. Na tej diecie szkody teoretycznie mogą być mniejsze, ale tylko teoretycznie, bo nie ma ona nic wspólnego ze zdrowym żywieniem.

Podobnych diet było w historii ludzkości jeszcze więcej. Jedni cudotwórcy zalecali tasiemce, inni przekonywali do tego, by jeść mydło (sic!). Na każdej diecie zbijano fortuny, a problem otyłości jak istniał ... tak istnieje.

---

O dietach i odchudzaniu


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Zdrowa i skuteczna droga do schudnięcia.

Zdrowa i skuteczna droga do schudnięcia

Autorem artykułu jest Dominika Adamczyk„Śniadanie jedz jak cesarz, obiad jak szlachcic, a kolację jak żebrak” Tradycyjna Medycyna Chińska (TCM) nie wyróżnia jednostek chorobowych tak jak medycyna zachodnia. Traktuje człowieka całościowo, uwzględniając również środowisko i klimat w jakim żyje.

Tradycyjna Medycyna Chińska (TCM) nie wyróżnia jednostek chorobowych tak jak medycyna zachodnia. Traktuje człowieka całościowo, uwzględniając również środowisko i klimat w jakim żyje. Nadwaga to zakłócenie równowagi w organizmie, brak pewnych składników lub energii, albo niewłaściwy jej obieg. Często takie same objawy wywołane są przez bardzo różne przyczyny.
TCM posługuje się kompleksowym systemem odżywiania w celu zachowania zdrowia i usunięcia nadwagi. W ciągu minionych tysiącleci system ten dostarczył wystarczającą ilość dowodów na to, ze istotnie chroni zdrowie i przywraca funkcjom organizmu utraconą równowagę.

Dietetyka wg TCM wyróżnia się ponadto prostotą stosowania. Można ją wykorzystywać w każdej chwili, w każdej kulturze i każdym klimacie, nie posiadając ani egzotycznych przypraw, ani wybitnych zdolności kulinarnych. Dzięki niej można zrezygnować ze zniechęcającego raczej do jedzenia matematycznego liczenia kalorii, wartości odżywczych oraz ilości witamin i składników mineralnych.
Istnieje mnóstwo czy to tradycyjnych czy to nowoczesnych sposobów na schudnięcie. Każdy z nich zaleca jedne rodzaje żywności a inne zdecydowanie odrzuca. Można wręcz stwierdzić, że co kwartał pojawia się nowa cudowna dieta od „diety optymalnej” Kwaśniewskiego, poprzez dietę Diamondów i „cywilizowane odżywianie pierwotne”.
Inaczej rzecz ma się w tradycji chińskiej, opierającej się na systemie Pięciu Przemian.
Większość teorii żywienia i diet oraz dobre rady dietetyki ogólnej opierają się na założeniu, że poszczególne składniki pokarmu mają pozytywny wpływ na określone funkcje organizmu. Prawidłowości tego złożenia nikt nie kwestionuje. Suma poszczególnych wpływów nie mówi jednak nic na temat oddziaływania kompleksowego.
W jaki sposób działa na organizm pożywienie jako całość, jako żywa jednostka? Czy po posiłku czujemy się dobrze, czy jesteśmy zmęczeni i zdekoncentrowani? Czy nasze trawienie działa sprawnie, czy tez męczy nas uczucie przepełnienia lub wzdęcia? Czy jest nam ciepło, czy marzniemy? Czy nasz sposób odżywiania chroni nas przed przeziębieniami i alergiami, czy też nasza odporność jest słaba? I czy jesteśmy zadowoleni ze swojej sylwetki, czy też zatruwają nam samopoczucie fałdy tłuszczu. Wszystkie te problemy powinno rozwiązać zdrowe kompleksowe odżywianie.

Produkty mleczne takie jak mleko, jogurt, ser itd., zwłaszcza gdy towarzyszą im wychładzające owoce, takie jak banany i cytrusy, są główną przyczyną powstawania tzw. wilgoci (określenie wg medycyny chińskiej), która to właśnie jest odpowiedzialna za wszelkiego rodzaju stany zapalne zatok, gardła, ucha oskrzeli i płuc, podatność na infekcje, astmę i nadwagę. Jogurt czy twarożek z bananem to najgorsze śniadanie jakie można podać! Produkty mleczne również upośledzają proces przyswajania żelaza w jelitach. Dobrze ugotowane zboża, orzechy i ziarna są źródłem dobrze przyswajalnego żelaza.
Mit o nabiale co wzmacniania kości!
To samo tyczy się osteoporozy – odwapnienia kości, która w krajach zachodnich nasila się w zastraszającym tempie. Dzieje się tak, mimo, że większość ludzi za radą lekarzy i dietetyków, a co gorsza reklam, spożywa ogromne ilości nabiału w postaci serków, jogurtów i mleka. To nieprawda, że nabiał wzmacnia kości! Na szczęście coraz więcej mówi się tym, że mimo, iż nabiał zawiera dużo wapnia, upośledza znacząco proces odkładania się tego pierwiastka w kościach. Dobrze skomponowana dieta beznabiałowa dostarcza absolutnie wystarczającą ilość wapnia dla organizmu.
Bogate źródło białka
W zrównoważonej diecie, która zawiera ok. 50 % pełnoziarnistych zbóż i ok. 30% warzyw znajduje się pełny zestaw aminokwasów potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu zarówno dziecka jak i dorosłej osoby. Również zapotrzebowanie organizmu na białko jest w 100% zaspokojone. We współczesnym świecie jemy 500% potrzebnego nam białka. Organizm przyswaja tylko tę część, która jest mu potrzebna, a resztę usuwa poprzez bardzo toksyczny proces spalania białka, który jest przyczyną większości chorób cywilizacyjnych.

Cukier i słodycze - smak słodki ma działanie budujące chi, czyli budujące energię. Cukier i słodycze (z zawartością cukru) oraz lody, wszystkie napoje schłodzone, soki owocowe i owoce południowe mają wychładzające działanie i niszczą chi śledziony i żołądka a także są przyczyną wyżej wymienionego gromadzenia się wilgoci co m.in. prowadzi do nadwagi. Jest to na rękę producentom słodyczy, ponieważ im słabsza śledziona, tym większa ochota na słodycze. Dodatkowo cukier podrażnia układ nerwowy i powoduje zużycie ważnych dla organizmu witamin i soli mineralnych. Przyspiesza spadek poziomu energii, mimo, że pierwsze wrażenie po zjedzeniu czegoś słodkiego pobudza.
Mięso (jeśli jest taka potrzeba) raz w tygodniu, mogą to być przede wszystkim wywary mięsne tzw. rosoły – bardziej wskazane przy nadwadze.
Napoje - najlepszym napojem jest ciepła przegotowana woda, niesłodzony kompot lub słaba herbatka ziołowa też niesłodzona. Wszystko co dostaje się do żołądka, żeby mogło być dobrze strawione, musi zostać podgrzane do temperatury 37 stopni. Jest to olbrzymi wydatek energii ze strony organizmu, dlatego lepiej pić napoje lekko ciepłe.
Świeże soki owocowe bardzo wychładzają organizm, szczególnie śledzionę i żołądek – tak ważne dla zdrowia. Osłabiają odporność i wcale nie dostarczają wbrew ogólnej opinii witamin organizmowi. Surowe warzywa i owoce są ciężko strawne a zawarte w nich witaminy bardzo ciężko przyswajalne. Wprawdzie podczas obróbki termicznej część witamin tracimy, ale nie wszystkie. Dodatkowo, gotowe soki są bardzo mocno słodzone.
Produkty z białej mąki: pieczywo, makaron, pizza - nie zawierają chi ani żadnych substancji mineralnych i witamin, są pozbawione błonnika.
Sól - większość serów, kiełbasa, szynka, gotowe sosy, kostki rosołowe, vegeta, ketchup, chipsy obniżają poziom energii oraz wysuszają soki i krew. Psują delikatny zmysł smaku.
Jak powinna wyglądać nasza codzienna dieta,
która pozwoli utrzymać naszą wagę w ryzach?

ŚNIADANIA:

Śniadanie powinno stanowić najważniejszy posiłek dnia. Właśnie rano najwyższą wydolność energetyczną osiągają narządy odpowiedzialne za przyswajanie i trawienie pokarmu. Jest to związane z naturalnym zegarem biologicznym naszego organizmu. Najlepiej, jeśli jest spożywane nie później niż o 9.00. Po takim posiłku mamy uczucie sytości i jednocześnie mnóstwo energii. Na śniadanie najlepsze są dania z gotowanego na miękko zboża z dodatkiem sezonowych owoców, suszonych nie siarkowanych śliwek, moreli, rodzynek oraz orzechów włoskich i migdałów.
Dodatkowo warto dodać do gotowania siemię lniane, otręby, zarodki pszenne, pestki słonecznika, dyni oraz mały kawałek imbiru i szczyptę cynamonu.
Równie dobrym śniadaniem jest zupa jarzynowa z dodatkiem zboża, którą można przygotować dzień wcześniej, jest to sposób na oszczędność porannego czasu.

LUNCH:
Śniadanie z gotowanych zbóż jest wprawdzie sycące, ale jednocześnie lekko strawne, w związku z tym następny posiłek powinien być spożywany między 12.00-13.00. Najlepsza jest zupa zbożowo - warzywna (od czasu do czasu z dodatkiem roślin strączkowych). Stanowi pełnowartościowy posiłek, który dostarcza organizmowi potrzebnych substancji odżywczych i jednocześnie poprzez dodanie zbóż jest bardzo sycący. Warzywa dobieramy przede wszystkim zgodnie z porami roku.
KOLACJA (PÓŹNY OBIAD):

Ten posiłek szczególnie w przypadku nadwagi powinien składać wyłącznie z gotowanych lub duszonych warzyw lub owoców.
Ważne, by nie jeść tego posiłku po godz. 18.00. Jeśli kładziemy się późno spać, ważne by posiłek był spożywany najpóźniej 4 godz. przed snem. W trakcie snu organizm bardzo źle trawi jedzenie, większość pokarmu wręcz gnije w przewodzie pokarmowym. Poza tym przyczyną koszmarów nocnych i w ogóle złego snu jest właśnie pełny żołądek.

_____________________________________________________________________________________________

Zapraszamy do Akademii Zdrowego Odżywiania Tao Zdrowia, gdzie nauczycie się Państwo co jeść; jak przyrządzać posiłki; co nam szkodzi, itd.
Proponujemy Państwu m. in. Warsztaty gotowania wraz z wykładami lekarza medycyny chińskiej.

Dominika Adamczyk i Anna Krasucka – założycielki Akademii Zdrowego Odżywiania TAO ZDROWIA, która organizuje warsztaty gotowania wg dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej wg Pięciu Przemian. WWW.TAOZDROWIA.PL, tel: (22) 615 88 68

Najbliższe 3 terminy warsztatów: Zdrowa i skuteczna droga do schudnięcia
19.04.2008
20.04.2008
07.06.2008
To nie jest dieta cud, to cała filozofia odżywiania, która nie tylko pozwoli schudnąć ale przywróci zdrowie. Poznamy zasady przyrządzania posiłków, dowiemy się co to zegar biologiczny organizmu i jak powinna wyglądać dieta, która nie tylko prowadzi do schudnięcia, ale również pozwala utrzymać odpowiednią wagę już na zawsze.

---

Dominika Adamczyk
Akademia Zdrowego Odżywiania Tao ZDROWIA
tel: (22) 615 88 68 i 602 35 36 13
www.taozdrowia.pl
taozdrowia@taozdrowia.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

poniedziałek, 31 stycznia 2011

Dieta south beach: poznaj jej zasady.

Autorem artykułu jest JBmediaDieta plaż południowych jest obecnie jedną z najpopularniejszych diet. Należy też do diet najbardziej polecanych przez lekarzy – w przeciwieństwie do wielu modnych propozycji nie jest szkodliwa i nie opiera się na gwałtownej utracie kilogramów. Poznaj zasady diety south beach.

Dieta south beach jest godna polecenia, bo jest to program racjonalnego żywienia na całe życie, a nie tylko dieta odchudzająca, która może zakończyć się efektem jo jo.

Indeks glikemiczny – podstawowa zasada

Główną zasadą diety south beach jest spożywanie produktów o niskim indeksie glikemicznym. Wskaźnik ten oznacza, na ile podniesie się poziom cukru we krwi po spożyciu danego produktu. Wysoki indeks glikemiczny mają więc węglowodany, a znacznie niższy: białko. W diecie plaż południowych nie trzeba liczyć kalorii, warto się natomiast zaopatrzyć w tabelę indeksu glikemicznego.

Zasady pierwszej fazy

Pierwsza faza diety south beach jest najtrudniejsza, bo wymaga największych wyrzeczeń, jednak trwa tylko dwa tygodnie. Nalezy jeść przede wszystkim chude mięso, które zapewnia uczucie sytości. Ważne są także warzywa, choć nie wszystkie można spożywać. Na tym etapie diety należy jeść także owoce morza oraz chudy nabiał, jako dodatek można stosować oliwę z oliwek. Wolno także jeść jajka. Jak widać, pozwala to na zaprojektowanie pysznego i bardzo urozmaiconego jadłospisu. Dlaczego więc ta faza jest trudna? Dieta stanowi duże wyzwanie dla osób przyzwyczajonych do słodkich przekąsek i niezdrowego jedzenia. Trzeba też zrezygnować z alkoholu, co dla wielu uczestników imprez jest trudne.

Zasady drugiej fazy

Druga faza diety south beach jest nieograniczona w czasie, należy stosować ją tak długo, aż uzyskamy prawidłową masę ciała. Co wolno jeść? Dozwolone są te same produkty, co w pierwszej fazie diety. Do jadłospisu włączamy też owoce, pełnoziarniste pieczywo. Wolno też posmakować czerwonego wina i gorzkiej czekolady, więc smakoszom łatwiej będzie przetrwać ten etap diety.

Zasady trzeciej fazy diety south beach

Faza trzecia to już nie dieta odchudzająca, a zdrowy i racjonalny sposób odżywiania się, jakiego powinniśmy przestrzegać do końca życia. Na tym etapie nie ma już produktów bezwzględnie zakazanych, nalezy jednak zwracać uwagę, by w jadłospisie dominowały produkty o niskim indeksie glikemicznym.

Zasada na całe życie

Ważną zasadą diety south beach jest też jadanie wszystkich posiłków i unikanie długich przerw między nimi. Najważniejsze jest śniadanie, którego nigdy nie wolno opuszczać. Dzięki temu dieta plaż południowych nie powoduje zaburzeń metabolizmu i poprawia przemianę materii.

---

Artykuł może być przedrukowywany jedynie w niezmienionej postaci z zachowaniem aktywnych linków.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Fit-ball

Autorem artykułu jest Iza SalamonKażdy chcący posiadać zgrabną sylwetkę i dobrą kondycję powinien codziennie postawić na aktywność fizyczną. Nie musi to od razu być siłownia czy biegi. Wystarczy, że w swoim domu poćwiczymy z gumową piłką.

Fitball - bo tak nazywają się tego rodzaju ćwiczenia – mogą być wykonywane przez osoby w każdym wieku – i przez te młode i te nieco starsze. Z pewnością nie sprawią trudności, a przyczynią się do poprawy naszej kondycji i zdrowia.

Fitball? - co to takiego?

Fitball jest formą ruchu, która wykorzystuje dużą piłkę gumową. Jest to doskonała alternatywa przede wszystkim dla tych, którzy chcą łączyć aktywność z dobrą zabawą. Okrągły kształt rekwizytu angażuje większość mięśni stabilizujących ciało każdego człowieka; to z kolei jest powiązane z potrzebą trzymania równowagi w trakcie wykonywanych ćwiczeń. Do ważnych zalet ćwiczeń fitball należy głównie duża skuteczność tej formy ruchu, a także brak jakichkolwiek ograniczeń wiekowych, ale też możliwość prowadzenia ćwiczeń niemal w każdym miejscu, np. w domu, w parku, itp. Ćwiczenia z dużą piłką mają wpływ na lepsze napięcie wszystkich mięśni, ponadto na poprawę mięśni posturalnych, jak też na poprawę ruchowej koordynacji; ale to nie wszystko. Fitball wpływa również na poprawę układu krążenia oraz na pomniejszenie bólu pleców.

Dwa rodzaje ćwiczeń

Są dwa rodzaje ćwiczeń. Pierwsza grupę stanowią ćwiczenia równoważne w pozycji siedzącej lub leżące – na piłce. Natomiast drugą grupą ćwiczeń są takie, które wykonuje się w pozycji stabilnej.

Pierwsza grupa to ćwiczenia na piłce, które będą wymuszały potrzebę przestrzegania równowagi. W takim stanie równowagi angażowane są bowiem (nieświadomie) bardzo ważne partie mięśniowe. Z kolei druga grupa ćwiczeń wymaga zamiany roli piłki – chodzi o to, że okrągła piłka staje się obciążeniem tak, jak na przykład sztanga albo hantle. Przy tego rodzaju ćwiczeniach istotne jest utrzymywanie stabilnej pozycji – na przykład stanie w niewielkim rozkroku.

Ćwiczenia, które możesz wykonać sama w domu

Ćwiczenie 1: Scyzoryk. To ćwiczenie wzmocni nasze mięśnie tylne i przednie ud, pośladków.
Połóżmy się na plecach, a łydki oprzyjmy na dużej piłce. Z kolei ręce ułóżmy wzdłuż tułowia, a następnie unieśmy biodra w taki sposób, by tułów oraz nogi tworzyły prostą linię. Trzymając biodra w takiej pozycji, oderwijmy od piłki prawą nogę, a potem postawmy ją w pionowej pozycji. Następnym krokiem jest uginanie lewego kolana, przy jednoczesnym przyciąganiu do siebie piłki lewą nogą i unoszenie bioder jeszcze wyżej. W momencie gdy na piłce pozostaną tylko palce stopy lewej, a prawa ustawi się pod kątem 45 stopni w stosunku do podłoża, należy wytrzymać w takiej pozycji kilka sekund. Potem następuje powrót do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy i zmiana nogi na prawą.

Unoszenie tułowia na piłce to drugie ćwiczenie. Tym ćwiczeniem wzmacniamy mięśnie skośne brzucha i bioder, a także rozciągamy mięśnie tułowia. Połóżmy się na boku lewym na stabilizacyjnej piłce. Lewe podudzie dobrze oprzyjmy na podłożu, prawą nogę natomiast wyprostujmy w kolanie - wyciągnijmy ją w bok, opierając na podłożu swą stopę. Następnie wyprostujmy ręce nad głową - na przedłużeniu swego tułowia. Istotne jest, by dłonie były skierowane wnętrzem do siebie. Następnie przy wdechu dobrze napnijmy mięśnie brzucha. Z kolei z wydechem unieśmy tułów, a ręce do pionu. Z kolei lewe bioderko pozostaje nadal oparte na dużej piłce. Po wykonanych czynnościach, trzeba powrócić do pozycji wyjściowej. Wykonawszy 10 powtórzeń, zacznijmy ćwiczyć na drugim boku.

Dlaczego warto zdecydować się na fitball ?

Po pierwsze ćwiczenia te to duża skuteczność. Dzięki gumowej dużej piłce można z powodzeniem wzmacniać mięśnie całego ciała. Warto powiedzieć, że przy tego typu ćwiczeniach angażują się partie mięśni na brzuchu, a przy okazji ćwiczymy utrzymywanie równowagi oraz właściwej pozycji ćwiczeniowej. Warto jeszcze podkreślić, że fitball znacznie lepiej, bo aż dwukrotnie efektywniej działają na proste mięśnie brzucha, jak również są blisko czterokrotnie skuteczniejsze w stosunku do mięśni skośnych brzucha ( w odniesieniu oczywiście do zwykłych ćwiczeń).

Po drugie – zyskujemy bardzo dobrą mobilność. Dzięki fitball możemy wykonywać ogromny wachlarz ćwiczeń i to niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Okazuje się, że takie proste ćwiczenia doskonale można wykonać we własnym mieszkaniu, jak też w ogrodzie, na werandzie. Nie musimy schodzić do piwnicy w słoneczny dzień, by poćwiczyć; można wynieść piłkę na świeże powietrze i tam wykonywać łatwe ćwiczenia.

Po trzecie: fitball jest doskonałą „dyscypliną” dla osób w różnym wieku. Nie ma bowiem ograniczeń i wiekowych i płciowych. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą uprawiać fitball. Tak naprawdę jeśli mamy ochotę ćwiczyć z dużą gumową piłką to nie wahajmy się i róbmy to! Oprócz tego można dodać, że Fitball jest jednym z bezpieczniejszych sportów , zalecanym, tym wszystkim, którzy nie mają już siły chodzić na zajęcia do siłowni, a chcą mieć ładną sylwetkę i dobrą kondycję. A ponadto taki sport do niezła zabawa, nawet z dziećmi.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

niedziela, 30 stycznia 2011

Zgrabna Sylwetka: Lekarz a depilacja laserowa

Zgrabna Sylwetka: Lekarz a depilacja laserowa: "Autorem artykułu jest ElMariano Lekarz a depilacja laserowa Depilacja laserowa to zabieg kosmetyczny wykonywany w dobrych gabinetach kosme..."

Lekarz a depilacja laserowa

Autorem artykułu jest ElMariano

Lekarz a depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zabieg kosmetyczny wykonywany w dobrych gabinetach kosmetycznych, jednak jest to zabieg inwazyjny nad którym powinien czuwać kosmetolog.


depilacja laserowaNiezbędna jest również konsultacja z dermatologiem przed rozpoczęciem zabiegu, to on zadecyduje czy w naszym przypadku taki zabieg jest korzystny i dopuszczalny. Lasery o małej mocy ( niskoenergetyczne, zimne, kosmetyczne) rzadziej podrażniają skórę niż wysokoenergetyczne ( ciepłe, lekarskie), ale również słabo działają na włosy, są więc mało skuteczne. Prawidłowo po zabiegu występuje zaczerwienienie skóry, które zwykle ustępuje po 1-2 godzinach, w wyjątkowych sytuacjach utrzymuje się 1-2 dni. Zwykle należy wykonać cykl 3-6 zabiegów depilacji laserowej w odstępach co dwa trzy miesiące Po każdym zabiegu początkowo włosy zaczynają normalnie rosnąć, ale po 2-3 tygodniach wszystkie ( lub prawie wszystkie) wypadają. Okres w którym włosy się nie pojawiają trwa 1,5-2,5 miesiąca. Następnie pojawiają się nowe włosy i należy przyjść na kolejny zabieg. Po każdym zabiegu będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, w czasie jednego zabiegu zazwyczaj usuwa się od dwudziestu do trzydziestu procent włosów.
depilacjaDepilacja laserowa nie jest przeprowadzana na skórze ze świeżą opalenizną, można wprawdzie depilować opalone okolice, ale opalenizna nie może być bardzo świeża - należy odczekać przynajmniej jeden miesiąc. Wykonanie takiego zabiegu wiąże się z większym ryzykiem podrażnienia skóry i mniejszą skutecznością zabiegu.
Depilacja laserem jest obecnie najbardziej skuteczną metodą usuwania włosów, jednak aby nasze zadowolenie z wykonanego zabiegu depilacji było pełne, konieczny jest wybór dobrego salonu kosmetycznego który zapewni nam obsługę na najwyższym poziomie, przez fachowy i doświadczony personel. Ważną kwestią jest też rodzaj sprzętu jakim dysponuje dany gabinet, i należy pamiętać że najnowszy nie oznacza najlepszy. Często może się okazać wręcz przeciwnie, że starszy sprawdzony rodzaj lasera do depilacji daje lepsze efekty i na dłuższy czas. Dlatego wybierając gabinet w którym przeprowadzisz zabieg, poszukaj opinii na temat gabinetu, wypytaj znajomych.

---

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

Zgrabna Sylwetka: Dobroczynne moce sauny

Zgrabna Sylwetka: Dobroczynne moce sauny: "Autorem artykułu jest Sławomir Głaz Jej wzmacniające i upiększające właściwości są znane od wieków. Dzisiaj cenimy ją też za to, że koi ..."

Zgrabna Sylwetka: Nie daj się grypie, idź do sauny

Zgrabna Sylwetka: Nie daj się grypie, idź do sauny: "Autorem artykułu jest dywyn Sauna wspomaga naturalną odporność organizmu. Dzieje się tak dzięki wysokiej temperaturze panującej w jej obrę..."

Zgrabna Sylwetka: Abyś w Tym Dniu wyglądała doskonale...

Zgrabna Sylwetka: Abyś w Tym Dniu wyglądała doskonale...: "Autorem artykułu jest Katrina Krótki poradnik o przygotowaniach do ślubu Jeśli wesele zbliża się dużymi krokami, powinnaś zapoznać się ze ..."

Abyś w Tym Dniu wyglądała doskonale...Autorem artykułu jest KatrinaKrótki poradnik o przygotowaniach do ślubu
Jeśli wesele zbliża się dużymi krokami, powinnaś zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi tego, kiedy powinnaś w szczególny sposób zacząć dbać o swój wygląd. W końcu będzie to dzień, który zapamiętasz na zawsze, więc musisz wyglądać wyjątkowo...

Wizyta u kosmetyczki

Ok. pół roku przed Tym Dniem powinnaś wybrać się do gabinetu kosmetycznego. Kosmetyczka oceni stan Twojej cery i dobierze zabiegi kosmetyczne odpowiednie do Twoich potrzeb. Przy większych problemach z cerą najbardziej skuteczne może się okazać oczyszczanie manualne, a doskonałym połączeniem będzie jeśli wraz z nim kosmetyczka wykona peeling kawitacyjny, który powinnaś powtarzać co ok. 3 tygodnie do samego ślubu albo i dłużej.

Być może skusi się także depilacja laserowa, którą w niektórych gabinetach wykonuje się za pomocą lasera diodowego Lightsheer. Jest to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się zbędnego owłosienia raz na zawsze ciesząc się m.in. nogami gładkimi jak jedwab.

Naturalna opalenizna

W zależności od potrzeb, na 2-3 miesiące wcześniej powinnaś zacząć chodzić na solarium. Staraj się jednak nie przesadzić z opalenizną, gdyż musi ona wyglądać naturalnie. Zwróć również uwagę na kolor sukni (biała czy ecru), gdyż niektóre odcienie podkreślą zbyt lekką lub też zbyt mocną opaleniznę.

Manicure

Mimo że paznokcie żelowe czy też akrylowe mocno szkodzą płytce, warto jest w tym wyjątkowym dniu zadbać również o idealny wygląd dłoni. Będą one widoczne niemalże na każdym zdjęciu i za każdym razem, kiedy ktoś poprosi Cię do tańca, a także kiedy będziesz siedziała przy stole. Tego typu imprezę i taką sesję zdjęciową ma się tylko raz w życiu i warto, aby żaden detal nie popsuł ogólnego wrażenia.

Makijaż ślubny

O makijażu ślubnym powinnaś pomyśleć dość wcześnie tak, abyś zdążyła wybrać się na co najmniej kilka prób. Od jednej kosmetyczki wyjdziesz z makijażem, który wcale nie wygląda dużo lepiej niż gdybyś sama się pomalowała. Inna jednak nałoży Ci tyle pudru, że będziesz się czuła jak w masce na twarzy. Wszelkie defekty i tak zostaną ukryte na zdjęciach, dlatego też nie ma potrzeby nakładać takiego makijażu, w jakim nie będziesz czuła się sobą.

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna powinna być na tyle trwała, abyś mimo kilkugodzinnej zabawy pojawiła się na poprawinach w idealnej formie. Przejrzyj wszystkie gazety jakie wpadną Ci w rękę, poszukaj fryzur ślubnych w Internecie i podpytaj fryzjerkę o rady.

Mam nadzieję, że dzięki tym radom nie zostawisz przygotowań na ostatnią chwilę i w dniu swojego ślubu od każdego usłyszysz, że wyglądasz pięknie.
---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Nie daj się grypie, idź do sauny

Autorem artykułu jest dywynSauna wspomaga naturalną odporność organizmu. Dzieje się tak dzięki wysokiej temperaturze panującej w jej obrębie, która hartuje organizm i przygotowuję na atak mikroorganizmów.
Zimą jesteśmy narażeni na całą armię atakujących nasz organizm wirusów, które tylko czekają na osłabienie naszych barier odpornościowych. Wtedy niczym niezatrzymane wdzierają się do organizmu i atakują wszystkie narządu powodując uporczywe skutki uboczne. Jak sobie radzić z walką z wirusami, a w szczególności z tak częstym w okresie zimowym wirusem grypy? Zaszczepić się, zjadać tony wspomagaczy, czosnku i cebuli? A może lepiej wybrać prostszą drogą i udać się na odpoczynek do sauny? To najlepsze rozwiązanie, które nie tylko zapewnia nam komfort wypoczywania, ale sauna również podnosi ogólną odporność organizmu i sprawia, że jest on lepiej przygotowany na starcie z patogenami.
sauna_finska
Najlepsza w roli poskramiacza wirusów jest sauna fińska. To pomieszczenie, w którym temperatura osiąga bardzo wysoki pułap, dochodzący czasem nawet do 120 stopni Celsjusza. Jednak nie stanowi to zagrożenia dla organizmu, gdy korzysta się z tej sauny rozważnie, robiąc co jakiś czas przerwy i zwilżając ciało chłodną wodą. W wysokiej temperaturze organizm się hartuje poprzez wzmożoną produkcję przeciwciał, które stanowią pierwsza linie obrony przy ataku ze strony wirusów. Oczywiście sauna parowa również może przysłużyć się w tym procederze, zwarzywszy na fakt, że jest to miejsce o niższym progu temperaturowym i można z niej korzystać niemal codziennie.
sauna_parowa
Z kolei sauna infrared, która częściej – z racji swoich rozmiarów nazywana jest kabiną infrared lub sauną na podczerwień to doskonały środek, który poprawia krążenie skóry i jej unaczynienie. Skóra stanowi naturalną barierę ochronną dla organizmu, więc jej prawidłowy wygląd jest nieodzownym elementem wzmacniającym ta naturalną barierę ochronną przed wdzieraniem się do organizmu przeróżnych szkodliwych dla zdrowia czynników. Każda z odmian saun ma swoją zasługę przy budowaniu barier odpornościowych i stanowi doskonały środek profilaktyczny by organizm był dodatkowo wzmocniony w czasie najzimniejsza porę roku.
---

Fan saun - Koźlak Parowy


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dobroczynne moce sauny
Autorem artykułu jest Sławomir GłazJej wzmacniające i upiększające właściwości są znane od wieków. Dzisiaj cenimy ją też za to, że koi psychikę i skutecznie zwalcza stres.

Tradycyjna fińska łaźnia, zbudowana z sosnowych bali, składa się z trzech pomieszczeń: w jednym bierze się kąpiel w gorącej parze, w drugim ochładzające pryszni...
Jej wzmacniające i upiększające właściwości są znane od wieków. Dzisiaj cenimy ją też za to, że koi psychikę i skutecznie zwalcza stres.

Tradycyjna fińska łaźnia, zbudowana z sosnowych bali, składa się z trzech pomieszczeń: w jednym bierze się kąpiel w gorącej parze, w drugim ochładzające prysznice, a w trzecim odpoczywa.

W kabinie kąpielowej są zainstalowane, na różnych poziomach, ławeczki. Znajduje się tam ponadto elektryczny piecyk rozgrzewający kamienie, które w regularnych odstępach czasu polewa się wodą, aby stopniowo podnosić temperaturę i nawilżenie powietrza.
Jest ono bardzo suche - od 5 do 20% wilgotności - oraz upalne. Dochodzi nawet do 80-100 stopni C i szybko unosi się do góry: najbardziej gorąco jest więc na najwyższych ławeczkach.
Ciało również rozgrzewa się mocno - jego temperatura osiąga nawet 39 stopni C, a skóry 42 stopnie. Przyśpiesza to przemianę materii i sprawia, że pocimy się obficie.
Zalety i zasadzki

Kąpiel parowa złuszcza martwe komórki, otwiera pory skóry, z których wypływają, razem z potem i nadmiarem łoju, wszystkie nieczystości. Systematyczne odwiedzanie sauny tak bardzo wzmacnia i ożywia skórę, że do późnego wieku zachowuje ona gładkość, elastyczność i młody wygląd.
Zaleca się takie kąpiele szczególnie osobom o cerze tłustej, cierpiącym na łuszczycę bądź młodzieńczy trądzik.

W saunie pozbywamy się zatruwających organizm toksyn, nadmiaru soli, chloru, kwasu moczowego. To oczyszczenie staje się źródłem odnowy biologicznej, zwiększonej produkcji czerwonych ciałek krwi i hormonów.
Jeśli do wody, którą polewa się kamienie, dodamy olejki eteryczne (np. sosnowy, eukaliptusowy), wpłyną one inhalująco i leczniczo na drogi oddechowe, uodparniają je przed infekcjami.

W saunie łatwiej się oddycha, tym bardziej że gorąco zmniejsza napięcie mięśni gładkich oskrzeli.

Nie zaleca się natomiast fińskiej łaźni ciężarnym kobietom, osobom cierpiącym na nadciśnienie, nowotwory, epilepsję, chorobę wieńcową, trądzik różowaty i pękające naczynia krwionośne.

Jak z niej korzystać?

1. Rozbierz się, weź prysznic, potem starannie wytrzyj ciało (sucha skróra poci się szybciej).
2. Wejdź do kabiny kąpielowej owinięta ręcznikiem, rozłóż go i usiądź na najniższej ławeczce, aby oswoić się z wysokością temperatury. Po kilku minutach gdy zaczniesz się pocić, polej kamienie wodą, które obficie parując, nawilżą powietrze.
3. Po 10-15 minutach wyjdź z kabiny, aby wziąć letni lub chłodny prysznic.
4. owiń się szlafrokiem kąpielowym i przez kwadrans poleż sobie w sali wypoczynkowej.
5. Weź ciepły tusz, osusz się dokładnie aby ułatwić skórze oddychanie i znów wejdź do kabiny kąpielowej, tym razem na 10 minut: poczujesz, że serce zaczyna bić szybciej, a ciało oczyszcza się i odpręża.
6. Na zakończenie wejdź pod zimny prysznic, a potem przez moment odpocznij. Zanim się ubierzesz, wymasuj twarz i ciało nawilżającym preparatem.

www.infoKobieta.pl - Poradnik każdej kobiety
---

Poradnik każdej kobiety - www.infoKobieta.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Tout court - La Femme
Autorem artykułu jest Lena PodgórskaByć kobietą, być kobietą… ale co to właściwie znaczy? Czy przewrotne słowa znanej piosenki ukazują rzeczywisty sens bycia kobietą – pośród stereotypowych ról za(prze)klętej codzienności oddającą się marzeniom o …własnej kobiecości?

Być kobietą, być kobietą … ale co to właściwie znaczy? Czy przewrotne słowa znanej piosenki ukazują rzeczywisty sens bycia kobietą – pośród stereotypowych ról za(prze)klętej codzienności oddającą się marzeniom o …własnej kobiecości?
Czy nie lepiej, drogie panie, zamiast biernie oddawać się marzeniom, aktywnie i z ochotą podjąć się ich realizacji? Wyjść z kręgu przynależnych nam bezosobowych obowiązków: matki, żony, businessmanki…i po prostu stać się sobą – kobietą?
Stać się kobietą … ale co to właściwie znaczy? Dla mnie odpowiedź jest prosta: stać się kobietą - to obdarzyć swą płeć szacunkiem i należną uwagą, stworzyć siebie, odkryć piękno w sobie. Kreować siebie nie tylko w sferze marzeń, ale przede wszystkim sprawiać, by w zwykłości dnia powszedniego, nasza postać odpowiadała naszym wyobrażeniom. Odkrywać piękno w codzienności... dla siebie, poprzez siebie, w sobie.
Albo pozwolić odkryć to piękno innym... Poszukać swego stylu pod troskliwą opieką specjalistów. Być w codzienności, ale niezwykłej. Otoczyć się luksusem i magią gustownych wnętrz. Zatrzymać czas i odnaleźć inspirację w ekskluzywnym salonie urody.
Obecnie, ekskluzywne salony urody kompleksowo troszczą się o nasz wygląd, a świadczone w nich usługi spełniają najbardziej wygórowane oczekiwania. Najlepsze gabinety posiadają w swojej ofercie bogatą paletę różnorodnych usług – dbają o nasz wizerunek, poddając pielęgnacji nasze ciało – dosłownie - od samych stóp do głowy. Oferta ściśle dopasowana do naszych oczekiwań, spokój, relaks, pewność, którą dają najwyższej jakości kosmetyki, najnowsza aparatura i profesjonalna , miła obsługa powodują, że nasza wizyta zamienia się w fascynującą przygodę w odkrywanie siebie.
Oprócz standardowych usług takich jak fryzjer, manicure, pedicure, możemy poddać się zabiegom wykorzystującym najnowocześniejsze osiągnięcia w kosmetyce:

laseroterapia – zabieg z zakresu dermatologii estetycznej - laserowej, nieinwazyjny, pozwalający na odmłodzenie skóry; wskazany przy łagodnych zmianach naczyniowych (np. trądzik), zaburzenia pigmentacji skóry, usuwający łagodne zmarszczki, likwidujący rozszerzone pory.


laserowa depilacja - zabieg wykonywany najnowocześniejszymi laserami dermatologicznymi, pozwalający usunąć zbędne włosy, w sposób trwały, skuteczny, szybki i bezpieczny.

neoderma- przywraca piękno czerpiąc z natury, dzięki dobroczynnemu wpływowi roślin i ziół; zabieg polegający na głębokim złuszczaniu naskórka, pomagający w takich problemach jak trądzik pospolity, różowaty, przebarwienia, plamy, drobne cienie, zmarszczki i blizny.

mikrodermabrazja – nowoczesna metoda mechanicznego złuszczania naskórka, dzięki czemu skóra staje się gładsza, świeższa i bardziej elastyczna; zabieg jest całkowicie bezbolesny, a jego działanie jest wielopłaszczyznowe : oczyszcza, wygładza, regeneruje i pielęgnuje skórę.

zamykanie naczyń - to jak wiadomo zabieg niezbędny dla utrzymania atrakcyjnego wyglądu skóry a częto także zdrowia. Laser który wykorzystywany jest dla najnowszych metod zamykania naczyń, pzowala na błyskawiczną i skuteczną terapię.

To oczywiście tylko przykładowe możliwości, spośród wielu sposobów umożliwiających pielęgnacje naszej urody, ujawniającej piękno drzemiące w każdej z nas.
Bo być kobietą, być kobietą… to znaczy pielęgnować siebie, odkrywać swoje piękno w każdym wieku. Być sobą, być la femme… na wiele sposobów.

---

Dermatologia Estetyczna Kraków - depilacja laserowa kraków - Osteomed Kraków - dermatoskopia.com.pl
Lenka
W przypadku przedruku nie wyrażamy zgody na dokonywanie jakichkolwiek zmian w artykule oraz zamieszczonych linkach.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Zgrabna Sylwetka: Rozstępy u nastolatek

Zgrabna Sylwetka: Rozstępy u nastolatek: "Rozstępy stanowią bardzo przykrą dolegliwość, która pojawia się nagle i bardzo trudno jest ją usunąć. W okresie dojrzewania ciało młodej kob..."

Zgrabna Sylwetka: Rozstępy i cellulit

Zgrabna Sylwetka: Rozstępy i cellulit: "O rozstępach i cellulicie kobiety zaczynają myśleć dopiero wtedy, gdy zbliża się lato. Wówczas trzeba przywdziać skąpe stroje kąpielowe, a ..."