Zgrabna Sylwetka: Dlaczego opalanie natryskowe jest bezpieczne w porównaniu do opalania, w solarium, czy na słońcu?

poniedziałek, 16 maja 2011

Dlaczego opalanie natryskowe jest bezpieczne w porównaniu do opalania, w solarium, czy na słońcu?

Autorem artykułu jest Bernadeta StokłosaMam nadzieję, że nie wierzysz w 100% bezpieczeństwa opalania się w solarium. Gdyż według ostatnich badań naukowych niesie ono sporo zagrożeń dla Twojego zdrowia.
Jeżeli chcesz zadbać najlepiej o stan swojej skóry, poszukujesz najlepszych kosmetyków, stosujesz terapie i zabiegi, które mają uchronić Ciebie przed zmarszczkami i starzeniem.

Z drugiej strony wszystko to możesz szybko zniweczyć korzystając z solarium i na własne życzenie zapewnić sobie przedwczesne zmarszczki, pogorszenie cery oraz zwiększone ryzyko zachorowania na raka skóry.

Dziwię się, jak to niektórzy z nas nadużywają opalania w solarium i na słońcu, nie patrząc na przyszłe konsekwencje takiego postępowania. To tak, jakby coś najpierw specjalnie psuć, aby następnie kosztownymi metodami próbować naprawić powstałe w ten sposób szkody. Chyba, że właśnie w tym wszystkim o to chodzi.

Zadajesz sobie teraz pytanie: Co może niedobrego spowodować u mnie kilkuminutowe opalanie w solarium? - uwierz mi, że jednak może.

Jeśli jesteś zwolennikiem opalania w solarium to, nie czytaj dalej tego artykułu, po co masz się dowiedzieć, co grozi Twojemu zdrowiu.

Czy wiesz, że dawka promieniowania UVA w wielu łóżkach solaryjnych jest 2 razy większa od promieni UVA w świetle słonecznym. Można powiedzieć, iż w solariach typu turbo przez ok. 10 minut Twoja skóra otrzymuje porcję promieni UVA taką, jaką otrzymałaby wystawiona na całodniowe działanie promieni słońca. Dodatkowo lampy emitujące groźne promienie UVA znajdują się zaledwie kilka centymetrów od ciała, a nie stosuje się filtrów ochronnych przeciw UVA, jak przy opalaniu słonecznym, co także zwiększa ryzyko wystąpienia raka skóry.

To właśnie przedawkowanie UVA powoduje nieodwracalne uszkodzenia skóry. Naukowcy biją na alarm, że już za 10 lat może wystąpić w Europie "epidemia" nowotworów skóry. Taki może być skutek obecnej mody na opalanie w solarium z dużą dawką promieni UVA. Nie musisz wierzyć mi na słowo, jest już klinicznie udowodnione, że opalanie w solarium przyspiesza proces starzenia się skóry.

Dermatolodzy obserwują, iż u osób często korzystających z solariów występuje suchość i szorstkość skóry, zaburzenia pigmentacji (odbarwienia, przebarwienia, plamy), zmarszczki głębokie, zmniejszenie elastyczności skóry, wybroczyny, przerost gruczołów łojowych oraz występowanie zmian przednowotworowych.Pamiętaj, że tym bardziej nie wolno Tobie korzystać z solarium jeśli:

- jesteś w ciąży lub karmisz piersią,
- chorujesz na tarczycę, serce, nerki,
- masz trądzik, dużo pieprzyków i brodawek,
- na Twojej skórze są znamiona barwnikowe, blizny,
- już ktoś z rodziny chorował na nowotwór skóry,
- masz objawy trądziku różowatego, opryszczkę lub bielactwo,
- masz rozszerzone naczyńka na twarzy i ciele,
- stosujesz leki lub kosmetyki fotouczulające.


Jeśli te zakazy nie dotyczą Ciebie, to jednak Ty musisz podjąć decyzję, czy dalej ryzykować i opalać się w solarium, czy może zacząć korzystać z bezpiecznego opalania natryskowego. Bezpiecznego dla Twojego ciała i zdrowia, gdyż pozbawione jest tych wszystkich zagrożeń i przeciwwskazań o których napisałam powyżej.

Czy potrafisz wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać Twoja skóra za kilka lat? Czy widzisz siebie na tle Twoich rówieśników, którzy są pomarszczeni, wyglądają o dobrych kilka lat starzej od Ciebie i mają duże problemy dermatologiczne?

Jeśli chcesz mieć ciało zdrowo opalone bez względu na porę roku i jeszcze nie korzystasz z opalania natryskowego zmień to już dzisiaj.


Powyższy artykuł to fragment bezpłatnego poradnika "Sekrety Opalania Natryskowego", który można pobrać ze strony internetowej VIP Studio Redukcji Cellulitu i Modelowania Sylwetki.

---

AUTOR: Bernadeta Stokłosa - Centrum Kosmetyki Estetycznej VIP Studio w Krakowie, ul. Miechowska 3. Poznaj dziś wszystkie Sekrety Opalania Natryskowego.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza