Zgrabna Sylwetka: 2011-01-16

piątek, 21 stycznia 2011

Wszystko o dietach: Szczupła sylwetka - Odchudzanie

Wszystko o dietach: Szczupła sylwetka - Odchudzanie: "Żyjemy w takich czasach, gdzie szczupła sylwetka jest najbardziej pożądana. Dlatego też wiele osób, zwłaszcza kobiet pragnie za wszelką c..."

Wszystko o dietach: Czy wiemy wszystko o bezpiecznym odchudzaniu?

Wszystko o dietach: Czy wiemy wszystko o bezpiecznym odchudzaniu?: "Ile razy próbowaliście pozbyć się zbędnych kilogramów? Ile razy wam się udało zrzucić nadmiar tłuszczyku? A ile razy, po restrykcyjnej di..."

Wszystko o dietach: Odchudzanie – moda czy szkoda?

Wszystko o dietach: Odchudzanie – moda czy szkoda?: "Która z kobiet nie marzy o idealnej sylwetce? W pogoni za niedoścignionymi ideałami piękna zdolne są do niewyobrażalnych poświęceń, a jednym..."

Szczupła sylwetka - Odchudzanie
Żyjemy w takich czasach, gdzie szczupła sylwetka jest najbardziej pożądana. Dlatego też wiele osób, zwłaszcza kobiet pragnie za wszelką cenę stracić zbędne kilogramy, żeby dorównać wychudzonym modelkom z wybiegu lub z okładek czasopism.

Ale czasem warto zrzucić nadmiar tłuszczyku, bo niestety otyłość i nadwaga nie są stanami korzystnymi dla naszego zdrowia. Trzeba to jednak robić mądrze i „z głową”, ponieważ niewłaściwe odchudzanie może przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych.
Diety odchudzające
Chcąc stracić zbędne kilogramy, bardzo ważne jest, żeby wybrać odpowiednią dla siebie dietę. Najlepiej wybrać się do dietetyka, który dobierze odpowiedni jadłospis, dzięki któremu łatwiej będzie nam uzyskać wymarzoną sylwetkę i to w bezpieczniejszy sposób.

Oczywiście można stosować diety na własną rękę. Na stronach internetowych oraz we wszelakich czasopismach znajdziemy wiele takich jadłospisów, które pomogą skutecznie zrzucić zbędne kilogramy. Oto kilka przykładów najczęściej stosowanych diet odchudzających.

Dieta 1000 kalorii
Dieta 1000 kalorii jest jedną z najbardziej popularnych diet odchudzających. Jak sama nazwa wskazuje – dieta 1000 kalorii zapewnia właśnie taką ilość kalorii. Jest tak dobrana, żeby zawierała wszystkie składniki, które są niezbędne do prawidłowego działania naszego organizmu. Jak powinien wyglądać jadłospis, można znaleźć w czasopisach bądź Internecie. Ja skupię się na tym, że nasze dzienne menu powinno składać się z pięciu posiłków. Śniadanie powinno zawierać około 250 kalorii, natomiast drugie śniadanie około 100 kalorii. Na obiad powinniśmy przygotować taką potrawę, której wartość energetyczna nie przekroczy 350 kcal. Dieta 1000 kalorii przewiduje również podwieczorek, który powinien mieć 100 kcal. Na zakończenie dnia można zaserwować sobie kolację o wartości energetycznej 200 kalorii.

Dietę tego typu można stosować tylko przez miesiąc. Jeśli ktoś zamierza dłużej odchudzać się w ten sposób, wówczas swoją decyzję musi skonsultować z lekarzem.

Dieta śródziemnomorska
Innym rodzajem diety jest dieta śródziemnomorska. Uchodzi ona za jedną z najbezpieczniejszych oraz najzdrowszych diet. Jest to dieta, którą można stosować przez całe życie bez obaw o jakiekolwiek negatyw konsekwencje zdrowotne.

O co chodzi w tej diecie? A otóż o to, żeby nie dopuścić do gwałtownego wzrostu stężenia glukozy we krwi. Chodzi więc o to, żeby spożywać potrawy, których indeks glikemiczny nie przekracza 55.

Jakie produkty są spożywane przy stosowaniu diety śródziemnomorskiej? Przede wszystkim je się duże ilości owoców i warzyw, makarony, kasze, owoce morza, czy pełnoziarniste pieczywo. Jadając tego typu produkty dostarczamy organizmowi przede wszystkim błonnik oraz mikro- i makroelementy.

Najlepiej spożywać pięć posiłków dziennie, których wartość energetyczna nie przekroczy 1200 kcal. Za sprawą diety śródziemnomorskiej można schudnąć nawet do czterech kilogramów w ciągu miesiąca. Najszybsze rezultaty można zauważyć u osób, których nadwaga i otyłość były spowodowane zamiłowaniem do słodyczy.

Bez ćwiczeń ani rusz!
Jak wiadomo, najlepsze efekty odchudzania osiągniemy wtedy, gdy do zmienionych nawyków żywieniowych dołożymy jeszcze ćwiczenia fizyczne. Na początek można zacząć od zwykłego spacerowania czy jazdy na rowerze. Pamiętajmy, że tłuszcz w tkankach zaczyna spalać się po około trzydziestu minutach wysiłku fizycznego. Dlatego też zamiast siedzieć przed telewizorem można pospacerować albo zakupić rower stacjonarny i pedałować, jednocześnie oglądając ulubiony serial czy wiadomości.

Jeżeli mamy więcej czasu i funduszy, wówczas możemy zafundować sobie wizyty w fitness klubie. W towarzystwie innych osób łatwiej zmotywować się do ćwiczeń. A i mamy dodatkowo świadomość, że za to zapłaciliśmy, więc szkoda wyrzucać pieniędzy w błoto.

Tabletki wspomagające odchudzanie
Jeżeli do diety i ćwiczeń fizycznych dołączymy spożywanie tabletek wspomagających odchudzanie, wówczas szybciej osiągniemy idealną sylwetkę. Tabletki odchudzające stanowią suplement diety. Wśród najbardziej popularnych tabletek są supresanty, tabletki zawierające L-karnitynę oraz tak zwane fat-burnery, czyli „spalacze tłuszczu”.

Trzeba jednak pamiętać, że tabletki wspomagające odchudzanie są skuteczne w przypadku stosowania diety oraz wysiłku fizycznego. W innym wypadku nawet nie ma się co łudzić, że zażywanie tego typu preparatów na coś się zda.

Tego typu preparaty najlepiej zakupić w aptece, bądź w sprawdzonych sklepach internetowych. Warto szerokim łukiem omijać aukcje internetowe, na których mogą pojawiać się podrobione produkty niewiadomego pochodzenia.

Źródło: Odchudzanie - izabela

Czy wiemy wszystko o bezpiecznym odchudzaniu?
Ile razy próbowaliście pozbyć się zbędnych kilogramów? Ile razy wam się udało zrzucić nadmiar tłuszczyku? A ile razy, po restrykcyjnej diecie, wasza waga znów wracała do stanu wyjściowego? Czy jesteście pewni, że wiecie już wszystko o odchudzaniu – bezpiecznym?
Co to znaczy bezpieczne odchudzanie?
Każdy chciałby w szybkim tempie pozbyć się zalegających fałdek tłuszczu. W tym celu wiele osób wybiera bardzo restrykcyjne diety odchudzające, które bardzo często bywają dla nas groźne. Ale oczywiście nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń. A nawet jeśli wiemy, czym takie restrykcyjne diety mogą się skończyć, nie robimy sobie nic z tego, bowiem dążenie do idealnej wagi jest silniejsze.

Tymczasem bezpieczne odchudzanie wcale nie musi oznaczać „gorszego” i wolniejszego odchudzania. Bezpieczne odchudzanie to takie, w którym naszemu organizmowi nie brakuje żadnych składników odżywczych. Wraz z dietetycznymi posiłkami dostarczamy mu odpowiednią ilość kalorii, witamin i składników mineralnych. Bezpieczne odchudzanie to odchudzanie, które łączy właściwą dietę odchudzającą, ćwiczenia fizyczne oraz – ewentualnie – zażywanie tabletek wspomagających ten proces.


Bezpieczne diety odchudzające
Diet odchudzających jest wiele – 1000 kcal, dieta kapuściana, dieta South Beach, dieta kopenhaska… Jak spośród wielu przepisów na pozbycie się zbędnych kilogramów wybrać tą najlepszą i najbezpieczniejszą?

By w sposób bezpieczny dla naszego zdrowia stracić nadmiar wagi, warto proces odchudzania przeprowadzać pod okiem dietetyka. Taki specjalista wybierze odpowiedni dla nas jadłospis, dzięki czemu nie będziemy musieli bać się o negatywne skutki diety.

Jeżeli jednak nie zamierzamy odchudzać się u dietetyka, wybierajmy diety „z głową”. Przez lekarzy polecana jest dieta 1000 kcal (i wszystkie jej odmiany), gdyż uważana jest za dietę stosunkowo bezpieczną. Zasada tej diety jest prosta – możemy jeść wszystko, byle nie przekroczyć magicznej wartości 1000 kcal. Najlepsze rezultaty osiągniemy, jeśli ilość spożywanych posiłków „rozszerzymy” do pięciu. Śniadanie powinno zawierać dwieście pięćdziesiąt kcal. Wraz z obiadem nasz organizm powinien otrzymać trzysta pięćdziesiąt kcal. Możemy sobie pozwolić nawet na podwieczorek, ale takie którego wartość energetyczna nie przekroczy dwieście kcal. Kolacja powinna mieć 100 kcal. Ważne jest również, by w późniejszym czasie nie obniżać „poprzeczki” – by 1000 kcal nie zamieniło się w 800 kcal, a potem 600 kcal. Wówczas nasza dieta już nie będzie bezpieczna!

Zadaniem diety kopenhaskiej jest zmiana przemiany materii naszego organizmu. Taka dieta trwa trzynaście dni. Nie można skracać ani wydłużać czasu jej trwania. Dieta ta jest skierowana do osób, które „nie oszukują”. Chodzi bowiem o to, że jeśli zjemy coś, co jest zakazane, można taką dietę uznać za nieważną. Należy koniecznie posługiwać się podanym jadłospisem. Jeżeli w przerwie między posiłkami dopadnie nas głód, wówczas należy wypić szklankę wody. Dieta kopenhaska dostarcza naszemu organizmowi około tysiąca kcal. Nie jest więc bardzo drastyczna, ale ważne jest, by witaminy i składniki mineralne uzupełniać suplementami diety, by nie dopuścić do niedoborów tych składników w naszym organizmie. Ważne jest również to, że po zakończeniu tego rodzaju diety nie pojawi się efekt jo-jo, ale… musimy zapomnieć o dawnych nawykach żywieniowych i objadaniu się
Ćwiczenia wspomogą dietę odchudzającą
Dieta odchudzająca i ćwiczenia fizyczne to jak Flip i Flap – dobrany duet. Dzięki temu, że będziemy ćwiczyć, szybciej osiągniemy idealną sylwetkę. Nie muszą to być wycieńczające ćwiczenia. Wystarczy, że zaczniemy jeździć na rowerze, biegać, pływać. Możemy również dużo spacerować, byle energicznie. Gdy ciężko nam jest przestawić się na taki wysiłek, warto stopniowo zmieniać swoje przyzwyczajenia. Jeżeli korzystamy z windy, zrezygnujmy z niej, a skorzystajmy ze schodów.

Jeżeli mamy nieco więcej czasu, można zapisać się do klubu fitness na aerobic. Ćwiczenia w grupie są dobrą motywacją – zawsze chce nam się ćwiczyć.

Ruch jest bardzo ważny, ponieważ dzięki temu szybciej stracimy zbędne kilogramy, a ponadto nasz tłuszczyk zamieni się w mięśnie.

co z tabletkami na odchudzanie?
Proces odchudzania można wspomóc specjalnymi suplementami diety. Ale podkreślam – WSPOMÓC, a nie zastąpić! Tabletki nie są bowiem w stanie zastąpić diety odchudzającej ani ruchu. Tabletki na odchudzanie mogą przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej, bądź też mogą wypełniać nasz żołądek, dzięki czemu nie odczuwamy głodu. By schudnąć przy pomocy tego typu specyfików, nie potrzebne są żadne specjalistyczne diety odchudzające – wystarczy odpowiednio zbilansowany jadłospis, dużo warzyw i owoców, a do tego jakikolwiek wysiłek fizyczny. Sukces murowany!

Pamiętajmy, że jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, wybierajmy bezpieczne sposoby odchudzania. Tylko w taki sposób uzyskanie idealnej sylwetki bez uszczerbku na zdrowiu będzie możliwe. Nie katujmy się głodówkami i drastycznymi dietami, bowiem zazwyczaj po ich zakończeniu, jemy „za dwóch”, doprowadzając do efektu jo-jo.

Źródło: Czy wiemy wszystko o bezpiecznym odchudzaniu? - izabela

Odchudzanie – moda czy szkoda?

Która z kobiet nie marzy o idealnej sylwetce? W pogoni za niedoścignionymi ideałami piękna zdolne są do niewyobrażalnych poświęceń, a jednym z nich jest odchudzanie. Kolorowe pisma oferują nie zmierzoną liczbę diet, a każda z nich ma zakończyć się zrzuceniem znienawidzonych kilogramów. Odchudzanie zaczyna być nieodłącznym atrybutem kobiety.Modna linia
Świat kolorowych pism i telewizji generuje sztuczną potrzebę bycia pięknym, młodym i szczupłym. Kobiety najpierw z potrzeby zrzucenia kilku kilogramów sięgają po diety cud. Później odchudzanie zaczyna być głównym tematem, a grono koleżanek podzielających ich los powiększa się. Spotykają się i chwalą najnowszymi odkryciami w świecie diet. Nie odchudzasz się – nie żyjesz można by rzec, bo moda odchudzania się weszła już na dobre. Często kobiety nie zastanawiają się nad skutkami podjętych diet i wierzą, że w tydzień są w stanie zrzucić 5-10kg. Sądzą, iż szczupła sylwetka zmieni ich życie i uczyni szczęśliwszymi. Moda na diety wzięła się z pogoni za szczęściem, zauważeniem i docenienie. Czasopisma fundujące coraz to nowe diety opatrują je uśmiechniętymi twarzami, kolorami krzyczącymi energią i co najważniejsze wartościami, których pragniemy. Kobiety odchudzają się, by udowodnić sobie i światu, iż stać je na coś więcej. Moda ta jest niebezpieczna, ale daje jednocześnie kobietom poczucie, że uczestniczą w świecie , w którym ich głos też ma znaczenie.

Odchudzanie nie dla zdrowia
Kobiece piękno tkwi w różności kształtów i rozmiarów. A powiedzenie „kochanego ciała nigdy nie za wiele” zawiera w sobie prawdę, której większość kobiet nie dostrzega. Aby być piękną nie wystarczy schudnąć. Potwierdza to szereg programów bazujących na metamorfozie, w wyniku której z brzydkiego kaczątka rodzi się łabędź. Nawet szczupłe ciało, gdy nie jest właściwie eksponowanie nie zachwyca. Problem odchudzania tkwi przede wszystkim w podejmowaniu go bez nadzoru lekarza dietetyka. Wiele diet jest bardzo restrykcyjnych, a stosowanie ich bez konsultacji z profesjonalistą może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Odchudzanie na wczasy, na wesele, na własną rękę itd. Dieta białkowa, węglowodanowa, owocowa itd. Jest w czym wybierać, ale czy warto sięgać po jakąkolwiek z nich skoro nie mamy pewności, że będzie w zgodzie z naszym organizmem? Przerażające jest, że po diety sięga coraz więcej, coraz młodszych dziewczyn. W wieku 13-15 lat organizm potrzebuje wszelkich składników odżywczych by rozwój przebiegał prawidłowo. Znamy wiele przypadków, w których droga z odchudzaniem zakończyła się tragicznie. Jednak czy umiemy wyciągnąć z tego wnioski? Przydałaby się wielu kobietom spora doza podejścia czysto zdroworozsądkowego przy wyborze diet. Czytając jadłospis, w którym na śniadanie, obiad i kolację mamy liść sałaty popity kawą, należałoby go oprawić w ramki jako przykład absurdu, a nie ze skrzętnością co do minuty wdrażać w codzienne menu. Diety cud nie istnieją, to chwyt na który daje się złapać wiele kobiet.

Źródło: Odchudzanie – moda czy szkoda? - sylwek

czwartek, 20 stycznia 2011

Wszystko o dietach: Najlepsza dieta na stres.

Wszystko o dietach: Najlepsza dieta na stres.: "Autorem artykułu jest Magdalena Hojnor Życie w dobie XXI wieku składa się głównie ze stresu. Przyczyną coraz większej liczby chorób jest wł..."

Wszystko o dietach: Jak schudnąć z brzucha.

Wszystko o dietach: Jak schudnąć z brzucha.: "Autorem artykułu jest Piotr Kowaliński Jak szybko schudnąć z brzucha. Kilka naprawdę przydatnych wskazówek. Przykładowe ćwiczenia takie jak ..."

Jak schudnąć z brzucha.

Autorem artykułu jest Piotr Kowaliński


Jak szybko schudnąć z brzucha. Kilka naprawdę przydatnych wskazówek. Przykładowe ćwiczenia takie jak mały mostek, skłony boczne. Wskazówki dotyczące diety.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak szybko schudnąć z brzucha. Odpowiedź jest banalna wręcz - wystarczą ćwiczenia i odpowiednia dieta. Co do tego pierwszego, istnieją specjalne ćwiczenia, które nie tylko pozwalają nam schudnąć, lecz sprawić, aby nasz brzuch był płaski. Oczywiście ideałem byłoby, gdyby to wszystko działało szybko, lecz radzę mieć cierpliwość - efekty będą widoczne po jakimś czasie. Najbardziej znane i najczęściej wykorzystywane ćwiczenia to: rower, bieganie, robienie brzuszków, a bardziej przedsiębiorcze osoby znajdą w Sieci specjalne ćwiczenia do tego: skłony boczne, mały mostek, kolana do piersi itp. To ostatnie wygląda następująco:


Kładziemy się na macie/materacu/kocu. Ręce układamy wzdłuż ciała. Kolana lekko zgięte. Stopy podparte o podłogę.W trakcie wdechu podnosimy nogi na wysokość piersi (zgięte w kolanach!). Oczywiście - nic na siłę, jeśli nie dajemy rady "na idealnie", trudno. Kiedyś dojdzie się do takiej formy. W trakcie takiego układu staramy się utrzymać pozycję przez parę sekund. Wydychamy powietrze, jednocześnie opuszczamy nogi do pozycji początkowej. Uwaga: nie kładziemy nog zupełnie płasko, bo to przeszkadza odpoczywać kręgosłupowi. W przypadku bólu w dolnej jego części konieczne jest przestanie. Ćwiczenia powtarzamy od 8 do 12 razy.


Rzecz jasna, jeśli chcemy idealnej sylwetki, to na aktywności fizycznej nasza działalność nie powinna się kończyć. Co sprytniejsze i - nie da się ukryć - bogatsze panie stosują tzw. bieliznę wyszczuplającą. Problem jednak w tym, że przy czytaniu o tym typie towaru, ma się wrażenie, że materiał jedynie układa fałdki na naszym ciele, a nie powoduje spalania tłuszczu. Dla kogoś, kto chce zaoszczedzić czasu i taka uluda wystarczy, to rozwiązanie jest idealne. A jednak, jestem zdania, że to ślepa uliczka i trzeba wrócić na właściwe tory, którymi są - na przykład - odpowiednie diety.


Tłuszcz bierze się nie tylko z braku ruchu - on jest skutkiem pochłaniania zbyt dużej ilości jedzenia dla organizmu. Pierwszy i bardzo trudny krok w diecie powinien rozpocząć się od ograniczenia jedzenia. Oczywiście - nie wolno przesadzić w drugą stronę. Jakieś diety-cud, które polecają być cały dzień na wodzie należy z miejsca wyrzucić do kosza. Jeśli już mamy zmiejszyć ilość pożywienia w ciele, to róbmy to powoli... Zrezygnujmy z chleba chociażby, ale aby organizm przyzwyczaił się do jego braku, potrzeba siedmiu dni. Po nich kolejne siedem dni - znów coś odkładamy. Nie jestem lekarzem, powtórzę więc banały: nie rezygnujemy z takich rzeczy, jak owoce i warzywa, gdyż one są najzdrowsze. Może warto ograniczyć ziemniaki, czy przejść na ryż, bo mniej tuczą. Jeśli coś gotujemy, to na parze i unikamy smażenia. Nie jemy słodyczy - jeśli już musimy, to raz na tydzień. A diety... Lepiej z lekarzem porozmawiać o niektórych propozycjach, bo nie wszystkie pomysły napotkane w gazetach mogą być zdrowe.


Wróćmy na chwilę do ćwiczeń, bo to jednak dość ważny element odchudzania... Spotyka się twierdzenia, że "schudnąć z brzucha" można na siłowni - jeśli kogoś na nią stać. Student ma ją za darmo na swojej uczelni, zwykle. Oczywiście, wówczas nie będziemy musieli się martwić brakiem umiejętności jeżdżenia na rowerze, czy też mieszkaniem w dziupli, gdzie nie ma za bardzo jak rozłożyć byle koc. Tu spotykamy tyle przestrzeni, ile to niezbędne i przyrządy, które służą do sportowych wyczynów. Musimy się jednak uzbroić w wiedzę, jakie elementy służą brzuchowi. Zwykle są to: ławeczka, na której unosimy nogi i to, co pozwala nam na skręty tułowia, jego wznosy w pozycji leżącej, spinanie brzucha oraz jego odwrotność.


Jest wiele różnych pomysłów na to, jak schudnąć. Dobre są diety, dobre są tradycyjne ćwiczenia, jak i również zdrowy rozsądek i kreatywność. Na cokolwiek byśmy nie wpadli i na jakiekolwiek kombinacje byśmy się zdecydowali, przede wszystkim potrzebny jest nam umiar i świadomość, że nie możemy dopuścić do przemęczania organizmu.

---

Jak szybko schudnąć?


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Najlepsza dieta na stres.

Autorem artykułu jest Magdalena HojnorŻycie w dobie XXI wieku składa się głównie ze stresu. Przyczyną coraz większej liczby chorób jest właśnie stres i to właśnie on ma bardzo niekorzystny wpływ na nasze organizmy. Osoby szczególnie narażone na stres tracą przy tym niezbędne składniki odżywcze.

Po pierwsze:
Posiłki powinny składać się z dużej ilości białka, nienasyconych tłuszczów i węglowodanów i powinna także być zachowana proporcja tych składników np. 20 g mięsa do 100 g makaronu.

Po drugie:
Dieta powinna być bogata w świeże owoce (np. truskawki, jabłka, grejpfruty, banany itp.) i świeże warzywa (np. paprykę, ogórki, cykorię, kapustę - zmniejsza nerwowość. Są one źródłem minerałów oraz flawonoidów (substancji o działaniu uspokajającym i poprawiającym nastrój). Warzywa i owoce to również bogate źródło różnych witamin i minerałów. Niemałą rolę w redukowaniu stresu spełniają produkty bogate w węglowodany np. pełnoziarniste pieczywo, makarony.

Po trzecie:
W menu powinny znaleźć się płatki owsiane, orzechy, kakao, gorzka czekolada oraz kiełki zboża. Wszystkie te produkty są bogate w magnez, który odpowiada za system nerwowy. Poza tym czekolada zawiera substancję, dzięki której wydzielany jest przez mózg hormon "szczęścia"-dobrego samopoczucia. Posiłki powinny więc być źródłem witamin, składników mineralnych, pierwiastków śladowych.

Po czwarte:
Do dań można dodać gałkę muszkatołową, melisę, bazylię, tymianek albo majeranek. Zioła, wpływają na organizm człowieka m.in. w sposób uspokajający.

Po piąte:
Codziennie powinnyśmy wypijać ok 2 litry wody mineralnej. Przywróci ona energiię i załagodzi objawy stresu. Możemy pić niegazowane napoje np. świeże soki, herbatę z melisy, która ma działanie uspokajające i wyciszające.

Po szóste:
Osoby narażone albo podatne na stres powinny unikać słodyczy, wieprzowiny, napojów energetyzujących. Produkty te pobudzają wytwarzanie adrenaliny, która osobom zestresowanym dodatkowo podnosi ciśnienie. Oprócz tego niewskazana jest kawa, która zabija magnez, zwiększa niepokój i pogarsza koncentrację. Dieta na stres nie powinna także alkoholu, który może doprowadzić do depresji.

---

Magdalena Hojnor


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

środa, 19 stycznia 2011

Wszystko o dietach: Zdrowotny wpływ witamin na nasze samopoczucie

Wszystko o dietach: Zdrowotny wpływ witamin na nasze samopoczucie: "Zdrowotny wpływ witamin na nasze samopoczucie Wiele mówi się o tym jak bardzo witaminy są niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania ludzkieg..."

Wszystko o dietach: Wszystko o dietach: Suplementy a dieta

Wszystko o dietach: Wszystko o dietach: Suplementy a dieta: "Wszystko o dietach: Suplementy a dieta: 'Suplementy a dietaNa rynku jest dostępnych bardzo wiele suplementów, które mają pomóc nam schudnąć...."

Zdrowotny wpływ witamin na nasze samopoczucie

Zdrowotny wpływ witamin na nasze samopoczucie
Wiele mówi się o tym jak bardzo witaminy są niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania ludzkiego organizmu i jak bardzo ważne jest spożywanie ich odpowiedniej ilości. Co jednak powoduje, że każdy z tych małych związków organicznych jest jak najbardziej pożądany przez organizm?
Jest tak przede wszystkim dlatego iż sam nie umie ich wyprodukować, a są one mu niezwykle potrzebne do wytwarzania i kontrolowania prawidłowego działania szerokiej gamy enzymów znajdujących się w całym organizmie. Witaminy będą między innymi usprawniały przemianę materii tychże enzymów, czyli jednocześnie korzystnie wpływały na przyśpieszenie wszystkich procesów, które zachodzą w człowieku.

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że żadna witamina sama w sobie nie będzie dostarczała organizmowi energii, bez nie jednak nie dochodziłoby to większości złożonych procesów chemicznych w organizmie między innymi spalania energii niezbędnej do normalnego funkcjonowania.

Praktycznie każda witamina odgrywa inną rolę i przypisywane są jej inne właściwości. Ich łączna liczba to prawie trzydzieści – optymalna dieta powinna dostarczać przynajmniej odrobiny każdej z nich podczas dziennego planu żywieniowego. Najbardziej niezbędne i jednocześnie najważniejsze są witaminy należące do grupy A, B oraz C.

To właśnie one dbają o zachowanie prawidłowego wzrostu organizmu i jego rozwoju, szczególnie wśród najmłodszych. Kontrolują przyswajanie składników odżywczych, a oprócz tego wzmacniają odporność. Wszystkie razem warunkują ogólny stan zdrowia każdego z nas – nie zapominaj więc o witaminach w swojej codziennej diecie, a będziesz mógł cieszyć się wieloletnim życiem bez chorób oraz schorzeń!

“artykuł pochodzi z serwisu www.artvip.pl”.

Wszystko o dietach: Suplementy a dieta

Wszystko o dietach: Suplementy a dieta: "Suplementy a dietaNa rynku jest dostępnych bardzo wiele suplementów, które mają pomóc nam schudnąć. Czy rzeczywiście pomagają? Oczywiście, ż..."

Wszystko o dietach: Przekąski przed ćwiczeniami i po treningu

Wszystko o dietach: Przekąski przed ćwiczeniami i po treningu: "Autorem artykułu jest Estelle Estelle Przekąski przed ćwiczeniami i po treningu To co jesz ma ogromne znaczenie nie tylko dla Twojego zdrowi..."

Wszystko o dietach: Młodość i jej składniki...

Wszystko o dietach: Młodość i jej składniki...: "Młodość i jej składniki...Autorem artykułu jest marcel Tworząc swój jadłospis, weź pod uwagę przynajmniej jeden produkt z każdej grupy. W ..."

Młodość i jej składniki...

Młodość i jej składniki...

Autorem artykułu jest marcelTworząc swój jadłospis, weź pod uwagę przynajmniej jeden produkt z każdej grupy. W ten sposób dostarczysz wszystkich cennych składników opóźniających starzenie. Żeby wyglądać młodo, a także żyć długo i wiecznie.

OMEGA-3 Badania dowiodły, że organizm lepiej wykorzystuje kwasy omega-3 dostarczone wraz z dietą niż w suplementach. Zaleca się, by omega-3 stanowiły 2 proc. całodziennej dawki kalorii. Jeśli więc codziennie zjadasz ok 2000 kcal, to wasz organizm otrzymuje 4 g kwasów omega-3. To wcale nie takie trudne: wystarczy dodać do muscli lub jogurtu łyżkę, siemienia lnianego, a na obiad lub kolację zjeść porcję łososia.

ANTYOKSYDANTY Jest wiele typów antyoksydantów, chroniących organizm przed różnego rodzaju, zniszczeniem dokonanym przez wolne rodniki, dlatego najlepiej do menu wprowadzić różne typy produktów zawierających antyoksydanty. W zestawieniu nie uwzględniliśmy światowych rekordzistów: surowych ziaren kakao i jagód goi, bo w Polsce są dostępne w niewielu sklepach. Do określenia siły zwalczania wolnych rodników przyjęto skalę ORAC (ang. Oxygen Radical Absorbance Capacity).

BŁONNIK Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia powinniśmy codziennie spożywać od 20 do 40 g błonnika: nierozpuszczalny, który pochłania niewielkie ilości wody i pomaga w usuwaniu zalegających resztek pokarmów oraz rozpuszczalny, który pochłania wodę i szybko pęcznieje w jelitach, tworząc galaretowaty żel, dając uczucie sytości. Dlatego stosując dietę wysoko błonnikową należy jednocześnie wypijać około 3 litrów płynów na dobę.

siemi_lnianeSIEMIĘ LNIANE - Niegdyś niedoceniane, dziś robi furorę jako cudowny składnik, który dzięki zawartości kwasów omega-3 sprzyja obniżaniu ciśnienia oraz poziomu "złego cholesterolu" i trójglicerydów we krwi. Niezbędny w diecie vege

czekolada1CZEKOLADA - Zawiera osiem razy więcej antyoksydantów w postaci flawonoidów niż zasobne w nie truskawki. W jej składzie znajdziecie tez miedzy innymi serotoninę, która poprawia nastrój. jeśli jesteś słodyczomaniakiem, jedz czekoladę, nie ciastka.

otr1OTRĘBY PSZENNE - Rekordowa ilość błonnika i niewielka przyswajalnych cukrów powoduje, że włączenie ich do menu przede wszystkim aktywizuje przemianę materii. Można je dosypywać do zupy, duszonych warzyw czy sosu do sałatek, a takze stosować jako składnik wypieków.

orzechy_wloskie_1ORZECHY WŁOSKIE - Oprócz kwasów omega-3 zawierają też błonnik, magnez i antyoksydanty. Świetny zamiennik ryb dla wegetarian. Uwaga: są niezłą bombą kaloryczną, dlatego zamiast wyjadać z torebki lepiej dodać kontrolowaną liczbę (np. dwa) do sałaty.

1087_sliwki_b1ŚLIWKI - Niewiele innych owoców występuje w takiej różnorodności smaków i kolorów. Zawierają antyoksydanty w postaci związków fenolowych, które neutralizują działanie wolnych rodników niszczących m.in. neurony i błony komórek.

img_l1CZERWONA FASOLA - Zwana też ze względu na charakterystyczny kształt - fasolą nerkową. Zawiera najwięcej błonnika pośród innych odmian fasoli, zarówno tego w formie rozpuszczalnej jak i nierozpuszczalnej. Poza tym ma sporo kwasu foliowego i magnezu.

28434_losospieczony_0_11ŁOSOŚ - Polacy jedzą za mało ryb. Warto dwa - trzy razy w tygodniu wymienić mięso na rybę. Bogate w kwasy omega-3, oprócz łososia są tez halibut i śledź. Najlepsze dla sylwetki: pieczone lub przyrządzone na parze.

jagody1JAGODY - Flawonoidy w nich zawarte pomagają w usprawnianiu pamięci i przeciwdziałają takim chorobom, jak dolegliwości ze strony układu krążenia, degeneracja mięśni a nawet choroby Parkinsonai Alzheimera.

sliwki_suszone1SUSZONE ŚLIWKI - Są świetną alternatywą dla osób na niskokalorycznej diecie, bo zamiast tuczyć, sprzyjają chudnięciu (jedzone w rozsądnych ilościach). Poza tym podobnie jak świeże, zawierają mnóstwo antyoksydantów, przeciwdziałających nauczycielskiemu działaniu wolnych rodników.

sardynki21SARDYNKI - Jedna mała sardynka napakowana jest dobroczynnymi substancjami. Oprócz kwasów omega-3 jest niezwykle bogata w białko i wapń (jedzona razem ze szkieletem). Świetny dodatek do sałatek i kanapek. Wyjątkowo zdrowy!

szpinak1
SZPINAK - W rankingu najzdrowszych warzyw zajmuje topowe miejsce, bo zawiera nie tylko flawonoidy, ale też beta-karoten, luteinę i mnóstwo innych witamin oraz minerałów. Świetnie smakuje na surowo lub duszony. Ale uwaga: dusić należy krótko, by nie "zamordować" jego wdzięku.

Soja2nasiona1SOJA - Oprócz błonnika zawiera obie - wymienione przez nas w tym zestawieniu - dobroczynne substancje, czyli antyoksydanty i kwasy omega-3 (choć w formie tofu jest ich zdecydowanie więcej). Plus pełnowartościowe białko, dlatego niezastąpiona jest w diecie wegetarian.

tofu2011TOFU - Cenne nie tylko z powodu kwasów omega-3. Jest roślinnym rekordzistą pod względem zawartości białka. W klasyfikacji ogólnej zajmuje drugie miejsce po dorszu, a przed wołowiną, wieprzowiną i kurczakiem.

brokuly1BROKUŁY - Najzdrowsze są przyrządzone na parze - to sprzyja przyswajaniu przez organizm dobroczynnych substancji, zwłaszcza tych sprzyjających obniżaniu poziomu cholesterolu. Zawiera flawonoid nazywany kaempferolem, który pomaga osłabić atak alergenów na organizm.

500pxOwoce_Migda1MIGDAŁY - Technicznie to nie orzechy, ale pestki owoców rosnących na migdałowym drzewie. Świetne na deser, bo obniżają indeks glikemiczny wcześniej zjedzonego posiłku, m.in. dzięki wysokiej zawartości błonnika. Oprócz pogryzania, migdały można dodawać do sałatek lub dań z makaronu.

---

autor marcel

http//www.sport-marcel.blogspot.com/


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Wszystko o dietach: Schudnąć zimą

Wszystko o dietach: Schudnąć zimą: "Autorem artykułu jest Estelle Estelle Schudnąć zimą Mijają święta, nadchodzi czas na karnawał. Zamiast cieszyć się możliwością zabawy i wysz..."

Schudnąć zimą

Autorem artykułu jest Estelle Estelle

Schudnąć zimą

Mijają święta, nadchodzi czas na karnawał. Zamiast cieszyć się możliwością zabawy i wyszukanymi kreacjami, okazuje się, że nie możemy wcisnąć się w wymarzoną sukienkę.


Oczywiście możemy się tym nie przejmować i… schudnąć w tańcu, by zabłysnąć nową kreacją pod koniec karnawałowych szaleństw. Możemy jednak sprytnie oszukać zimowy pęd do tycia. Jak to zrobić, by problem zimowego przybierania na wadze nas nie dotyczył? By, zrzucając zimowe ciuchy, można było bez zakłopotania
od razu wskoczyć w bikini?Dlaczego zimą tyjemy?

Większe zapotrzebowanie na energię
zimą - czyli spożywanie wysokokalorycznych pokarmów w sporej ilości, brak ruchu, no i… świąteczne obżarstwo to główne przyczyny zimowego przybierania na wadze. Najczęściej nie panujemy nad tymi trzema zjawiskami, tłumacząc się wynikającymi z braku światła dziennego i ciepła, zimową chandrą lub ospałością. To nasi wrogowie! Nauczmy się, jak walczyć z podstępną zimą, by nie dała nam w kość, sprawiając, że wiosna zastanie nas… przy kości.

Czy zimą musimy jeść tłusto i obficie?


Kiedy jest zimno, nasz organizm domaga się więcej jedzenia, a przynajmniej większej ilości kalorii. Dlatego sięgamy po produkty, na które w lecie mamy mniejszą ochotę, bądź wcale o nich nie myślimy. Należą do nich tłuste mięsa, potrawy smażone, nie mówiąc już o świątecznych przysmakach typu bigos.

Jemy, bo jest nam zimno - nasz organizm domaga się większej ilości kalorii z pożywienia, aby wyrównać straty ciepła, jakie ponosi nasze ciało, by zimowy chłód nie dał nam w kość. Nie oznacza to jednak, że mamy jeść bezmyślnie. Prawidłowa dieta nie tylko sprawi, że będzie nam ciepło, ale i zapobiegnie przeziębieniom - pomoże nam także utrzymać linię.

Jedzmy często, zaczynając od rana - przede wszystkim nabiał, zawierający duże ilości wapnia, który nie tylko wzmacnia kości, ale i daje uczucie sytości. Doskonale przyswajalny wapń oraz wiele innych niezbędnych składników mineralnych znajduje się w substancji Aquamin™, który znajdziemy wyłącznie w produktach suplementacyjnych firmy Milkoshake™ (http://www.milkoshake.pl/).

Zimą zaprzyjaźnijmy się ze strączkowcami i pełnoziarnistym pieczywem - ten rodzaj węglowodanów da nam dużo energii, a także żelaza, które zimą ochroni nas przed anemią. Strączkowce oraz ryby czy orzechy dostarczą nam magnezu, który nie tylko przyspiesza metabolizm, ale i wspomaga pracę mózgu.Warzywa zimą nie są niestety ani tak smaczne, ani tanie, jak podczas reszty roku. Nie możemy jednak o nich zapominać, ponieważ to właśnie one stanowią główne źródło witamin chroniących zimą nasz organizm przed przeziębieniami, osłabieniem i innymi dolegliwościami. Szczególną uwagę zwróćmy na spożywanie:

  • papryki, szpinaku, pomidorów, brokułów czy kalafiora, które bogate są w zwiększającą odporność witaminę C. Witamina ta pomaga także w przyswajaniu żelaza.
  • Pomidory są także źródłem witaminy A, chroniącej nasze drogi oddechowe przez wniknięciem w nie zarazków.
  • Przemianę węglowodanów wspomoże witamina B, którą znajdziemy w strączkowcach i orzechach.
  • Ponieważ zimą szczególnie ważne jest dostarczenie organizmowi wapnia, zadbajmy o odpowiedni poziom witaminy D w organizmie - pomoże ona w jego przyswajaniu. Witaminę D znajdziemy szczególnie w rybach, tranie czy jajkach.
  • Jajka, jak również marchew, oleje roślinne, mleko czy zielone warzywa dostarczą nam kolejnej witaminy - witaminy E, dzięki której wzmocnimy naczynia krwionośne, mięśnie i skórę.
Co ze sportem w zimie?

Brak lub ograniczenie ruchu fizycznego to kolejna przyczyna zimowej ospałości, a także przybierania na wadze. To jasne, że spędzając większość czasu w pomieszczeniach - i to sztucznie ogrzewanych - poruszamy się mało, nie spalamy nagromadzonej dzięki jedzeniu energii, a na dodatek… przesuszamy skórę.

Brak ruchu niekorzystnie wpływa także na nasze samopoczucie - jesteśmy bardziej skłonni do apatii i tak zwanego nic-nierobienia. Tymczasem nie trzeba spędzać weekendów na nartach czy desce, aby intensywnie cieszyć się zimą. Samo przebywanie na zimnym powietrzu (pamiętajmy o ciepłym ubraniu i kosmetykach ochronnych!), ulepienie bałwana, czy chwila bitwy na śnieżki to zdrowy ruch!

Dla amatorów miejskich sportów zimowych także się coś znajdzie - korzystajmy z lodowisk i pamiętajmy, że zjeżdżanie na sankach nie jest zarezerwowane dla dzieci! Amatorzy biegania czy jazdy na rowerze śmiało mogą nazwać swoje ulubione sporty całorocznymi - pamiętając (znów!) o odpowiednim ubiorze i - w przypadku roweru - konserwacji sprzętu i przystosowaniu go do zimowych warunków.

Uprawiając sporty w zimie nie tylko ćwiczymy kondycję, ale podnosimy odporność organizmu na infekcje, uczymy się z nimi walczyć i zapobiegamy zanikowi i zwiotczeniu mięśni.Zimowa dieta a suplementacja

I ruch, i odpowiednia dieta zapewnią nam piękną sylwetkę przez cały rok. Niektóre z nas pewnie obawiają się, że przy zimowej diecie ciężko jest utrzymać wagę. Być może też, że większym problemem niż latem może być stosowanie suplementów diety, dzięki którym dostarczamy organizmowi optymalną dawkę niezbędnych składników.

Dzisiejsze suplementy diety opracowane są w taki sposób, aby nawet zimą i przy wzmożonym wysiłku fizycznym dostarczać odpowiednią ilość energii. Co więcej, stosując Milkoshake™ Diet, który jest produktem przeznaczonym właśnie dla aktywnych fizycznie kobiet, wzmacniamy układ kostny o niezbędną ilość łatwoprzyswajalnego wapnia. Stosując taki suplement diety, nawet zimą chronimy nasz organizm przed osłabieniem i ryzykiem złamań. Zawarty w Milkoshake™ Diet Aquamin™ odbudowuje kości, a reszta składników preparatu wzmacnia układ pokarmowy, nerwowy oraz dodaje sił i przyspiesza spalanie tłuszczu.

Jeśli chcemy schudnąć zimą zdrowo i trwale, warto zaopatrzyć się w preparat Milkoshake™ Diet oraz uprawiać swój ulubiony sport - wówczas żadne bikini nie będzie nam straszne.

Zimą pomyślmy zatem o zdrowej i nietuczącej diecie, ćwiczeniach fizycznych i suplementacji, która zapewni nam zdrowy i trwały efekt naszych wysiłków mających na celu utrzymanie lub osiągnięcie pięknej linii. Taka praca z pewnością zaowocuje nie tylko smukłą sylwetką, ale i wspaniałym samopoczuciem i energią nawet, gdy za oknem śnieg i deszcz. Zatem - nie dajmy się zimie!


---

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

Wszystko o dietach: Przekąski przed ćwiczeniami i po treningu

Wszystko o dietach: Przekąski przed ćwiczeniami i po treningu: "Autorem artykułu jest Estelle Estelle Przekąski przed ćwiczeniami i po treningu To co jesz ma ogromne znaczenie nie tylko dla Twojego zdrowi..."

Przekąski przed ćwiczeniami i po treningu

Autorem artykułu jest Estelle Estelle

Przekąski przed ćwiczeniami i po treningu

To co jesz ma ogromne znaczenie nie tylko dla Twojego zdrowia, wyglądu czy samopoczucia, ale także wpływa na twoją wydolność, siłę i wytrzymałość podczas treningu. Dlatego przy wysiłku fizycznym bardzo ważna jest zbilansowana dieta. Co więc jeść przed i po ćwiczeniach? Rad udzielają specjaliści z Kliniki diety Medlinea.
Pory posiłków przed ćwiczeniami

Optymalna pora na jedzenie przed ćwiczeniami to między 2 a 4 godziny przed treningiem, gdyż jest to najlepszy czas na strawienie pokarmu. Jednak przestrzeganie pór posiłków jest zależne od planu dnia i godzin, w których się trenuje. Stwierdzono, że wydolność podczas ćwiczeń trwających 35-40 minut, o intensywności od umiarkowanej do wysokiej, poprawia się po zjedzeniu niskotłuszczowego posiłku o umiarkowanie wysokiej zawartości węglowodanów.

Testowani ochotnicy byli w stanie biec znacznie dłużej niż ci, którzy zjedli posiłek więcej niż 4 godziny przed testem. Jeśli pozostawisz zbyt długi odstęp pomiędzy posiłkiem i treningiem, grozi ci hiperglikemia (zbyt niski poziom glukozy we krwi), która na pewno obniży twoją wydolność. Produkty zalecane przed ćwiczeniami Zdaniem Elżbiety Trojanowskiej, właścicielki Kliniki Diety Medlinea i specjalistki ds. żywienia: "Najlepsze przed treningiem są produkty o niskim indeksie glikemicznym. Dostarczają one bowiem trwałej energii na cały czas ćwiczeń. Sportowcy spalają więcej tłuszczów podczas ćwiczeń, jeśli wcześniej zjedli posiłek o niskim indeksie glikemicznym. Może nim być, np.: płatki z otrębami lub owoce i mleko. To lepsze niż spożycie posiłku o wysokim indeksie glikemicznym - płatków kukurydzianych, białego pieczywa, dżemu i napoju sportowego." Przed ćwiczeniami pamiętaj więc o produktach o niskim indeksie glikemicznym, które powoli będą uwalniały się do krwi.

Przykładowe posiłki przed ćwiczeniami

- kanapka/bułka/bajgle/tortilla z kurczakiem lub rybą, serem, jajkiem albo masłem orzechowym i sałatką,
- ziemniaki w mundurku z fasolką, serem, tuńczykiem, sałatką colesław albo kurczakiem
- spaghetti z sosem pomidorowym, serem i warzywami
- kurczak z ryżem i sałatką
- ryby i placki ziemniaczane

Pamiętaj aby spożywać je między 2-ma a 4-ma godzinami przed treningiem.

Jednak gdy nie masz 2 godzin czasu, a chciałbyś ćwiczyć rano, najlepiej zjeść wtedy coś naprawdę lekkiego, np.: - koktajl mleczny, - jogurt, - lub po prostu wypić rozcieńczony sok owocowy.Po ćwiczeniach

Odbudowa glikogenu
zajmuje średnio 20 godzin i zależy od stopnia wyczerpania jego zapasów, zasięgu uszkodzeń mięśniowych oraz ilości, typu i pory spożycia węglowodanów. Długość czasu potrzebna na odbudowanie sił i zapasów glikogenu zależy od wielu czynników m.in. od:
  • stopnia zmniejszenia zapasów glikogenu po ćwiczeniach. Im intensywniejsze ćwiczenia tym więcej zużywasz glikogenu. Po długich i wyczerpujących ćwiczeniach np. po maratonie regeneracja może trwać nawet tydzień.
  • uszkodzeń mięśniowych. Pewne rodzaje aktywności, wśród których znajdują się np. ćwiczenia siłowe mogą spowodować uszkodzenia włókien mięśniowych. Uszkodzenia mieśni z kolei opóźniają gromadzenie glikogenu, toteż całkowite jego uzupełnienie może zająć aż 7-10 dni.
  • ilości węglowodanów i pory posiłków. Ilość węglowodanów jest dostosowana indywidualnie, a utracone węglowodany najlepiej uzupełnić możliwie jak najszybciej po ćwiczeniach, gdyż właśnie wtedy glikogen gromadzi się w najszybszym tempie. Podczas pierwszych 2 godzin regeneracja jest najszybsza - w przybliżeniu 150% czyli 1,5 raza szybsza, niż wynosi normalne tempo.
  • wytrenowania i poziomu kondycji. Wydajność w uzupełnieniu glikogenu poprawia się automatycznie wraz z nabywanym doświadczeniem sportowym i podnoszonym stopniem kondycji. Dlatego spożywając tę samą ilość węglowodanów, początkujący sportowiec potrzebuje więcej czasu niż doświadczony.


Ile węglowodanów?


"Należy dostarczyć 1g węglowodanów na kilogram masy ciała w pierwszych 2 godzinach po ćwiczeniach. Dlatego jeśli nawet skończy się trening późno wieczorem nie należy kłaść się spać z pustym żołądkiem. Powinno się najpierw rozpocząć proces regeneracji - czyli uzupełniania glikogenu" - radzą specjaliści z Kliniki Diety Medlinea.


Produkty zalecane po ćwiczeniach


Jeśli trenujesz intensywnie codziennie lub nawet dwa razy dziennie, pamiętaj o spożywaniu produktów o wysokim IG w pierwszych 2 godzinach po ćwiczeniach. Jeżeli trenujesz niezbyt intensywnie, raz dziennie lub rzadziej, wybieraj produkty o niskim IG, gdyż zwiększają one wytrzymałość i wydolność podczas następnych treningów. Udowodniono, że najlepiej jest łączyć białka z węglowodanami i to jest najskuteczniejsza metoda w procesie odbudowy glikogenu. Połączenie białek i węglowodanów sprzyja uwalnianiu się insuliny, która pobudza odnowę glikogenu mięśniowego. Zestawienie to, pobudza także transport aminokwasów do komórek mięśniowych, czyli intensyfikuje syntezę białek.

Przykładowe przekąski po ćwiczeniach Powinny zostać zjedzone w ciągu 2 godzin po ćwiczeniach: - 1-2 porcje świeżych owoców z mlekiem, - koktajl owocowy, - kanapka z serem białym i dżemem, - kilka ciastek ryżowych z dżemem albo masłem orzechowym i twarożkiem. W przypadku ćwiczeń o umiarkowanej wysokiej intensywności trwającej dłużej niż 60 minut picie napojów sportowych z węglowodanami w ilości 30-60 g może pomóc w wydłużeniu utrzymania intensywności ćwiczeń i opóźnić zmęczenie.

Codzienna dieta
Najlepiej by codziennie wybierać produkty o niskim IG obejmujące 4-6 małych posiłków. Sprzyja to skutecznej odbudowie glikogenu mięśniowego, a także zwiększa sytość i kontrolę apetytu oraz ułatwia osiągnięcie prawidłowej wagi.

---

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

wtorek, 18 stycznia 2011

Wszystko o dietach: Znaczenie witamin dla prawidłowego funkcjonowania ...

Wszystko o dietach: Znaczenie witamin dla prawidłowego funkcjonowania ...: "Witaminy to związki, wymagane są do właściwego rozwijania się i sprawnego funkcjonowania organizmu. Nasz organizm, mimo, że potrzebuje witam..."

Wszystko o dietach: Jak stosowanie diety wpływa na zdrowie

Wszystko o dietach: Jak stosowanie diety wpływa na zdrowie: "Zdrowe, zbilansowane odżywianie ma decydujący wpływ na funkcjonowanie organizmu. Prowadząc aktywny tryb życia powinniśmy przywiązywać dużą u..."

Wszystko o dietach: Suplementy a dieta

Wszystko o dietach: Suplementy a dieta: "Suplementy a dietaNa rynku jest dostępnych bardzo wiele suplementów, które mają pomóc nam schudnąć. Czy rzeczywiście pomagają? Oczywiście, ż..."

Wszystko o dietach: Chudnij dzięki chromowi

Wszystko o dietach: Chudnij dzięki chromowi: "Prawie każdy środek wspomagający odchudzanie zawiera dziś chrom, reklamowany jako jeden z poskramiaczy nadmiernego apetytu. Czy chrom rzeczy..."

Wszystko o dietach: Jak można przyjemnie schudnąć? ...i nadal jeść cze...

Wszystko o dietach: Jak można przyjemnie schudnąć? ...i nadal jeść cze...: "Autorem artykułu jest Joanna Ostrocka Chcesz być szczupła. Nie lubisz rezygnować ze słodkiej przyjemności delektowania się czekoladą... Aro..."

Wszystko o dietach: Smaczne Odchudzanie.

Wszystko o dietach: Smaczne Odchudzanie.: "Stosowanie diety odchudzającej nie musi wiązać się z pogorszeniem smaku spożywanego jedzenia. Istotne jest aby posiłek zawierał produkty mni..."

Wszystko o dietach: Dieta zgodna z grupą krwi

Wszystko o dietach: Dieta zgodna z grupą krwi: "Każdy człowiek funkcjonuje inaczej, inaczej się odżywia i prowadzi inny styl życia. Wszyscy możemy jednak tak dopasować sposób odżywiania, b..."

Wszystko o dietach: Suplementy a dieta

Wszystko o dietach: Suplementy a dieta: "Suplementy a dietaNa rynku jest dostępnych bardzo wiele suplementów, które mają pomóc nam schudnąć. Czy rzeczywiście pomagają? Oczywiście, ż..."

Wszystko o dietach: Życie i zdrowie

Wszystko o dietach: Życie i zdrowie: "Życie i zdrowie Dożyć starości w zdrowiu i dobrej formie to marzenie każdego z nas. Często jednak kończy się na samej chęci. W natłoku codzi..."

Wszystko o dietach: Skuteczna dieta odchudzająca.

Wszystko o dietach: Skuteczna dieta odchudzająca.: "Dziś, kiedy panuje kult szczupłego ciała, odchudzanie stało się niemal obowiązkiem. Odchudzają się już nie tylko kobiety, ale tez mężczyźni,..."

Wszystko o dietach: Jak stosowanie diety wpływa na zdrowie

Wszystko o dietach: Jak stosowanie diety wpływa na zdrowie: "Zdrowe, zbilansowane odżywianie ma decydujący wpływ na funkcjonowanie organizmu. Prowadząc aktywny tryb życia powinniśmy przywiązywać dużą u..."

Wszystko o dietach: Znaczenie witamin dla prawidłowego funkcjonowania ...

Wszystko o dietach: Znaczenie witamin dla prawidłowego funkcjonowania ...: "Witaminy to związki, wymagane są do właściwego rozwijania się i sprawnego funkcjonowania organizmu. Nasz organizm, mimo, że potrzebuje witam..."

Wszystko o dietach: Domowe sposoby na odchudzanie.

Wszystko o dietach: Domowe sposoby na odchudzanie.: "Autorem artykułu jest Krzysztof R. Większość z nas, w szczególności kobiet, często zastanawia się jak zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Ni..."

Wszystko o dietach: Dieta kapuściana czyli dieta Kwaśniewskiego.

Wszystko o dietach: Dieta kapuściana czyli dieta Kwaśniewskiego.: "Autorem artykułu jest Ata Dieta Kapuściana, znana również po nazwą dieta Kwaśniewskiego. Ta już dość popularna dieta pozwoli Ci na szybką ut..."

Wszystko o dietach: Domowe sposoby na odchudzanie.

Wszystko o dietach: Domowe sposoby na odchudzanie.: "Autorem artykułu jest Krzysztof R. Większość z nas, w szczególności kobiet, często zastanawia się jak zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Ni..."

Wszystko o dietach: Dieta zgodna z grupą krwi

Wszystko o dietach: Dieta zgodna z grupą krwi: "Każdy człowiek funkcjonuje inaczej, inaczej się odżywia i prowadzi inny styl życia. Wszyscy możemy jednak tak dopasować sposób odżywiania, b..."

Wszystko o dietach: Odchudzanie bez głodzenia?

Wszystko o dietach: Odchudzanie bez głodzenia?: "Autorem artykułu jest Kasia Odchudzanie bez głodzenia? Dieta Kwaśniewskiego, zwana również dietą Kapuścianą gwarantuje utratę wagi, nie zmus..."

Wszystko o dietach: Dieta Dukana (Proteinowa)

Wszystko o dietach: Dieta Dukana (Proteinowa): "Dieta Dukana, co to takiego?Autorem artykułu jest Ata Rosnąca popularność Diety Dukana wynika z jej uniwersalnego podejścia do człowieka i ..."

Wszystko o dietach: Czym jest Wskaźnik BMI ?

Wszystko o dietach: Czym jest Wskaźnik BMI ?: "Dla osób odchudzających się na pewno znajomy będzie skrót BMI. Jest to akronim od angielskich słów Body Mass Index, czyli wskaźnik masy ciał..."

Dieta kapuściana czyli dieta Kwaśniewskiego.

Autorem artykułu jest AtaDieta Kapuściana, znana również po nazwą dieta Kwaśniewskiego. Ta już dość popularna dieta pozwoli Ci na szybką utratę wagi, nie wymaga głodzenia się i długotrwałej zmiany sposobu odżywiania się.

Kolejną z diet odchudzających jest dieta kapuściana, zwana również dietą Kwaśniewskiego. Nie jest to jednak dieta doktora Kwaśniewskiego, która jest dietą optymalizującą. Dieta kapuściana przeznaczona jest dla osób, które mają duże oczekiwania, co do szybkiego efektu i nie mają dość cierpliwości żeby wytrzymać kilka miesięcy na innych dietach. Dieta Kwaśniewskiego przede wszystkim polega na jedzeniu zupy z kapusty przez jeden tydzień. W czasie tego tygodnia można również jeść warzywa i owoce, ale tylko takie, które mają małą zawartość cukru.

Dieta ta nie jest skomplikowana w przygotowaniu, co jest jej dodatkowym plusem, gdyż wymaga jedynie przyrządzenia zupy z kapusty. Jest to danie dość łatwe, więc nawet mało doświadczony kucharz da sobie radę. W celu przyrządzenia kapuśniaku należy zakupić 1 cebulę, 25 dag czerwonej i żółtej papryki, 25 dag marchwi, 2 świeże pomidory oraz kapustę (najlepiej kiszoną). Warzywa podsmażamy w niewielkiej ilości oleju, następnie wszystko należy zalać ponad litrem wody i zagotować. Potem gotować na małym ogniu około 15 minut. Można dodać dla smaku odrobinę podsmażonej cebuli, pieprz, sól, czerwoną paprykę lub inne przyprawy wedle uznania i dla smaku. Kapuśniak można spożywać w dowolnej ilości, nie ma ograniczeń, dzięki temu głód nie jest odczuwalny. Dlatego przestrzeganie diety jest proste. Jeśli potrzebujemy urozmaicenia to można spożywać owoce i warzywa. Po pięciu dniach diety kapuścianej można zjeść kawałek wołowego mięsa, a w siódmym dniu możemy zjeść kaszę gryczaną lub ciemny ryż. Podczas stosowania diety należy pić dużo wody mineralnej, minimum 2 litry dziennie lub ewentualnie gorzką herbatę.

Pomimo, że jest to dieta mało urozmaicona to jest dość łatwa w zastosowaniu i szybko daje pożądane efekty. Dzięki temu, że można spożywać zupę z kapusty w nieograniczonej ilości to nie ma problemu z uczuciem głodu i nie jest to tak uciążliwe. Rezultaty są widoczne w bardzo krótkim czasie, co znacznie bardziej motywuje do działania. Dieta Kwaśniewskiego jest dobra dla osób zniecierpliwionych, które oczekujących szybkiego efektu, i jednocześnie dla osób, które stosując inne diety nie potrafią wytrzymać z powodu głodu. Istotne jest również, aby po zakończeniu stosowania diety nie objadać się produktami wysokokalorycznymi.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Domowe sposoby na odchudzanie.

Autorem artykułu jest Krzysztof R.Większość z nas, w szczególności kobiet, często zastanawia się jak zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Niby wyglądamy nie najgorzej, ale zawsze mogłoby być lepiej. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że odchudzanie nie musi koniecznie wiązać się z drakońską dietą, masą wyrzeczeń i cierpieniem.

Istnieje bardzo wiele różnych sposobów na odchudzanie, z których jedne są bardziej skuteczne a inne mniej. Wszystkie jednak mają jedną wspólną cechę - najważniejsze jest samozaparcie. Bez silnej woli nic się nie da zdziałać. Jeśli ktoś rozpoczyna z zapałem dietę, ale po tygodniu albo dwóch rezygnuję, ponieważ nie jest w stanie utrzymać tej silnej woli przez dłuższy czas, to zazwyczaj kończy się to bardzo źle, czyli nawet jeśli trochę schudł to szybko wraca do poprzedniej wagi, lub co gorsze, waży nawet więcej niż wcześniej. Jest to tak zwany efekt jojo, który jest zmorą wszystkich osób próbujących schudnąć i utrzymać dobrą wagę przez dłuższy czas.

ocet jabłkowy na odchudzanieNie wszyscy o tym wiedzą, ale istnieją proste domowe sposoby, które wspomagają odchudzanie i nie wiążą się z dużymi wyrzeczeniami. Warto wiedzieć na przykład, że można stosować ocet jabłkowy na odchudzanie. Oczywiście nie chodzi tutaj o picie samego octu, gdyż mogłoby to być nawet szkodliwe dla zdrowia, ale o spożywanie go rozcieńćzonego, w odpowiednich proporcjach. Wystarczy dwa razy dziennie, pół godziny przed posiłkami, wypić szklankę wody lub rumianku z łyżką lub dwoma octu jabłkowego. Ten bardzo prosty zabieg pozytywnie wpłynie na nasz metabolizm, a dodatkowo obniży poziom cholesterolu. Jest to sposób znany już od wieków i być może nie jest aż tak skuteczny jak na przykład, bardzo ostatnimi czasy popularna, dieta proteinowa dr Dukana, ale z pewnością jest łatwiejszy do realizacji, szczególnie dla ludzi o niewystarczająco silnej woli.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

poniedziałek, 17 stycznia 2011

Znaczenie witamin dla prawidłowego funkcjonowania organizmu

Witaminy to związki, wymagane są do właściwego rozwijania się i sprawnego funkcjonowania organizmu. Nasz organizm, mimo, że potrzebuje witamin, nie potrafi ich samodzielnie wytwarzać, dlatego też istotne jest, by doprowadzać je w codziennej diecie. Warto się więc zatroszczyć żeby nasza dieta zawierała właściwą ilość owoców, warzyw, mięsa i ryb w naszej żywności.

Prócz tego w okresie zimowym, gdy nie mamy dostępu do świeżych warzyw i owoców powinniśmy stosować dodatkowo suplementy diety, które dbają o wystarczający poziom witamin w organizmie. Jeżeli w organizmie wystąpi niedobór jednej witaminy nie może prawidłowo zachodzić proces przemiany materii, nasz organizm szybciej starzeje się i dotykają nas przeróżne schorzenia.
Jeżeli w naszym organizmie przez spory okres czasu będzie brakować pewnej Witaminy prowadzi to do awitaminozy, z kolei, jeśli którejś witaminy będzie brakować w niedużym stopniu wtedy jest mowa o hipowitaminoza, która jest dość częstym zjawiskiem. Idealnym wyjściem na hipowitaminozę jest jedzenie świeżych owoców i warzyw, które bezpiecznie uzupełnią deficyty witamin w organizmie i pozwolą zachować ich prawidłowy poziom.

Poza witaminami organizm ludzki wymaga również minerałów, które podobnie są bardzo istotne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Muszą one pojawiać się w organizmie w określonych ilościach, nie może być ich za mało ani też za wiele, tak by się nawzajem nie osłabiały lub całkiem nie uniemożliwiały swojego działania. W takim przypadku nasz metabolizm może zostać zaburzony, co może też znacznie pogorszyć odporność organizmu.

Cennym źródłem minerałów są wszelkiego rodzaju naturalne soki, produkowane z owoców a nie z koncentratów. Ważnym jest, aby owoce pochodziły z upraw ekologicznych i nie były zanieczyszczane różnego rodzaju pestycydami. Krajami gdzie dominują takie uprawy są położone z dala od cywilizacji wyspy Polinezji Francuskiej. Wytwarzany jest tam sok z owoców noni, bogatych w witaminy i niezbędne minerały. Sok z noni zapobiega zmęczeniu, przywraca naturalną odporność i pozwala cieszyć się dobrym zdrowiem.

“artykuł pochodzi z serwisu www.artvip.pl”.

Jak stosowanie diety wpływa na zdrowie

Zdrowe, zbilansowane odżywianie ma decydujący wpływ na funkcjonowanie organizmu. Prowadząc aktywny tryb życia powinniśmy przywiązywać dużą uwagę do racjonalnego odżywiania. Stosowanie odpowiednio dobranych diet może nam w tym pomóc.

Dieta jest to racjonalny sposób odżywiania, polegający na dostosowaniu ilości i rodzaju pokarmy do indywidualnych potrzeb każdego organizmu. Każdy organizm jest inny i ma inne zapotrzebowanie na składniki pokarmowe.

Zróżnicowanie diet jest ogromne. Oczywiście nie możemy łączyć diety zwykłej z dietą odchudzającą. Są to bowiem dwa różne sposoby odżywiania.
Zalecaną przez Ministerstwo Zdrowia dietą jest dieta śródziemnomorska. Zbudowana w kształcie piramidy, składa się z produktów zbożowych, owoców oraz warzyw, produktów zwierzęcych i minimalnej ilości tłuszczu oraz cukru. Dieta śródziemnomorska należy do rodziny diet wysokowęglanowych.

Wybierając odpowiednią dietę powinniśmy brak pod uwagę swoją płeć, wiek, grupę krwi oraz poziom aktywności fizycznej. To czy jesteś kobietą czy mężczyzną może mieć ogromny wpływ na przebieg diety.

Jeżeli boicie się sami wybrać dietę lub nie wiecie jak będzie dla was najlepsza warto skorzystać z rady fachowca – lekarza lub dietetyka. Pomogą wam dobrać najlepszą dla waszego organizmu dietę.

Dobrze dobrana dieta powinna dostarczać organizmowi wszystkich właściwych składników pokarmowych, w tym tłuszczy, białek, cukrów, składników mineralnych, witamin, błonnika oraz mikro i makroskładników.

Wpływ diety na organizm.
Dieta powinna poprawić funkcjonowanie fizyczne oraz psychiczne organizmu oraz dodatkowo zwiększyć immunologie organizmu i zapobiec częstym chorobom.

Do najpopularniejszych diet należą:

•dieta 1000 kalorii
•dieta mleczna
•dieta jogurtowa
•dieta ziemniaczana
•dieta Kopenhaska (zaliczana do diet odchudzających)
•dieta niskowęglanowa
•dieta wysokoweglanowa
•oraz dieta według grupy krwi
Pozostałe diety to dieta dla mężczyzn, dla kobiet, dieta dla matek karmiących, dla kobiet w ciąży, diety na przytycie, diety produktowe, sezonowe, z limitem kalorii, diety w chorobie i wiele, wiele innych zależnych od produktów bądź stanu zdrowie/ elementu życia diet.

Decydując się na określoną dietę powinniście pamiętać, że ryzyko źle dobranej może skończyć się na anoreksji bądź bulimii. Ponadto mogą wystąpić skutki uboczne tj. nadmierne zmęczenie, zwiększenie/ zmniejszenie apetytu, podatność na choroby itp. Należy wtedy odstawić dietę i zgłosić się do lekarza. Może się zdarzyć, że wasz organizm nie toleruje wybranej diety lub składników zawartych w diecie. Dlatego podjętą decyzję o przejściu na dietę lepiej uzgodnić z lekarzem.

“artykuł pochodzi z serwisu www.artvip.pl”.

Skuteczna dieta odchudzająca.

Dziś, kiedy panuje kult szczupłego ciała, odchudzanie stało się niemal obowiązkiem. Odchudzają się już nie tylko kobiety, ale tez mężczyźni, a nawet dzieci. Można by powiedzieć, że ogarnęła nas mania odchudzania. Otyłość oznacza wręcz zaniedbanie własnej osoby. W prasie i Internecie aż roi się od różnorakich diet odchudzających. Co jakiś czas można usłyszeć o nowej, rewolucyjnej diecie odchudzającej, która to przynosi rewelacyjne rezultaty w krótkim czasie.
Jednak jak się okazuje w praktyce, nie wszystkie diety są skuteczne i przynoszą pożądane efekty. Często zdarza się tak, że podczas stosowania diety tracimy zbędne kilogramy, ale zaraz po zaprzestaniu jej stosowania waga w błyskawicznym tempie wraca do poprzedniego stanu, a nawet jej wyższa niż przed dietą. Czyli dopada nas tzw. efekt jojo. Jaka zatem powinna być skuteczna dieta odchudzająca?

Skuteczna dieta powinna przede wszystkim dostarczyć do organizmu wszystkie niezbędne składniki potrzebne do jego prawidłowego funkcjonowania. Tak więc nie może w niej zabraknąć witamin, mikroelementów, białek, tłuszczy, czy kwasów omega. Dlatego skuteczna dieta powinna być urozmaicona w różne produkty spożywcze. Dieta, która opiera się na ograniczonej ilości produktów może być niebezpieczna dla zdrowia, a niedobory niektórych składników mogą się źle odbić na naszym zdrowiu i samopoczuciu powodując różne dolegliwości.

Skuteczna dieta odchudzająca nie powinna też drastycznie ograniczać ilości jedzenia. Duży spadek ilości dostarczanych do organizmu kalorii, w stosunku do stanu sprzed diety, może i spowoduje szybką utratę wagi, ale zaraz po zakończeniu diety organizm szybko uzupełni niedobory. Należy zatem stopniowo ograniczyć dzienne spożycie kalorii. Należy też zawsze pamiętać o śniadaniu. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który musi dostarczyć do organizmu energii na cały dzień, dlatego też w żadnej diecie nie należy go pomijać.

Tzw. diety cud, które obiecują szybką utratę kilogramów, nawet do kilku w ciągu tygodnia są niebezpieczne dla zdrowia. Głodówka jest oczywiście jak najbardziej wskazana, ale powinna to być jedno, czy dwudniowa głodówka oczyszczająca, a nie długotrwała głodówka wycieńczająca nasz organizm. Skuteczna dieta odchudzająca powinna pozwolić nam stracić ok. 1- 1,5 kilograma w ciągu tygodnia. Utrata wagi w tym tempie jest bezpieczna dla zdrowia i nie grozi nam niepożądany efekt jojo po zakończeniu kuracji.

Ważne przy skutecznym odchudzaniu jest też spożywanie dużej ilości płynów. Komórki powinny być dobrze nawodnione ponieważ wtedy szybciej spalamy tłuszcze. Najlepsza i najzdrowsza jest nie gazowana woda mineralna, wskazane są też świeże soki owocowe. Natomiast gazowane, słodzone napoje należy całkowicie wyeliminować.

Tylko zdrowe, rozsądne odchudzanie pozwoli skutecznie i trwale pozbyć się zbędnych kilogramów. Natomiast złe nawyki żywieniowe, takie jak podjadanie między posiłkami, czy jedzenie tuż przed snem należy na stałe wyeliminować. Niestety jak dotychczas nie wynaleziono diety cud, więc odchudzanie wymaga poświęceń i kontroli tego co spożywamy. Ale skuteczna, racjonalna dieta pozwoli nam długo cieszyć się z nowej, szczuplejszej figury, warto więc dołożyć starań i poświęceń by lepiej wyglądać i czuć się zdrowej.
“artykuł pochodzi z serwisu www.artvip.pl”.

niedziela, 16 stycznia 2011

Życie i zdrowie

Życie i zdrowie

Dożyć starości w zdrowiu i dobrej formie to marzenie każdego z nas. Często jednak kończy się na samej chęci. W natłoku codziennych obowiązków ciężko znaleźć nam siłę i ochotę na zadbanie o siebie. O właściwym traktowaniu swojego organizmu przypominamy sobie zazwyczaj dopiero wtedy, gdy sytuacja staje się poważna. Tymczasem wystarczy skupić się na dwóch podstawowych zagadnieniach: prawidłowej diecie i aktywności fizycznej.

Odpowiednia waga ciała to nie tylko kwestia atrakcyjnego wyglądu, ale także zdrowia. Otyłość niesie za sobą poważne konsekwencje, takie jak kłopoty z sercem i ciśnieniem, cukrzyca, zwyrodnienia stawów. Pamiętajmy jednak, by nie popadać w drugą skrajność i nie głodzić organizmu. Dlatego właśnie kluczową sprawą jest prawidłowe ustalenie dziennego zapotrzebowania na kalorie. Każdego dnia potrzebujemy określonej dawki energii, by móc poprawnie funkcjonować. Dobrze jest zadbać o różnorodność posiłków, zwracając przy tym uwagę, by były one bogate w witaminy i minerały. Starajmy się jeść często i mało, najlepiej o tych samych porach dnia.

Dieta to jednak nie wszystko, kluczem do pełnego sukcesu jest aktywność fizyczna. Ćwiczenia starajmy się wykonywać regularnie, tylko wtedy będą sprawiać nam przyjemność. Wybierzmy taką formę ruchu, która nie będzie nam się kojarzyła wyłącznie z ciężką pracą, ale również z relaksem. Ruch powinien być intensywny, ale dopasowany do naszych możliwości.

Warto pamiętać, że skuteczne odchudzanie nie trwa jeden dzień, szczególnie gdy mamy do zrzucenia więcej kilogramów. Cały proces powinno się starannie zaplanować, unikając przy tym nadmiernego wysiłku i wyrzeczeń. Narzucenie sobie zbyt rygorystycznych zasad nie jest bowiem wcale gwarancją sukcesu, wręcz przeciwnie, może wyrządzić więcej złego niż dobrego.

Autor: housecore Artykuł do pobrania z serwisu airstar.pl

Suplementy a dieta

Suplementy a dieta

Na rynku jest dostępnych bardzo wiele suplementów, które mają pomóc nam schudnąć. Czy rzeczywiście pomagają? Oczywiście, że tak, jednak trzeba zwrócić uwagę na jedną, ale bardzo ważną rzecz. Takie odżywki nie sprawią, że cudownym sposobem po tygodniu będziemy się cieszyć smukłym ciałem bez grama tłuszczu.

Tak to niestety nie działa, potrzeba odpowiednich ćwiczeń i dobrej diety. Dopiero wtedy zażywanie suplementów spalających tłuszcz ma jakikolwiek sens. Przy odchudzaniu należy wykonywać ćwiczenia aerobowe, takim ćwiczeniem jest, np: bieganie, czy też uprawianie piłki nożnej, albo koszykówki. Są to jednym słowem ćwiczenia, które angażują jak najwięcej partii mięśni do wysiłku, tym samym spalając tłuszcz.

Pamiętajmy żeby ćwiczyć co najmniej 30 minut, ponieważ spalanie tkanki tłuszczowej następuje po ok. 20 minutach ćwiczeń. Taki trening powinniśmy odbywać co najmniej 3 razy w tygodniu. Jeśli chodzi o dietę to tutaj sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana, bo rodzajów diet jest bardzo wiele. Jeśli jednak ktoś nie ma możliwości, aby ułożyć sobie starannie dobraną dietę, to wystarczy również, gdy ograniczy, a właściwie wyrzuci ze swojego jadłospisu: słodycze, Fast ford i inno śmieciowe jedzenie, które jest główną przyczyną tycia.

Warto pamiętać, że odchudzanie nie polega na głodzeniu się, to nie jest najlepszy sposób. Będziemy bowiem chodzić zmęczeni i nie będziemy mieć na nic ochoty. Najlepiej jednak udać się do dietetyka i poprosić o skomponowanie nam odpowiedniej diety, bo wtedy bardzo szybko zauważymy efekty.

Artykuł z serwisu Airstar.plDarmowe artykuły do przedruku

Autor: Pawe09

Odchudzanie

Odchudzanie

Aby schudnąć, musisz kontrolować co jesz i pijesz. Wybrać odpowiedniego rodzaju ćwiczenia, które są też zależne od budowy ciała, wieku, nawyków i smaku osoby, która podejmie te wyzwanie. To wszystko będzie miało długotrwały wpływ na sukces odchudzania.

Wiadomo, że ćwiczenia prowadzone w sposób właściwy, będą niezwykle korzystne dla Twojego planu odchudzania. Faktycznie, większość systemów odchudzania pomogą nam na zrzucenie zbędnych kilogramów. A osoby, które wprowadziły ćwiczenia ruchowe do swojego planu odchudzania, nigdy nie pożałowały swojej decyzji. A nawet zdały sobie sprawę z tego, że bez ćwiczeń odchudzanie stałoby się długim okresem walki z nadwagą.

Rodzaj ćwiczeń, jako sposób utraty masy ciała, musi być całkowicie dostosowany nie tylko do swoich celów, ale także do bieżącej kondycji fizycznej. Na przykład, czy nie warto zapisać się na sztuki walki? Tam chudnie się już po pierwszym treningu- powiedziała mi znajoma . Wszystko może wydawać się takie łatwe, ale nie jest. I jeżeli mamy naprawdę dużą nadwagę, to nie zawsze damy radę, aby na takim treningu wytrzymać te pierwsze pięć minut. Może to też zniechęcić nas i stracimy wiarę w to, że jeszcze można powalczyć o piękną i szczupłą figurę.

Niestety,efekty ćwiczeń nie są widoczne z dnia na dzień.Wymagają długiego czasu i wytrwałości,zabierając nam nasz czas wolny czas, w trakcie którego chętnie oglądałoby się ulubiony serial w telewizji, wcinając paczki chipsów . Jeśli masz bardzo dużą nadwagę, to pierwszą rzeczą do zrobienia jest zmniejszenie masy ciała do tego stopnia, aby można było zacząć robić proste ćwiczenia, które systematycznie wykonywane dadzą ci wspaniałe efekty w postaci zrzucenia kilka kilogramów w jednym miesiącu. Dlatego ważne jest, aby znacznie ograniczyć swoje jedzenie, nawet do połowy wielkości swojego posiłku. Jeść dużo warzyw i owoców, nie zapominając o systematycznych ćwiczeniach.

Chodzenie do siłowni. Większość z nas, kiedy decydujemy się na siłownię, myśli o tym, że to będzie właśnie to , że tam poprzez trening siłowy spalą tkankę tłuszczową. Chodzenie do siłowni jest super, zarówno dla treningu siłowego i ćwiczeń sercowo-naczyniowych, ale głównym problemem jest to, aby nie stracić motywacji. Bo co to nam da,kiedy wykupimy karnet na siłownię i będziemy tam tylko gościem raz w tygodniu. Najlepiej byłoby wybrać się tam ze swoim przyjacielem, który w razie naszego zniechęcenia podniesie nas na duchu i pomoże zrozumieć, że nie warto się poddawać, Wykupcie karnet w tym samym czasie i razem systematycznie ćwiczcie. To będzie bardzo korzystne dla Was obu. Zawsze jest raźniej trenować z osobą towarzyszącą.

Wiele siłowni i ośrodków sportowych oferuje także wiele zajęć,takich jak spinning, joga, Tai Chi, różnego rodzaju tańce, poważne i rzeczywiste walki. Według mnie łatwiej osiągniesz sukces, jeżeli wybierzesz zajęcia grupowe, które są bardziej motywujące dla Ciebie i przyniosą Ci większą satysfakcję z ćwiczeń. Mając bardziej urozmaicony program, nie popadniesz w monotonię, która zabije w Tobie chęć poprawy swojej sylwetki.

Faktem jest, że włączenie małej nawet dawki ćwiczeń w rytm dnia codziennego , cokolwiek to jest, okaże się dobrodziejstwem dla zdrowia, zarówno psychicznego i fizycznego w nadchodzących latach.

Ważne jest też, by przed podjęciem ćwiczeń lub nowej diety skonsultować się z lekarzem, który wykluczy przeciwwskazania . Warto również wiedzieć, że Twoja waga będzie najlepiej zarządzana w połączeniu z dietą i wysiłkiem fizycznym. Mam nadzieję, że skorzystasz z porad zawartych w tym artykule i zaczniesz systematycznie ćwiczyć. Sport to zdrowie, więc z niego korzystaj.

Autor: Airstar Artykuł do pobrania z serwisu airstar.pl

Dieta zgodna z grupą krwi

Każdy człowiek funkcjonuje inaczej, inaczej się odżywia i prowadzi inny styl życia. Wszyscy możemy jednak tak dopasować sposób odżywiania, by wspomagał nasze naturalne mechanizmy obronne, pomagał w osiągnięciu równowagi wewnętrznej i wzmacniał naszą odporność.
Życie zgodne z naszą grupą krwi ułatwia pracę całemu organizmowi. W zależności od tego, jaką mamy grupę krwi, potrzebujemy innych składników odżywczych w różnych dawkach. Wprowadzając do swojego menu produkty dla nas wskazane i eliminując te niewskazane zmniejszymy ryzyko wystąpienia chorób szczególnie zagrażających naszemu życiu, unikniemy niepotrzebnych komplikacji zdrowotnych, będziemy czuć się lekko i swobodnie, a przy tym możemy pozbyć się zbędnych kilogramów i kształtować sylwetkę.

Nad ustaleniem szczegółowego planu diety pracowali doktorzy ojciec i syn D’Adamo. Ustalili oni poszczególne kategorie produktów, które są pożądane dla danej grupy krwi. Wyznaczyli grupy spożywcze, które korzystnie
działają na zdrowie i polepszają samopoczucie oraz takie, które należałoby wyeliminować, by organizm funkcjonował prawidłowo.

Grupa 0

Osoby z tą grupą krwi, z diety w szczególności powinni wykluczyć nabiał. Ich organizm nie toleruje produktów mlecznych, serów. Niezalecane są również produkty zbożowe, szczególnie zawierające pszenicę, oraz nadmierne spożywanie jaj. Rezygnacja z kawy i czarnej herbaty z korzyścią wpłynie na funkcjonowanie organizmu. Powinno się z kolei dostarczać większych ilości białka zwierzęcego oraz warzywa i owoce.

Grupa A

Osoby mające grupę krwi A w szczególności nie tolerują produktów mlecznych i mięsa. Najbardziej niewskazana jest dziczyzna, wołowina i wieprzowina, dopuszczalny jest ewentualnie drób. Dlatego nosiciele grupy A są naturalnie predysponowani do stosowania diety wegetariańskiej. W ich jadłospisie na pierwszym miejscu powinny znaleźć się ryby – zwłaszcza niewędzone, np. dorsz, karp, łosoś. Poza tym należy uwzględnić w menu produkty zawierające soję, a także wzbogacić ją o warzywa i owoce.

Grupa B

W jadłospisie osób z tą grupą krwi powinny dominować ryby, głównie dorsz i halibut oraz mięso, szczególnie baranina, jagnięcina i dziczyzna. Najsłabiej przyswajalny jest drób. Mięso najlepiej podawać razem ze świeżymi warzywami. Korzystne dla gruby B są także produkty mleczne i nabiał. Natomiast źle tolerowane są produkty zbożowe, w szczególności te, które zawierają pszenicę.

Grupa AB

Grupa AB nie toleruje kawy i czarnej herbaty oraz napojów gazowanych. Jej dieta powinna być bogata w białko, dlatego należy spożywać jak najwięcej ryb i produktów mlecznych, takich jak kefiry, maślanki i jogurty. Źródłem pożądanego białka jest również soja. Wyeliminować trzeba przede wszystkim czerwone mięso, w zamian spożywając jak najwięcej zielonych warzyw – brokułów czy szpinaku.

Źródło - Dieta zgodna z grupą krwi